لطفا صبر کنید ...

ارتودنسی فک و دندان با تکنولوژی جدید

orthodontic-min.jpg

ارتودنسی فک و دندان تکنولوژی‌های مختلف در پزشکی همواره در تلاش هستند تا کیفیت درمان و رضایت‌ مندی بیمار را افزایش دهند و زمان درمان را کوتاه‌تر کنند. تکنولوژی مورداستفاده در درمان ارتودنسی نیز با سرعت باورنکردنی رو به پیشرفت است. در این مقاله به ارتودنسی دندان و فک با تکنولوژی‌های به‌روز می‌پردازیم.

تسریع در درمان ارتودنسی با propel

تاکنون تحولات بسیاری در علم ارتودنسی رخ‌داده که منجر به‌راحتی درمان شده است اما توانایی تغییر زمان بهبود پیدا نکرده است. مطمئنا هیچ‌کس دوست ندارد براکت های ارتودنسی را، ماه‌ها و سال‌ها در درون دهانش داشته باشد. اما propel دستگاهی است که به کوتاه کردن زمان درمان کمک می‌کند. این دستگاه باعث تحریک ساختار استخوانی اطراف دندان شده و به دندان‌ها کمک می‌کند در جایگاه ایده آل خود به‌ درستی حرکت کنند.

ارتودنسی دندان با propel-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ارتودنسی دندان با propel-کلینیک دندان پزشکی مدرن


ارتودنسی فک و دندان با TADs

قطعه TADs عموما برای جراحی دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در سیستم‌های ارتودنسی نیز برای کنترل حرکت دندان‌ها در دهان استفاده می‌شود. این قطعه یک لنگر امن در استخوان فک برای دندان‌ها ایجاد می‌کند تا از حرکات ناخواسته دندان جلوگیری کند. فرایند قرارگیری این قطعه در داخل دهان بیمار بسیار ساده و کم درد است، زیرا فقط به مقدار کمی تزریق ماده بی‌حسی به لثه احتیاج دارد. این لنگر بعد از تکمیل درمان ارتودنتیست برداشته می‌شود.

ارتودنسی فک و دندان -کلینیک دندان پزشکی مدرن
ارتودنسی فک و دندان -کلینیک دندان پزشکی مدرن


براکت های بدون باند الاستیک

براکت های معمولی الاستیک که در روش‌های سنتی استفاده می‌شوند، به دندان‌ها نیروی زیادی وارد می‌کنند تا باعث حرکت دندان‌های بیمار به محل موردنظر شوند. این روش تا حدودی باعث درد و ناراحتی بیمار می‌شود، اما روش‌های مدرن امروز بسیار موثرتر و کارآمدتر هستند. با سیستم جدید self ligating می‌توان دندان‌ها را بدون باندهای الاستیک صاف کرد، درحالی‌که براکت های سرامیکی و الاینرها به‌سختی قابل‌تشخیص هستند و حتی براکت ها فلزی که مورداستفاده قرارگرفته‌اند بسیار شفاف و راحت می‌باشند.

براکت های بدون باند الاستیک-کلینیک دندان پزشکی مدرن
براکت های بدون باند الاستیک-کلینیک دندان پزشکی مدرن


سیستم طراحی لبخند پیشرفته

امروزه دندانپزشک ها یا ارتودنتیست‌ها از نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی برای طراحی لبخند هر بیمار استفاده می‌کنند و از ویژگی‌های چهره و دندان آن شخص به‌عنوان راهنما بهره می‌گیرند. این تکنولوژی باعث می‌شود که افراد نتیجه نهایی شبیه‌سازی‌شده لبخند خود را بعد از انجام ارتودنسی ببینند. با استفاده از این نرم‌افزار و برداشت الگو از دندان هر فرد می‌توان مدل‌های سه‌بعدی از ساختار دندان ساخت و براکت ها و سیم‌ها را بر اساس نیازهای هر بیمار به شکل سفارشی طراحی کرد.


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما