آموزش فن بیان 5

فن بیان

آموزش آموزش فن بیان

آموزش فن بیان 5

ارسال شده توسط dentalcenter

اهمیت انرژی در فن بیان و ارتباط با مشتری

مفهوم کلمات سوار بر جریان انرژی به مخاطب منتقل میشوند. بطور مثال اگر سیم تلفن را در هنگام زنگ خوردن در دست داشته باشید ناگهان شوک عجیبی به شما منتقل میشود این در حالیست که در حالت عادی ولتاژ بسیار ضعیفی در سیم جریان دارد. کلام انسان نیز در اوج انرژی قابلیت اثرگذاری بر مخاطب خود را دارد. لحن و صدا و قدرت انتقال کرلام در اثرگذاری آن نقش مهمی دارد.

اعتماد به نفس کلید موفقیت در ارتباط

وقتی مخاطب کلام شما را میشنود باید حس متفاوتی را گرفته و علاقه مند به ادامه صحبت با شما گردد. صدای قوی علاوه بر رساندن درست مفهوم کلام نشان اعتماد به نفس شخص است. انسانی که در کار خود موفق است اعتماد به نفس دارد و اکثر افراد دوست دارند با انسانهای موفق ارتباط برقرار کنند و ذات انسان بدنبال بهترینهاست. بهترین گوشی تلفن همراه، بهترین لباس، بهترین لوازم منزل، بهترین دندانپزشک و…

فن بیان

آیا ما میتوانیم مستقیما به مخاطبان خود بگوییم که ما بهترین هستیم؟! مطمئنا جواب این سوال منفی است. اما وقتی فردی اعتماد به نفس داشته باشد بطور ناخودآگاه این حس را در مخاطب خود ایجاد میکند که با فرد موفقی هم کلام و رو در رو شده است. فرد موفق درآمد خوبی داشته و از موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار است.

اعتماد به نفس فروشنده
اعتماد به نفس فروشنده

وقتی یک فروشنده اعتماد به نفس نداشته باشد در ارتباط کلامی با مشتری حس منفی ناموفق بودن و عدم تسلط به کار خود را به مشتری منتقل می کند. در این هنگام تصورات و افکاری مبنی بر حال بد و یا عدم اعتماد به نفس فروشنده در ضمیر ناخودآگاه مشتری شکل میگیرد. صدا و لحن خوب و پایدار بدون لرزش یکی از فاکتورهای اعتماد به نفس است.

بر اساس تحقیقات کارشناسان کلمات 7 درصد، لحن و صدا 38 درصد و زبان بدن 55 درصد در انتقال احساسات نقش دارند.

زیان بدن
زیان بدن

بطور مثال اگر فردی حال شما را بپرسد و شما در جواب کلامی به او بگویید خوبم اما شکل و فرم بدن شما حس بد بودن را منتقل کند مسلما باور مخاطب زبان بدن شما را قبول خواهد کرد. حس ناخوشایندی که افراد پس از شرکت در مراسم، مهمانی و یا یک جلسه کاری در ضمیر ناخودآگاهشان شکل میگیرد ناشی از همین زبان بدن میباشد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *