اهمیت برنامه درمانی قبل ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت اهمیت برنامه درمانی قبل ایمپلنت دندان

ایمپلنت

اهمیت برنامه درمانی قبل ایمپلنت دندان

ارسال شده توسط dentalcenter

برنامه‌ریزی جامع درمانی برای هر بیمار ضروری است، اما زمانی که صحبت از درمان بی‌دندانی کل دهان و یا یک‌دندان با ایمپلنت به میان می‌آید، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.بهتر است بیمار از اهمیت برنامه درمانی قبل ایمپلنت اطلاع داشته باشد.

اهمیت برنامه درمانی قبل ایمپلنت

سه مرحله مهم باید مورد توجه قرار بگیرد:

  • ارزیابی کامل از تاریخچه‌ی درمانی بیمار
  •  تشخیص مناسب
  •  برنامه‌ریزی مناسب درمانی

طبق نتایج به‌دست‌ آمده از مرکز بین‌المللی سلامت، 69.6 درصد از بزرگسالان با سن 45 الی 64 و 90 درصد از بزرگسالان با سن 65 به بالا، حداقل یک دارو در طول یک ماه گذشته استفاده کرده بودند. بنابراین یک دندان‌پزشک باید بداند که بیمار او چه داروهایی استفاده می‌کند و در چه شرایطی قرار دارد. دانش‌پایه درباره‌ی داروهای معمولی و داروهایی که قبل یا بعد از جراحی تجویز می‌شوند اهمیت دارد. اطلاعاتی که از پیشینه‌ی درمانی و دارویی بیماران به دست می‌آید کافی نیست، دندان‌پزشک باید سوالاتی را بپرسد که اطلاعات ارزشمندی را به او می‌دهد که ممکن است بیمار فراموش کرده و یا اهمیت چندانی به آن ندهد. مطالعات، دیگر ارتباط مستقیمی با شرایطی که باعث شکست ایمپلنت می‌شود دارد. یک دندان‌پزشک باید موانع ایمپلنت و جراحی که یک بیمار ممکن است داشته باشد آگاهی لازم را داشته باشد، برخی از این موارد ممکن است شامل فشارخون بالا کنترل نشده، آنفارکتوس میوکارد، سابقه سرطان کنترل نشده، سیروز کبدی، کشیدن شدید سیگار و دریافت اشعه باشد. درصورتی‌که بیمار کاندید مناسبی برای کاشت دندان نباشد مشاوره پزشکی با بیمار باید قبل از جراحی ایمپلنت تکمیل شود. تشخیص درست از دانش و تجربه‌ی کافی نشات می‌گیرد، هرچه دندان‌پزشک دانش کافی و فعالیت بیشتری در شاخه‌ی تخصصی خود داشته باشد، باعث درک بیشتر و تخصص بی‌اندازه در حوزه‌ی تخصصی جراحی و همچنین ترمیم می‌شود. ابزاری که به تشخیص درست دندان‌پزشک کمک می‌کنند عبارت‌اند از: رادیوگرافی، مدل‌های مطالعاتی، آزمون‌های کلینیکی، همچنین ارزیابی کیفیت استخوان، مقدار استخوان و فضای کافی برای کاشت ایمپلنت بسیار اهمیت دارد.

اهمیت برنامه درمانی قبل ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
اهمیت برنامه درمانی قبل ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

برنامه ریزی درمان

برنامه‌ریزی مناسب برای درمان بعد از کسب اطلاعات کافی از تاریخچه و اطلاعات ضروری مهم حاصل از تشخیص به دست می‌آید. پس از اینکه بیمار از همه‌ی گزینه‌های درمانی و خطرات و مزایای کاشت ایمپلنت آگاه شد، یک برنامه‌ی درمانی مشخص باید به بیمار داده شود، در این برنامه انتظارات بیمار نیز در نظر گرفته می‌شود، انتظارات بیمار درباره‌ی کاشت دندان نیز ممکن است مراحل جراحی ایمپلنت را افزایش دهد. متخصصان جراحی عقیده دارند برنامه‌ریزی درست و طرح درمان صحیح می‌تواند موفقیت کاشت ایمپلنت را چند برابر کند.


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *