عوارض ایمپلنت غیر دیجیتال | ایمپلنت دیجیتال

کلینیک دندانپزشکی مدرن دندانپزشکی دیجیتالی عوارض ایمپلنت غیر دیجیتال | ایمپلنت دیجیتال
ایمپلنت دیجیتال

دندانپزشکی دیجیتالی

عوارض ایمپلنت غیر دیجیتال | ایمپلنت دیجیتال

ارسال شده توسط dentalcenter

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال یکی از شیوه های نوین در دندانپزشکی دیجیتال می باشد که دارای مزایای پرشماری است و در قیاس با ایمپلنت غیر دیجیتال از هر نظر برتری دارد. ایمپلنت بهترین گزینه برای جایگزینی دندان است و امروزه در اکثر کلینیک های دندانپزشکی به روش دیجیتال انجام می شود. در این روش نه تنها جایگزین های جذابی برای دندان های خود خواهید داشت، بلکه این دندان ها دقیقا مانند دندان های طبیعی ظاهر و عملکردی عالی دارند.

در ایمپلنت دیجیتال کل فرآیند فقط 15 دقیقه طول می کشد، روشی راحت تر از این سراغ دارید!  بر خلاف رویه های سنتی ایمپلنت دندان که ممکن است به چندین بازدید یا مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد، این روش به زمان و تعداد جلسات کمتری نیاز دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی عوارض و مشکلات ایمپلنت غیر دیجیتال بپردازیم، مشکلاتی که دقیقا مزایای ایمپلنت دیجیتال به حساب می آید.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

  • ظاهر طبیعی دندان
  • عملکرد طبیعی دندان
  • عدم نیاز به مراقبت های خاص
  • برای حفظ ساختار صورت، فک را تحریک می کند
  • طول عمر بالا (مطالعات کلینیکی طول عمر تا 30 سال را ثابت می کند)

"<yoastmark

عوارض ایمپلنت غیر دیجیتال

 جراحی طولانی مدت

یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال این است که این روند زیاد طول نمی کشد. در حالی که عمل جراحی سنتی ایمپلنت دندان برای دو ایمپلنت، می تواند دو ساعت یا بیشتر طول بکشد  و فرآیند تطبیق پذیری آن نیز ممکن است تا چندین ماه به طول بینجامد. در شرایطی که عمل کاشت دندان شما به صورت دیجیتال ممکن است 15 دقیقه طول بکشد.

روند طولانی درمان

در ایمپلنت دندان به صورت دیجیتال، به احتمال زیاد شما همان روز دندان موقت خود را تحویل می گیرید و به طور کلی فرآیند ترمیم شما بسیار سریعتر انجام می شود. اما در ایمپلنت غیر دیجیتال این فرآیند با پشت سر گذاشتن مراحل سنتی ممکن است ماه ها به طول بینجامد.

روشی استرس زا

بسیاری از مردم نگران این هستند که در فرآیند ایمپلنت دندان، صدمه ببیند یا دچار استرس و ترس شوند. اما با این شیوه مدرن، در طی عمل ایمپلنت دیجیتال، هیچ نوع ناراحتی مشاهده نمی شود و درفرآیند آن نیازی به برش و بخیه نیست. این نوع درمان ایمپلنت، درکلینیک دندانپزشکی و با بی حس کننده ها انجام می گیرد. برای کاهش استرس بیماران دندانپزشکان در شب قبل از عمل جراحی ایمپلنت، معمولا آرام بخش تجویز می کنند. در یک نظرسنجی آشکار شد که اضطراب کاشت دندان به اندازه اضطراب کشیدن دندان است، پس جای هیچ نگرانی نیست. اما در ایمپلنت سنتی تمام این خونریزی ها وبرش ها و نگرانی ها و اضطراب ها پابرجاست.

"<yoastmark

تعدد مراجعه به دندانپزشک

در روش ایمپلنت به صورت غیر دیجیتال، شما باید تقریبا در هر مرحله از برنامه ریزی به دندانپزشک مراجعه کنید. این ممکن است به معنای حداقل هفت مراجعه یا بیشتر به دندانپزشک برای کاشت یک دندان باشد. اما با کاشت دندان به روش دیجیتال، شما می توانید به مشغله های روزمره خود برسید چرا که بسیاری از برنامه ریزی ها را ما بدون شما انجام خواهیم داد. این بدان معناست که شما فقط با حداکثر سه مراجعه می توانید دندان های جدید خود را دریافت کنید.

زمان بازیابی طولانی

از آنجا که انجام این درمان ، بدون برش و بخیه انجام می شود، دوره بهبودی آن بسیار کوتاه است. اگرچه این مدت زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما در ایمپلنت غیر دیجیتال که با استفاده از تکنیک های سنتی انجام می شود، ممکن است فرد درد بیشتری را تحمل و دوره بهبود او طولانی تر باشد.

دقت پایین تر

در روش ایمپلنت غیر دیجیتال دندان، ایمپلنت ها قرار داده می شوند و سپس روکش های دندان باید طبق برنامه ریزی آماده شوند تا در محل کاشت قرار بگیرند. گاهی اوقات ممکن است عدم هماهنگی سبب ناهمگونی روکش و پایه شود و این دو به آسانی به هم چفت نشوند. اما در کاشت دندان دیجیتال، مهندسی دیجیتال پیشرفته و رایانه ها به عنوان ایمپلنت های دندان پزشکی شناخته می شوند. به این معنی که یک مهندس با دندانپزشک کار می کند تا ابتدا یک تصویر دیجیتالی یا کامپیوتری از ایمپلنت را بر اساس ویژگی های بیمار ایجاد کند. هنگامی که تصویر ایجاد شد، می توان آن را تنظیم  و با نیازهای درمانی بیمار مطابقت داد.

درصد خطای بالاتر

متوسط ​​انحراف در قرار دادن ایمپلنت ها با سیستم دیجیتال فقط 0.9 درجه است. در شرایطی که در ایمپلنت های غیر دیجیتال میانگین انحراف ایمپلنت، 2.5 درجه یا حتی 4.9 درجه است. ایمپلنت های سنتی دقت پایین تری دارند و این بدان معناست که ممکن است در دراز مدت از دوام و ثبات کمتری برخوردار باشند.

  • این ها فقط برخی از معایب و عوارض ایمپلنت های غیر دیجیتال هستند که در این مقاله به انها اشاره شد. اگر می خواهید دقیقا مطلع شوید که چگونه سیستم دیجیتال می تواند روش کاشت دندان شما را بهبود ببخشد، باید به صورت حضوری با یک دندانپزشک ایمپلنت صحبت کنید.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *