آموزش فن بیان 2

تغییر

آموزش آموزش فن بیان

آموزش فن بیان 2

ارسال شده توسط dentalcenter

تاثیر تغییر در فن بیان

در قسمت اول آموزش فن بیان ما یاد گرفتیم که فن بیان در فروش چه تاثیری دارد و چگونه بهره وری خود را بالا ببریم. در قسمت دوم درباره تغییر یاد خواهیم گرفت. تغییر برای رسیدن به موفقیت یک امر ضروری است و با وجود سختی زیادی که دارد اگر جدی گرفته شود در موفق شدن شما تاثیر زیادی خواهد داشت. قانون تیز کردن تبر در رسیدن به موفقیت که برگرفته از کتاب هفت عادت مردمان موفق است که به موفیت در فروش و فن بیان هم کمک زیادی می کند، داستان تیز کردن تبر به این صورت است که روزی مردی در جنگل با تبر خود در حال قطع کردن درختان بود. درخت اول را با ده ضربه دومی را با پانزده ضربه و به همین صورت هر درختی را با ضربات بیشتری قطع می کرد. مردی دیگر جلو می رود و می گوید تبرت را تیز کن، وگرنه این کار برایت سخت تر و سخت تر می شود زیرا هر درختی را که قطع می کنی تبرت کند تر می شود. در جواب شنید که من با عجله باید تا شب هنگام درختان زیادی را طع کنم. دیگر زمانی برای تیز کردن تبر ندارم.

پروسه کاری آدم های غیر موفق به همین صورت است، اما برعکس آن آدم های موفق هر چند وقت یکبار زمانی را بابت تیز کردن تبرشان می گذارند. تبر که تیز باشد بهره وری هم بالا تر می رود. هر فروشنده ای و ب طور کل هر انسانی باید بیند در کار خود تبرش را چطور باید تیز کند. برای یک فروشنده تبر آن فن بیان و نوع حرف زدنش با مخاطبان است.

این موضوع حتی در مورد روابط بین افراد صدق می کند، افراد در اوایل ارتباطشان تبرشان تیز است و به خوبی با هم ارتباط برقرار می کنند اما اگر بلد نباشند هر چند وقت یکبار تبرشان را تیز کنند به مرور زمان تبر رابطه شان کند می شود و دیگر آن هیجان اولیه را ندارد.

تغییر کنید تا موفق شوید

هیچ موفقیتی بدون تغییر اتفاق نمی افتد. جمله معروفی از انیشتن وجود دارد که می گوید: من تعجب می کنم از افرادی که همان کار های همیشگی را انجام می دهند اما انتظار نتایج متفاوت را دارند! یعنی اگر از شرایط حال حاضر راضی نیستید و دوست دارید تغییر کند پس شما خودتان باید قبل از آن تغییر کنید تا در زندگی شما هم تغییر ایجاد شود. کل سختی رسیدن به موفقیت در تغییر خلاصه می شود.

فن بیان در فروش
تغییر

هیچ تغییری بدون آموزش ممکن نیست. آموزش به ما کمک می کند تا یاد بگیریم چگونه تغییر کنیم در راه موفقیت قدم برداریم.

در قدیم گفته می شد که آنچه را برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید در دنیای امروز گفته می شود آنچه را که افرا برای خود می پسندند شما هم برای او بپسندید.

نکته مهم درباره فروش در عصر جدید این است که در حال حاضر دیگر کسی نمی فروشد، و راه درست آن ارتباط برقرار کردن است. زمانی در رابطه با این مسئله گفته می شد که دیگر به عنوان یک فروشنده نفروشید، بلکه به مشتری مشاوره بدهید، در حال حاضر علم اقتصاد به این موضوع رسیده است که دیگر نه مشاوره بدهید و نه بفروشید بلکه فقط ارتباط برقرار کنید، بعد از برقرار کردن یک ارتباط درست با مشتری، فروش به خودی خود اتفاق خواهد افتاد. گاهی اوقات مشتری در چیزی که دوست دارد اشتباه می کند که ما با معلومات خود درباره خدمات یا محصولاتمان بهترین پیشنهاد را به او می دهیم تا بهترین نتیجه را بگیرد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *