ایمپلنت دندان و بررسی فواید گسترده آن

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت ایمپلنت دندان و بررسی فواید گسترده آن
آموزش ایمپلنت دندان

ایمپلنت

ایمپلنت دندان و بررسی فواید گسترده آن

ارسال شده توسط dentalcenter

اایمپلنت دندان و بررسی فواید گسترده آن گر شما برای جایگزینی دندان و یا دندان‌های ازدست‌رفته خود به کاشت دندان فکر می‌کنید، احتمال دارد که سوالاتی ذهن شما را مشغول کند، آیا ایمپلنت بهترین گزینه برای جایگزینی دندان است؟ قیمت‌ ایمپلنت‌های دندانی چگونه است؟ آیا شما شرایط کافی برای کاشت ایمپلنت را دارید؟ در ادامه مقاله به ایمپلنت دندان و بررسی فواید آن می‌پردازیم.

ایمپلنت دندان و بررسی فواید

به همین دلیل در اینجا به توضیحاتی درباره‌ی فواید ایمپلنت‌های دندانی پرداخته می‌شود.

1) ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان طبیعی هستند. هنگامی‌که ایمپلنت‌های دندانی به همراه پروتز خود قرار داده می‌شود، نتیجه‌ی آن ظاهری کاملا طبیعی می‌باشد، پروتز قرار داده‌شده در داخل خط مشخص لثه قرار می‌گیرد، بنابراین هیچ‌کس قادر به تشخیص این‌که کدام‌یک دندان طبیعی و کدام‌یک دندان کاشته شده است، نیست.

2) ایمپلنت‌های دندانی رفتاری مشابه دندان طبیعی دارند. یکی از فواید بسیار بزرگ ایمپلنت دندان این است که رفتاری مانند دندان طبیعی دارند، و عملکردی را ارائه می‌دهد که سایر روش‌های درمانی قادر به انجام آن نیستند. از آن جا که در هنگام کاشت دندان، ایمپلنت به‌صورت محکم در استخوان فک قرار می‌گیرند می‌توانند عملکرد کاذب ریشه را ایجاد کنند.

3) ایمپلنت می‌تواند مانع تحلیل استخوان شود. یکی از عوارض از دست دادن دندان ازدست‌رفته این است که استخوان اطراف دندان ازدست‌رفته کم‌کم شروع به تحلیل رفتن می‌کند، این به این دلیل رخ می‌دهد که هیچ ریشه و دندانی وجود ندارد که باعث تقویت استخوان شود، ایمپلنت می‌تواند باعث تقویت استخوان شود

4) ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند از ساختار صورت شما حمایت کنند. تحلیل استخوان پس از از دست دادن دندان، می‌تواند باعث ایجاد ظاهر پیر در افراد شود به همین دلیل ایمپلنت‌های دندان با تقویت استخوان، مانع بروز این مشکل می‌شوند. این یکی از موارد ایمپلنت دندان و بررسی فواید آن بود.

5) ایمپلنت‌های دندان طول عمر طولانی دارند. ایمپلنت‌های دندان نیز می‌توانند مانند دندان طبیعی در صورت مراقبت و رعایت بهداشت طول عمر طولانی داشته باشند.

ایمپلنت دندان و بررسی فواید-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ایمپلنت دندان و بررسی فواید-کلینیک دندان پزشکی مدرن

6) قیمت ایمپلنت‌های دندانی. اگر به هزینه‌ی صرف شده‌ی سایر روش‌های درمانی که به‌ طور مرتب نیاز به تکرار دارند نگاهی بیندازیم می‌بینیم ایمپلنت‌ های دندانی هزینه‌ی بسیار مناسبی دارند. که قیمت مهم ترین عامل در ایمپلنت دندان و بررسی فواید آن می باشد.

7) کاشت دندان محدودیتی در استفاده از انواع غذاها ایجاد نمی‌کند. یکی از شکایت‌های تکراری که توسط بسیاری از مردم که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند این است که باید در خوراکی‌های مصرفی و غذاها محدودیت ایجاد کنند، زیرا پروتزها به‌اندازه کافی برای خوردن غذاها مناسب نیستند. اما ایمپلنت‌ های دندانی قابلیت این را دارند که افراد بدون محدودیت از انواع خوراکی‌ها استفاده کنند.

8) ایمپلنت‌ های دندانی این اجازه را می‌دهند که با اعتماد به‌نفس صحبت کنید، بخندید و غذا بخورید. همان‌طور که گفته شد ممکن است بی‌دندانی و یا استفاده از دندان مصنوعی بر روی اعتمادبه‌نفس افراد تاثیر بگذارد، زیرا بی‌دندانی بر روی خنده تاثیر می‌گذارد همچنین استفاده از دندان مصنوعی در هنگام خنده یا صحبت کردن ممکن است حرکت کند و باعث کاهش اعتمادبه‌نفس شود، اما ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان طبیعی در فک ثابت می‌شوند و همچنین باعث افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود.

9) روش‌های مراقبت از دندان‌ها مانند دندان طبیعی می‌باشد. روش مراقبت از ایمپلنت مانند دندان طبیعی می‌باشد این به این معنی است که باید حداقل دوپار در روز مسواک زده شود و استفاده از نخ دندان چکاپ های دوره‌ای و جرم‌گیری نیز ضرورت دارد.بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ایمپلنت‌ های دندان به بهداشت و تمیز کردن احتیاج ندارند زیرا از مواد طبیعی ساخته نشده‌اند اما نکته اینجاست که ایمپلنت‌ های دندانی نیز می‌توانند منجر به عفونت شوند.

10) کاشت دندان نتایج قابل پیش‌بینی ارائه می‌کنند. این به این معنی است که حدود 98 در صد جراحی کاشت ایمپلنت با موفقیت همراه بوده و بنابراین قابل پیش‌بینی می‌باشد.


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت دندان و بررسی فواید

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *