لطفا صبر کنید ...

ارتودنسی با قالب‌های سه‌بعدی

3D-digital-orthodontist-min.jpg

یکی از فناوری‌های جدید دنیای دندانپزشکی زیبایی ارتودنسی با قالب‌های سه‌بعدی است. ادغام فنّاوری برای موفقیت در هر نوع درمان ارتودنسی ضروری است. جهانی‌سازی تمام جنبه‌های علمی، ازجمله ارتودنسی این اجازه را به ما می‌دهد که در حال حاضر با دسترسی به بهترین منابع بتوانیم خدمات درمانی باکیفیت بالا را در جوامع خود ارائه کنیم. در ادامه به مزایای این تکنولوژی در ارتودنسی می‌پردازیم تا شما بیشتر با این قالب‌گیری آشنا شوید.

ارتودنسی با قالب سه بعدی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ارتودنسی با قالب سه بعدی-کلینیک دندان پزشکی مدرن

ذخیره سازی طرح دیجیتال

در ارتودنسی با قالب‌های سه‌بعدی، ذخیره‌سازی  توسط بسیاری از مراکز ارتودنسی، جهت افزایش ارتباط با بیماران و سایر متخصصان دندانپزشکی و بهبود برنامه‌های درمانی برای ارتودنسی به کار می‌رود.
الاینرها یا ردیف کننده‌های دندانی بدون سیم که شفاف می‌باشند با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM ساخته می‌شوند، تعداد آن‌ها با توجه به ناهنجاری‌های دندانی متفاوت می‌باشد، این مقدار توسط نرم‌افزار محاسبه‌شده و به متخصص ارتودنسی اعلام می‌شود. مدل دیجیتالی سه‌بعدی همان قالب‌های گچی هستند که جهت انجام ارتودنسی گرفته می‌شود، با این تفاوت که به‌صورت دیجیتال سه‌بعدی و توسط نرم‌افزار درست می‌شود. کست دیجیتال این امکان را به دندان‌پزشک می‌دهد تا مانند زمانی که قالب گچی را به دست گرفته است، در جهات مختلف بچرخاند.

مدل دیجیتال سه بعدی چه مزایایی دارد؟

عدم نیاز به استفاده از کست های فیزیکی گچی: با استفاده از کست سه‌بعدی دیگر نیاز به استفاده از کست های فیزیکی گچی که فضای زیادی را اشغال می‌کنند نیست و کار به راحتی صورت می‌گیرد.
نگهداری ایمن از نمونه مای بیمار: در کست های فیزیکی گچی امکان آسیب وجود دارد، ولی مدل های دیجیتالی باگذشت سالیان همانند روز اول باقی می‌ماند.
دسترسی سریع به کست سه‌بعدی: این مدل بلافاصله پس از درخواست دندان‌پزشک سریعا و بدون تلف شدن وقت، برای پیدا کردن کست سه بعدی به پزشک ارجاع داده می‌شود.

ارتودنسی با قالب‌های سه‌بعدی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ارتودنسی با قالب‌های سه‌بعدی-کلینیک دندان پزشکی مدرن


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن ارتودنسی با قالب‌های سه‌بعدی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما