ایمپلنتولوژی و پیشرفت های آن در سال جدید

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت, تازه های دندانپزشکی ایمپلنتولوژی و پیشرفت های آن در سال جدید
ایمپلنتولوژی و پیشرفت های آن

ایمپلنت تازه های دندانپزشکی

ایمپلنتولوژی و پیشرفت های آن در سال جدید

ارسال شده توسط dentalcenter

ایمپلنتولوژی و پیشرفت های آن

در قرار دادن ایمپلنت دندان، تصویربرداری، کلید موفقیت در برنامه ریزی درمانی می باشد، در تصویر برداری دندانپزشکی ، سی بی سی تی تصاویر منحصر بفردی را به وجود می آورد، با استفاده از این تصاویر جنبه های مختلف از جمله جوانب coronal axial ,sagital برای بررسی در اختیار پزشک قرار می گیرد، در عین حال میزان اشعه ی کمتری به بیمار تابیده می شود.در ادامه به ایمپلنتولوژی و پیشرفت های آن پرداخته میشود.

پیشرفت اخیر در توموگرافی کامپیوتری

Cbct

از پرتو مخروطی استفاده کرده و تصویر را در هر جهت که لازم باشد با استفاده از نرم افزار بازسازی می کند.

میکروتوموگرافی

اصطلاح دیگری از سی تی که برای بررسی میزان ادغام ایمپلنت و استخوان کاربرد دارد.

مولتی سیلیکون

این نوع اسکن تصاویر واضح تری نسبت به سی تی ارائه می دهد، برتری آن ها این است که تصاویر آشکارتری را نشر می دهد و محدودیت های دریافت تصاویر در آن از بین می رود.

Magnetic resonance imaging

تصویر برداری ام آر آی که یک نوع تکنیک تصویر برداری سه بعدی است، طی یک فرآیند ، تصاویر الکتریکی را دریافت کرده و یک تصویر دیجیتالی ارائه می دهد.

تغییرات در شکل ایمپلنت دندان، سایز، مواد و پوشش های جدید ایمپلنت که با نوآوری همراه است، و تکنیک های ایمپلنت گذاری سریع ، میزان تمایل برای ایمپلنت دندان را افزایش داده است. طراحی ایمپلنت بسیار بهبود یافته زیرا تحقیقات در زمینه ی سطح ایمپلنت های دندانی که باعث افزایش ادغام ایمپلنت و استخوان می شود افزایش یافته است.

مراحل ایمپلنتولوژی و پیشرفت های آن

از بین رفتن دندان باعث از بین رفتن و کاهش استخوان آلوئول می شود و در نتیجه میزان استخوان کافی جهت قرار گیری ایمپلنت در فک وجود ندارد. جهت افزایش حجم استخوان از پیوند استخوان جهت جایگزینی استخوان استفاده می کنند، یکی از جدیدترین روش ها برای افزایش استخوان ، osteogenesis می باشد که برای کمک به تسریع درمان و کاربردهای آینده مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین هنگامی که بافت نرم بر اثر آتروفی و یا جراحی دچار تحلیل شده باشد قبل از قرارگیری ایمپلنت باید پیوند لثه انجام شود، به همین دلیل قبل از قرارگیری ایمپلنت دندان باید وضعیت بافت نرم لثه و استخوان بررسی شده و در صورت وجود مشکلات ، آن را برطرف کنند.

ایمپلنتولوژی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ایمپلنتولوژی-کلینیک دندان پزشکی مدرن

پیشرفت های آینده در ایمپلنتولوژی دندان

بهبودهای اخیر در زمینه ی درمان های حوزه ی ایمپلنتولوژی نظیر پوشش های ایمپلنت جدید که باعث افزایش سرعت بازسازی استخوان در ایمپلنت ها و و افزایش طول آن ها می باشد نشان می دهد که پروتئین های طبیعی در بدن ما وجود دارند که باعث تحریک رشد بافت های خاصی می شوند. با توجه به نوع استخوان ، مهندسین ژنتیک قادر به جداسازی و تکثیر این پروتئین ها که (BMPs) نامیده می شوند می باشد، و تحقیقات نشان داده شده است این پروتئین باعث رشد عظیم استخوان در حیوانات و بسیاری از انسان ها می شود، همچنین ممکن است به عنوان جایگزین بالقوه برای مواد پیوندی مورد استفاده باشد.

تحقیقات لازم جهت جایگزین کردن تیتانیوم با سرامیک در ایمپلنت ها به منظور کاهش هزینه ها نیز در حال انجام می باشد، همچنین اباتمنت های تیتانیومی که در بالای خط لثه قرار می گیرند اخیرا از طریق اباتمنت های زیرکونیا که همرنگ دندان می باشند قابل جایگزینی می باشند.برای اینکه بتوان طول عمر ایمپلنت های دندانی را افزایش داد باید بتوان به طور صحیح بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *