ایمپلنت کل دهان یا فول موس مناسب چه کسانی است؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت ایمپلنت کل دهان یا فول موس مناسب چه کسانی است؟
ایمپلنت کل دهان

ایمپلنت

ایمپلنت کل دهان یا فول موس مناسب چه کسانی است؟

ارسال شده توسط dentalcenter

ایمپلنت کل دهان یا ایمپلنت فول موس فول موس چیست؟

ایمپلنت یک روش درمانی در حوزه دندانپزشکی است و برای افرادی که در دهان خود نواحی بی‌دندانی دارند به کار می‌رود. اگر شخصی کلیه دندان‌های خود را ازدست‌داده و تصمیم به بازسازی دندان‌هایش با ایمپلنت داشته باشد. به این نوع درمان ایمپلنت کل دهان یا فول موس می‌گویند.


بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان 


طرح درمان ایمپلنت کل دهان

ایمپلنت کل دهان برای هر بیمار متفاوت است، مثلا امکان دارد بیمار به استخوان فک احتیاج داشته باشد یعنی میزان حجم استخوان فک برای ایمپلنت دندان  کافی نباشد. درجات این بازسازی باهم متفاوت است ، مثلا در موارد جزئی، بازسازی استخوان هم‌زمان با کاشت ایمپلنت انجام می‌شود.

در موارد شدیدتر ابتدا بازسازی استخوان انجام می‌شود و چندماه بعد ایمپلنت کاشته می‌شود. درجات شدیدتری هم از تحلیل استخوان وجود دارد که به بازسازی بیشتری احتیاج دارد. یعنی فرد باید در بیمارستان بستری شود و پیوندهای وسیع‌تر استخوان فک را انجام دهد و پس از تکمیل بازسازی، پایه‌ها داخل استخوان فک قرار گیرند.

در روش ایمپلنت کل دهان، تعداد پایه‌ها و نحوه قرارگیری آن‌ها نیز بستگی به طرح درمان دارد. درصورتی‌که پروتز ثابت باشد یعنی قابل درآوردن و گذاشتن نباشد و روکش آن ثابت باشد در این صورت تعداد پایه‌ها در فک بین 6 الی 8 تا است و بین این پایه‌ها روکش قرار می‌گیرد، اما درصورتی‌که پروتز متحرک باشد یعنی پروتز قرارگرفته روی ایمپلنت قابل برداشتن باشد در این صورت تعداد پایه‌ها در هر فک بین 3 الی 5 تا می‌شود و مدتی بعد پروتز متحرک روی این پایه‌ها قرار می‌گیرد، اما ثابت نیست و بیمار باید روزی 2 تا 3 بار اقدام به برداشتن و تمیز کردن آن کرده و دوباره آن را روی پایه‌ها قرار دهد.

ایمپلنت فول موس-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ایمپلنت فول موس-کلینیک دندان پزشکی مدرن

تفاوت این نوع پروتز با پروتز ثابت در این است که به دلیل قرار گرفتن روی ایمپلنت، بهتر روی لثه قفل می‌شود و صحبت کردن و جویدن را برای فرد راحت‌تر می‌کند و می‌تواند لقمه‌ها را با نیروی بیشتری بجود.

ایمپلنت کل دهان یا ایمپلنت فول موس مناسب چه کسانی است؟

متقاضیان این روش ایمپلنت تمام فک بیمارانی هستند که در حال حاضر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند و یا اینکه در آینده نیاز به استفاده از آن را دارند و امروزه این روش در تمام دنیا مورد استقبال همه‌ی بیمارانی که این طرح درمان برایشان قابل اجرا است وجود دارد. باید خدمتتان بگویم که این روش تمام فک با جراحی‌های مختلفی انجام می‌شود، می‌تواند به روش دیجیتالی، به روش ایمپلنت یک ‌روزه یا جراحی‌های نرمال باید زمان مخصوص به خودش را برای بهبودی بگذراند را دارد.البته باید خدمتتان بگویم که روش‌ها هزینه‌های متفاوتی دارند که همکاران عزیزم در برنامه‌های قبلی استیج مدرن هرکدام از این روش هارا با توضیحات کامل در اختیارتان گذاشته‌اند.


تهیه شده در گروه کلینیک مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *