اقدامات تشخیصی قبل از ایمپلنت چیست

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت اقدامات تشخیصی قبل از ایمپلنت چیست
کاشت ایمپلنت

ایمپلنت

اقدامات تشخیصی قبل از ایمپلنت چیست

ارسال شده توسط dentalcenter

یک درمان موفق در کاشت ایمپلنت به آماده‌سازی و همچنین برنامه‌ریزی دقیق احتیاج دارد. که به آن، اقدامات تشخیصی قبل از ایمپلنت می‌گویند. معمولا بسیاری از دندان‌ پزشکان یک مشاوره پانزده‌ دقیقه‌ای اولیه برای بیماران درخواست‌کننده کاشت ایمپلنت در نظر می‌گیرند.


بیشتر بخوانید:ایمپلنت|صفر تا صد ایمپلنت دندان


بررسی اقدامات تشخیصی قبل از ایمپلنت

بررسی کامل دهان شما

معاینه دهان توسط دندان‌پزشک، می‌تواند برای او یک ارزیابی دقیق باشد که تمام شرایط دهان را به نمایش می‌گذارد. او سلامت دندان‌های باقی‌مانده را مورد بررسی قرار می‌دهد و این اطمینان را می دهد که کاشت ایمپلنت به سلامت دندان‌های باقی‌مانده تاثیری نمی‌گذارد. برای کسب بهترین نتیجه، لازم است که بهداشت دهان و دندان در حد مطلوبی باشد و بافت دچار مشکل نشده باشد. در صورت وجود مشکل در لثه باید قبل از قرار دادن ایمپلنت مشکل برطرف شود، وجود پلاک باید بررسی و در صورت وجود درمان شود، همچنین بررسی‌ های لازم جهت وجود یا عدم وجود مشکلات فک باید مورد بررسی قرار گیرد.

اقدامات تشخیصی قبل از ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
فیکسچر داخل دهان-کلینیک دندان پزشکی مدرن

بررسی تمام مشکلات دندان، عادات اجتماعی و پیشینه مشکلات و بیماری‌ها توسط دندان‌پزشک مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر شما فردی سیگاری هستید باید قبل از انجام ایمپلنت سیگار را ترک کنید، بسیاری از دندان‌ پزشکان در صورت اطلاع از این موضوع ممکن است کاشت ایمپلنت را انجام ندهند تا زمانی که کشیدن سیگار متوقف شود و یا میزان مصرف آن به‌ شدت کاهش یابد. در میان تمام موارد، کشیدن سیگار می‌تواند با صدمه به بزاق دهان باعث خشک شدن دهان و درنتیجه جذب باکتری در دهان شود و بیماری لثه را تشدید کند. این موضوع بر سیستم ایمنی تاثیر گذار است، سایر موارد مانند سرطان، مصرف الکل و دیابت بر بهبودی پس از جراحی ایمپلنت تاثیر می‌گذارد.


بررسی ساختار استخوان

یکی از الزامات کلیدی برای درمان ایمپلنت وجود استخوان کافی در فک می‌باشد، در هنگام کاشت ایمپلنت دندان‌پزشک بررسی می‌کند که استخوان ارتفاع کافی را دارد یا خیر. اگر میزان استخوان کافی  وجود نداشته باشد، دندان‌پزشک با استفاده از جراحی پیوند استخوان میزان استخوان کافی جهت پشتیبانی ایمپلنت را ایجاد می‌کند. ساختار استخوان از طریق اشعه ایکس و سی‌ تی‌ اسکن مورد بررسی قرار می‌گیرد. دندان‌پزشک با استفاده از اشعه ایکس و مدل‌سازی دهان شما، میزان قطر استخوان و شرایط فکی را برای جانشینی ایمپلنت مورد بررسی قرار می‌دهد، همچنین برای اطمینان از صحیح بودن و درست بودن اندازه روکش ساخته‌شده، عکس‌های مختلفی از مراحل تهیه خواهد شد.


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *