کامپوزیت دندان و تاثیر برندها روی هزینه درمان

کلینیک دندانپزشکی مدرن کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان و تاثیر برندها روی هزینه درمان
کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان و تاثیر برندها روی هزینه درمان

ارسال شده توسط dentalcenter

آیا برندهای کامپوزیت در هزینه های انجام آن تاثیر دارد؟

انواع مختلف برندهای کامپوزیت در دندانپزشکی وجود دارد که برای ترمیم و یا زیبایی دندانها ( ونیر کامپوزیت ) استفاده میشوند. از نظر هزینه دندانپزشک با قرار دادن انتخاب های مختلف با رده قیمتی گوناگون بهترین در اختیار بیمار بهترین انتخاب را انجام میدهد.

بعضی برندهای کامپوزیت دندان

  • IPS
  • 3M
  • Tokoyama
  • Ivoclar
  • Care
برندهای کامپوزیت
برندهای کامپوزیت یا قابلیتهای اجرایی مختلف

موارد استفاده از برندهای مختلف کامپوزیت

کامپوزیت قابلیتهای اجرایی خاصی داشته و برای بخشی از ترمیم و یا زیبایی دندان استفاده میشوند.  لازم به ذکر است که تشخیص برای استفاده هر کدام از این برندها برای بخشهای مختلف ( زیبایی ، ترمیم دندانهای خلفی و یا دندانهای قدامی ) توسط پزشک انجام میگیرد.

دندانهای خلفی برای جویدن غذا مورد استفاده قرار میگیرند. انتخاب برند کامپوزیت با ویژگی استحکام بالا برای ترمیم دندان های خلفی جهت تحمل فشار ناشی از جویدن غذا اهمیت ویژه ای دارد.

دسته ای دیگر از کامپوزیت ها برای ونیر ( کامپوزیت زیبایی ) مورد استفاده قرار میگیرند. برای انجام ونیر کامپوزیتی با قابلیت فرم دهی بالا و سفت شدن سریع مورد نیاز است. بنایراین دندانپزشک تشخیص میدهد که از چه برندی از کامپوزیت استفاده کند تا این موارد به خوبی انجام گردند.

زیبایی روکش کامپوزیت
زیبایی روکش کامپوزیت

یکی دیگر از فاکتورهای مورد توجه دندانپزشک قابلیت پولیش مناسب کامپوزیت ها است. پس از اینکه  کامپوزیت بصورت لایه لایه حفره های داخل دندان را پر کرد قابلیت پولیش کامپوزیت ها جهت زیبایی اهمیت زیادی پیدا میکند.

قابلیت پولیش کامپوزیت و زیبایی دندانها
قابلیت پولیش کامپوزیت و زیبایی دندانها

تنوع رنگی در کامپوزیت و همچنین شفافیت بخشی به مینای دندان باعث شکل دهی کاملا طبیعی و زیبا به دندانهای بیمار میگردد. بعضی از کامپوزیتها برای محافظت از دندانهای زیر و لثه مقاومت خوبی داشته و دندانپزشک بسته به این ویژگی برند آن را انتخاب میکند.

تنوع رنگی در برندهای کامپوزیت
تنوع رنگی در برندهای کامپوزیت

تمامی برندهای کامپوزیت بسته به وضیعت پوسیدگی ، تغییر رنگ دندان و تشخیص دندانپزشک قابلیت استفاده دارد. در نهایت هدف تحویل دندانهایی زیبا و طبیعی به بیمار می باشد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *