لطفا صبر کنید ...

جراحی سینوس لیفت و انواع آن

C.jpg

استخوان سینوس لیفت جراحی است که روی استخوان صورت انجام می شود، که برای آماده سازی نواحی بی دندانی قبل یا همزمان با کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود.

جراحی سینوس لیفت چیست

سینوس ها و انواع آن ها

سینوس ها حفره هایی هستند که در استخوان های صورت ما قرار دارند. یکی از این حفره ها سینوس های مکزیلاری می باشند که همان سینوس های فک بالا هستند.

جراحی سینوس لیفت
سینوس لیفت

سینوس لیفت برای بالا بردن کف سینوس جهت کاشت ایمپلنت با یک زخامت مناسب است. وقتی دندان های کوچک و بزرگ آسیاب سر جای خود باشند، سینوس ها هم در محل طبیعی خود قرار دارند. که همان دندان های مولر و پرمولر هستند.

استخوان
حفره سینوس مکزیلاری

جراحی سینوس لیفت
حفره سینوس لیفت مکزیلاری از زاویه ای دیگر

زمانی که یکی از این دندان های آسیب دیده را از دست می دهیم سینوس ها رشد می کنند که در این صورت تحلیل لثه رفته رفته بیشتر می شود. سرعت تحلیل لثه با توجه به شرایط، در افراد مختلف متفاوت است. ولی معمولا تحلیل لثه در افرادی که دندان ان را مدت طولانی از دست داده اند بیشتر است.

کاشت ایمپلنت
سرعت تحلیل لثه در سنین مختلف

سینوس لیفت در دو نوع open (باز) و close (بسته) می تواند انجام شود و با توجه به شرایط استخوان بیمار، جراح انتخاب می کند که چه نوع سینوس لیفتی را برای شما انجام دهد.

این که سینوس لیفت همزمان با جراحی کاشت ایمپلنت انجام شود، بستگی به شرایط تحلیل استخوان بیمار دارد. که حداقل باید پنج میلی متر استخوان وجود داشته باشد.

جراحی سینوس لیفت open و close کاملا متفاوت از هم انجام می شودند و حتی از متریال مختلفی در آن ها انجام می شود.

در مقاله بعدی با کلینیک دندان پزشکی مدرن همراه باشید تا به صورت کامل به تفاوت بین جراحی سینوس لیفت close (بسته) و open (باز) بپردازیم.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما