ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان
ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان

ایمپلنت

ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان

ارسال شده توسط dentalcenter

کاشت ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان

اطمینان از موفقیت درمان ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان ، هنوز مشخص نشده است. هدف از این مطالعه میزان موفقیت جراحی ایمپلنت در بیماران مبتلا به سرطان دهان بعد از برداشتن استخوان فک می‌باشد.درمجموع 103 ایمپلنت دندان در دهان 23 بیمار قرار داده شد، ما عوامل بالینی مانند( جنسیت، سن، موقعیت فک، موقعیت ایمپلنت، افزایش استخوان، رادیوتراپی و شیمی‌درمانی، بازسازی فلپ، بازسازی استخوان را نیز موردبررسی قراردادیم و سپس احتمال شکست ایمپلنت را موردبحث قراردادیم. همچنین آزمون‌هایی درباره‌ی بیماری پری ایمپلنتایتیس و سیستم‌های پروتزی انجام شد.

در طول دوره‌ی پیشگیری میزان بقای دوساله 91 درصد و میزان بقا 5 ساله، 83.3 درصد بود. ما هیچ‌گونه عوارض جدی مانند عود مجدد تومور بدخیم مشاهده نکردیم. پروتزهای دندانی پس از جراحی سرطان اغلب ناموفق بوده‌اند زیرا منجر به نقص دهانی شده و پایداری پروتزهای دندانی را کاهش می‌دهد، اما در برخی موارد ثابت ماندن پروتزهای دندانی در داخل دهان با استفاده از ایمپلنت دندان نیز امکان‌پذیر است.

ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان-گلینیک دندان پزشکی مدرن
ایمپلنت برای بیماران سرطان دهان-گلینیک دندان پزشکی مدرن

انجام ایمپلنت برای بیماران سرطانی

ایمپلنت دندانی در بیماران غیر سرطانی بسیار قابل پیش‌بینی می‌باشند و میزان موفقیت درمان‌های دندانپزشکی در بیماران غیر سرطانی پس از گذشت 5 سال 99.3 درصد گزارش شد. پروتز در بیماران با نقص پیوستگی پس از برداشتن تومور همراه است که منجر به از دست دادن چندین دندان در دهان شده و بسیار چالش‌برانگیز می‌باشد. ایمپلنت در این افراد معمولا فلپ های استخوانی و استخوان‌هایی که اشعه بر روی آن‌ها تابیده‌شده است منتقل می‌شوند. اما فاکتورهای دیگر مانند پری ایمپلنتایتیس و سیستم‌های پروتزی، برای اطمینان بیش‌تر باید در نظر گرفته شود. موارد زیادی گزارش‌شده است که بیماران غیر سرطانی که از ایمپلنت استفاده می‌کنند می‌توانند دارای بیماری پری ایمپلنتایتیس باشند.

این نکته ضروری است که بیماران بتوانند بهداشت دهان و دندان را به‌خوبی رعایت کنند تا از بروز پری ایمپلنت پیشگیری شود. اما بیماران دارای سرطان دهان که فک خود را برداشته‌اند دارای مشکلاتی در بهداشت دهان و دندان به دلیل همین موضوع هستند. در دهان افراد مختلف ایمپلنت‌های دندانی قرار داده شد و مشاهده شد که بیمارانی که دارای بیماری سرطان دهان بوده‌اند در مقایسه با بیماران غیر سرطانی دارای تفاوتی در شکست ایمپلنت نمی‌باشند، اما این موضوع به مطالعه بیش‌تری احتیاج دارد.


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *