لطفا صبر کنید ...

بیماریTMJ اختلالات مفصل گیجگاهی فکی

temporomandibular-joint-disorders-1.png

بیماری TMJ مربوط به دردهای مفصلی، گیجگاهی و دردهای مبهمی است که مفصل شمارا به جمجمه متصل می‌کند. برای سردردهایی است که خیلی از افراد دارند و دلیل آن را نمی‌دانند که منشا این درد از کجا می‌آید. ممکن است مربوط به مفصل فک شما باشد و این توسط متخصصی انجام می شود  که این تشخیص را بر عهده دارد .

اختلالات مفصل گیجگاهی فکی :بیماری TMJ

علت بیماری TMJ را تابه‌حال نتوانسته‌ایم متوجه شویم. پس این را می‌گذاریم به عهده‌ی تشخیص متخصصین که بتوانند به شما کمک کنند. تا الان هیچ عاملی به‌طور دقیق دلیل ایجاد این بیماری مشخص نشده است . دندان‌پزشکان بر این باور هستند که مشکلات عضلات فک یا  ناشی از خود فک و  عضلات سر و گردن می‌باشد. یا دراثر خوردن ضربه ی محکم به سرو گردن  می باشد.

چگونگی تشخیص این بیماری

این بیماری علائمی مانند: پوسیدگی دندان، مشکلات سینوسی، بیماری لثه ایجاد می‌کند که دندان‌پزشکان  با مراجعه به رادیوگرافی شما و گرفتن اطلاعات بیمار و معاینه دهان و دندان به شما کمک می‌کنندبا درنظر گرفتن باز و بسته شدن فک مشکلات عضلات صورت را بررسی می کنند.

برخی از افراد معتقد هستند که ارتودنسی باعث ایجاد این بیماری می‌شود. اما هیچ سندی وجود ندارد که بیان کند سیم ارتودنسی باعث بروز این اختلال می‌شود.

این بیماری می‌تواند درمان‌های خانگی داشته باشد مثل:

  • میل کردن غذاهای نرم
  • جلوگیری از حرکات فکی سخت مثل آدامس جویدن، خمیازه کشیدن، آواز خواندن با صدای بلند و …
  • اگر احساس درد زیادی دارند از تکه‌های یخ همراه حوله استفاده کنند.
  • دندان‌های دو فک را جدا از هم نگه‌دارید و به هم فشار ندهید.
  • داروهای مسکن مصرف کنید که باعث کمتر شدن درد شود.

اگر مشکل شما خیلی پیچیده باشد و با درمان‌های گفته‌شده بهبود پیدا نکند .شما باید توسط پزشک جراحی معاینه شوید بدین صورت که پزشک مفصل شمارا باز می‌کند و مشکل را بررسی میکند و در زمان نیاز ممکن است مفصل دیگر جایگزین کند.

اختلالات مفصل گیجگاهی فکی
اختلالات مفصل گیجگاهی فکی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما