ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت 1 روزه

ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه

ارسال شده توسط dentalcenter

ایمپلنت 1 روزه  روشی است که در آن بلافاصله بعد از کشیدن دندان با صلاحدید دندانپزشک قسمت زیرین ایمپلنت کار گذاشته میشود ولی قبل از آن بیمار باید توسط دکتر معاینه شود و بافت نرم توسط دکتر مورد بررسی قرار گیرد . اگر تراکم استخوان به اندازه کافی باشد انجام ایمپلنت در یک روز در نظر پزشک تایید میشود . برای انجام ایمپلنت یک روزه تصاویر ” obct ” باید بررسی شود تا وضعیت استخوان در قسمتی که قرار است ایمپلنت کار گذاشته شود مشخص شود . بعد از این مرحله فیکسچر یا همان قسمت زیرین ایمپلنت در فک قرار داده میشود . و معمولا بعد از انجام این قسمت به علت کم بودن میزارن خونریزی نیازی به بخیه نیست در ادامه برای درک بهتر موضوع به شما پیشنهاد میکنیم ویدیو زیر را که در باره همین مرحله است مشاهده نمایید .


بیشتر بخوانید:ایمپلنت 


بخش های ایمپلنت یک روزه

مراحل کشت ایمپلنت به صورت کلی شامل دو بخش ریشه ای و بخش تاج است . بخش ریشه ای با جراحی در استخوان فک قرار میگیرد و بسته به استخوان فرد بیمار چند ماه زمان لازم است تا قسمت ریشه ای به استخوان فک جوش بخورد و سفت شود تا بتوان بخش دوم یعنی بخش تاجی را روی بخش زیرین قرار دهیم و بیمار بتواند از آن قسمت دندان استفاده کند . اما در تکنیک ایمپلنت یک روزه معمولا یک یا نهایتا دو روز طول میکشد تا قسمت تاج را روی قسمت زیرین قرار دهند و مراحل ایمپلنت تمام شود .

مزایای کاشت دندان یک روزه

این روش از ایمپلنت به شخص کمک می‌کند تا سریع‌تر به زندگی طبیعی بازگردد. همچنین می‌تواند با سرعت بیشتری دندان ازدست‌رفته را باز گرداند.در شرایط سنتی ایمپلنت با توجه به طولانی شدن مراحل کاشت ایمپلنت مراحل درمانی بیمار زمان زیادی میبرد .

در تکنیک ایمپلنت فوری زمان مورد نیاز برای هر دندان یک الی دوساعت و نیم خواهد بود و اشخاصی که بخواهند این روش را انتخاب کنند به علت کاهش زیاد زمان در این مرحله باید از شرایط استخوانی مطلوبی در فک خود بهره مند باشند .

در ایمپلنت یک‌ روزه هم‌زمان با گذاشتن پایه روکش دندان نیز داخل دهان قرار می‌گیرد و نیاز به گذشت زمان سه الی چهارماهه برای جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک نیست.

اما در این روش احتمال این که شکستگی در قسمت رویی یا همان تاجی صورت بگیرد وجود دارد پس حتما باید در این مرحله به توصیه های پزشک گوش داد .

با وجود تمام این شرایط اما در تحقیقاتی که در روش ایمپلنت فوری صورت گرفته 98 درصد کاشت ها موفق بوده

در ادامه از شما دعوت میکنیم تا ویدویی که از میزان رضایت مشتریان و مراحل نهایی ایمپلنت یک روزه در کلینیک دندانپزشکی مدرن آماده کرده ایم دیدن فرمایید .

ایمپلنت یک روزه یا ایمپلنت سنتی؟

ممکن است بسیاری از شما درباره ی ایمپلنت اطلاعاتی به دست آورده باشید، اما همچنان سوالات مبهمی در ذهن شما مطرح باشد.مهم نیست چه فرآیندی قرار است طی شود، اما همه ی افراد حق دارند اطلاعات کافی در باره ی اقداماتی که قرار است انجام شود داشته باشند.در این مقاله سعی شده است رازهایی پیرامون ایمپلنت، به خصوص نحوه کاشت ایمپلنت یک روزه، را با شما به اشتراک بگذاریم.در روش های سنتی کاشت دندان، ایمپلنت که نوعی پایه تیتانیومی می باشد، درون استخوان فک قرار داده می شود.

قبل از این که هر نوع اقدام اضافی انجام شود، باید مدتی جهت بازسازی استخوان و یا ادغام ایمپلنت در استخوان فک وقت صرف کرد. چند ماه پس از بهبودی، اباتمنت در بالای ایمپلنت قرار داده می شود و روکش دندان همان  قسمتی است که به عنوان جایگزین دندان مورد استفاده قرار می گیرد. ایراد روش سنتی کاشت ایمپلنت زمان طولانی درمان آن است .

توجه کنید:

یکی دیگر از ایرادات این روش این است که جراح به صورت تقریبی ایمپلنت را در جای خودش قرار می دهد و این بدان معنا است که زمان زیادی جهت بازسازی استخوان صرف شود. در روش ایمپلنت یک روزه ، دندان در همان لحظه توسط پزشک جراح کشیده می شود و پایه ایمپلنت داخل فک  قرار داده می شود. همچنین روکش دندان نیز همان روز بر روی ایمپلنت قرار میگیرد.

نکته کلیدی که در هنگام انجام این پروسه اهمیت دارد ، تصویربرداری کامپیوتری می باشد.با استفاده از سی بی سی تی، یک مدل سه بعدی از شکل فک ایجاد میشود و این باعث میشود تا نتیجه نهایی در روش ایمپلنت یک روزه حتی مطلوب تر از روش سنتی شود .

ایمپلنت دندان واقعا می تواند در یک روز انجام شود و نه تنها می تواند میزان بالای موفقیت را ایجاد کند، بلکه نتیجه رضایت بخشی را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

زمان جوش خوردن ایمپلنت یک روزه به استخوان

ویژگی های مهم استخوان برای ایمپلنت به دو قسمت تقسیم میشود .

  • حجم آن ( قطر و ارتفاع )
  • تراکم استخوان

اندازه و تراکم استخوان در رادیوگرافی یا همان (CBCT) قابل مطالعه و بررسی میباشد . تراکم استخوان نیز تا حدودی بر روی همین مقادیر قابل تشخیص است . در برخی نقاط از فک ، تراکم و ابعاد برای کاشت ایمپلنت ایده آل است اما در برخی نواحی نیاز به بازسازی وجود دارد و یا تراکم استخوان در حدی نیست که امکان اجرای مراحل در ایمپلنت یک روزه وجود داشته باشد زیرا از ثبات و مقاومت کمی برخوردار است و برای رسیدن به شرایط ادامه مراحل کاشت نیاز به سپری کردن زمان بیشتری است .

اما در مواقعی که استخوان ابعاد مناسبی دارد و تراکم ان در حدی است که ثبات بالایی در هنگام جایگزاری تامین میکند ، میتواند پذیرای نیروهای جویدنی باشد ؛ به همین علت امکان این وجود دارد که یک یا دو روز بعد قسمت پروتز را قرار داد . برای اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید .

ایمپلنت Flap less یا بدون جراحی

گاهی اوقات میتوانیم بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت را با تکنیک یک روزه درهمان حفره دندان کشیده شده قرار دهیم بنابراین نیازی به جراحی ( فلپ ) و بخیه نداریم و حتی بعد از کشیدن دندان به علت تراکم و شرایط مطلوب استخوان فک نیاز به زمان برای بازسازی نیست .

بنابراین میتوانیم با پانچ مخصوصی لثه را سوراخ کرده ، دریل کردن استخوان و جایگزاری ایمپلنت را از همان ناحیه انجام دهیم . در این روش ها جراحی و بخیه نیازی نیست . خونریزی ، درد و عوارض بعد ار جراحی به حداقل و گاهی صفر میرسد ، کار سریعتر انجام میشود و ترمیم بافتی خیلی زودتر اتفاق می افتد .

پروتز ایمپلنت یک روزه

در این تکنیک احتمال دارد پروتز به روش دیجیتالی طراحی و ساخته شود. ممکن است با روش های غیر دیجیتالی انجام گیرد . این پروتز معمولا کمی کوتاهتر از حد نرمال ساخته میشود تا فشار کمتری را تحمل کند و به بیمار توصیه میشود تا چند ماه از جویدن غذای سفت پرهیز کند . معمولا این پروتز یک پروتز موقت است و باید بعد از چند ماه که تغییرات بافتی تکمیل شد و شرایط لثه و استخوان به یک ثبات نسبی رسید تعویض شود و پروتز نهایی جایگزین آن گردد .

در ایمپلنت فوری از همان ابتدا بعد از اتمام مراحل نهایی شخص میتواند خوردن و تکلم را به صورت عادی و بدون مشکل انجام دهد.

مینی ایمپلنت و ایمپلنت فوری

مینی ایمپلنت ها ، ایمپانت های کوچکی هستند که قطر کمتر از 3 میلی متر دارند و برای طولانی مدت قادر به تحمل نیروها نیستند .

به همین علت بهتر است از آنها به صورت موقت در کنار ایمپلنت اصلی استفاده کنیم و بر روی آنها پروتز موقت قرار دهیم به این صورت ایمپلنت اصلی را میتوانیم بر روی ایمپلنت اصلی که نیاز به گذشت زمان برای تحمل نیرو دارند قرار میگیرد و ایمپلنت های مینی اماکن ساخت پروتز موقت فوری یک روزه را به ما میدهند . این مینی اتیمپلنت ها در مرحله پروتز اصلی به راحتی خارج میشوند .

هزینه ایمپلنت یک روزه چقدر است؟

در تکنیک ایمپلنت فوری نیاز به ابزار و قطعات بیشتری است و به همین دلیل قیمت آن نسبت به تکنیک های دیگر ایمپلنت بیشتر است .

از آنجاییکه این تکنیک  با روش های مختلف به کار گرفته میشود ، هرینه مازاد نیز بسته به شرایط متفاوت است . این افزایش هزینه برای هر واحد ایمپلنت از یک میلیون تومان شروع میشود .

در کلینیک دندانپزشکی مدرن به دلیل بودن تیم مجرب لابراتوری که دارای پیشرفته ترین دستگاه های لابراتوری میباشند و مشارکت و رقابت آنها با تیم درمانی کلینیک باعث شده تا ایمپلنت های این مرکز از کیفیت بالایی برخوردار شود به طوری که با هیچ کلینیک دیگری نمیتوان مقایسه کرد .

سخن پایانی

در جراحی ایمپلنت به روش فوری بعد از گذشت 48 ساعت میتوان روکش پروتز یا همان روکش نهایی را تحویل داد .

در نوع نوع معالجه به دلیل مراجعه کم بیمار به کلینیک دندانپزشکی و صرفه جویی در وقت بیمار حس بهتری به بیمار منتقل میشود . و در نهایت بیمار زودتر صاحب دندان شده و در روزمرگی خود مانند تکلم و خوردن دچار مشکل نمیشود اما بیمار باید در چند ماه اول توسط پزشک چکاپ شوند تا شرایط استخوان و ایمپلنت بررسی شود و در صورت مشاهده شکل به موقع برای رفع آن اقدام شود در کلینیک دندانپزشکی مدرن که بهترین کلینیک تهران برای ایمپلنت دندان است، با کادر پیشرفته و متخصصین مجرب، امکان کاشت دندان یک‌روزه فراهم آمده است.

کلینیک مدرن به علت داشتن نیرو های متخصص لابراتور و داشتن جدید ترین دستگاه های روز دنیا برای لابراتوری میتواند صفر تا صد مراحل ایمپلنت را خودش انجام دهد و این کار باعث کاهش وقت برای پیشبردن مراحل درمان میشود . درنتیجه دفعات مراجعه بیمار نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. ما با ارائه بهترین خدمات قصد در جلب رضایت مشتریان داریم .

به دلیل اینکه تا مدت کوتاهی پس از جراحی نباید به محل درمان فشار وارد شود تا ایمپلنت کاشته شده بتواند با موفقیت به استخوان فک جوش بخورد و ادغام شود، درنتیجه روکش اولیه‌ی دندان کمی کوتاه‌تر از حالت استاندارد ساخته‌شده و قرار داده می‌شود.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *