چه کسانی به بازسازی استخوان فک نیاز دارند؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت, جراحی دندان چه کسانی به بازسازی استخوان فک نیاز دارند؟
بازسازی استخوان فک و کاشت ایمپلنت

ایمپلنت جراحی دندان

چه کسانی به بازسازی استخوان فک نیاز دارند؟

ارسال شده توسط dentalcenter

چه کسانی به بازسازی استخوان فک نیاز دارند؟

بیمارانی که ساختار استخوان ناکافی و دندان‌های ازدست‌رفته دارند پیش از دریافت ایمپلنت‌های دندانی به بازسازی استخوانی نیاز دارند. آسیب به فک و صورت، فضای خالی بعد از کشیدن دندان، بیماری‌های لثه‌ای، بیماری‌های مادرزادی و جراحی فک برای حذف تومور ازجمله عوامل نقص استخوانی هستند.

از دست رفتن دندان، به‌مرور زمان منجر به تحلیل استخوان می‌شود. از دست دادن استخوان در فک بالا یا پایین نه‌تنها باعث تغییر چهره‌ی فرد می‌شود، بلکه جایگزینی دندان را نیز با مشکل مواجه می‌کند. اما امروزه با بازسازی استخوان فک می‌توانیم شانس خود را برای کاشت ایمپلنت افزایش دهیم و راه را برای داشتن لبخندی زیبا هموار کنیم. ایمپلنت‌های دندانی ظاهر و عملکردی مشابه دندان‌های طبیعی دارند، اما برای کاشت موفقیت‌آمیز ایمپلنت، باید استخوان کافی در فک وجود داشته باشد تا بتواند حمایت کافی از ایمپلنت را انجام دهند. تحلیل استخوان با از دست دادن دندان شروع می‌شود و باگذشت زمان انقباض بافت بیش‌تر می‌شود. بازسازی استخوان فک نقش مهمی در کاشت دندان‌های جدید ایفا می‌کند و باعث افزایش طول عمر ایمپلنت‌های دندان می‌شود. جراحان فک و دهان تکنیک‌های پیشرفته‌ای برای بازسازی استخوان ارائه کرده‌اند تا بیماران با اطمینان بیشتر و درد کمتر این درمان را انجام دهند و از ایمپلنت های جدید خود لذت ببرند.

بازسازی استخوان فک و کاشت ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
بازسازی استخوان فک-کلینیک دندان پزشکی مدرن

بازسازی استخوان به چه شکل است؟

بازسازی استخوان یک روش جراحی است که برای بازگرداندن استخوان‌های تحلیل رفته و ایجاد استخوان جدید کاربرد دارد. در این جراحی، بافت استخوان یا ماده پیوندی جایگزین به‌عنوان داربست به کار می‌رود و برای بازسازی بافت استخوان انجام می‌شود. هدف از بازسازی استخوان تقویت مناطق آسیب‌دیده، تسهیل رشد استخوان جدید و درنهایت کاشت ایمپلنت دندان است. بازسازی استخوان به‌عنوان تکیه‌گاه یا چهارچوبی برای استخوان مجاور می‌باشد تا رشد کند. در طی چندین ماه، استخوان خود بیمار جایگزین مواد پیوندی خواهد شد. روش بازسازی استخوان یک روش بسیار موفق می‌باشد، زیرا استخوان ظرفیت تولید بافت را دارد. بازسازی استخوان از طریق پیوند باعث افزایش حجم استخوان شده و به ایمپلنت‌هایی که در آینده کاشته خواهند شد اجازه لنگر انداختن می‌دهد.

مواد استفاده شده در بازسازی استخوان فک چه چیزهایی هستند؟

انواع مختلفی از مواد پیوند استخوانی و تکنیک‌های متفاوتی برای این روش وجود دارند که برای آماده کردن بیماران کاشت ایمپلنت مورداستفاده قرار می گیرند. نوع پیوند استفاده‌شده، به محل و میزان استخوان تحلیل رفته بستگی دارد. بافت استفاده‌شده برای بازسازی ممکن است از بدن خود شخص برداشت‌شده باشد، یا بانک ذخیره کننده بافت و یا از منابع انسانی دیگر استخراج‌شده باشد. این مواد بازسازی استخوانی برای ایمنی و کار آزمایی کامل موردتحقیق قرارگرفته شده‌اند.

مراحل بازسازی استخوان تحلیل رفته چه هستند؟

مراحل بازسازی استخوان فک عموما به دودسته عمده و جزئی طبقه‌بندی می‌شوند. نقص ساختاری بزرگ معمولا با بازسازی اتوژنیک قابل‌حل است و استخوان از لگن و .. برداشته می‌شود. سینوس لیفت و ریج آگمنتیشن (بازسازی مرزی استخوان) دو مورد از روش‌های رایج هستند که برای بازسازی استخوان انجام می‌شوند و هیچ عوارضی در برندارند. هردو روش برای افزایش تراکم و افزایش عرض استخوان کاربرد دارد. محل جراحی ممکن است تا یک هفته بعد از درمان دارای جراحت باشد که با یخ و داروی مسکن قابل مدیریت است.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *