جراحی سینوس لیفت و انواع آن

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت, جراحی دندان جراحی سینوس لیفت و انواع آن
درمان سینوس لیفت

ایمپلنت جراحی دندان

جراحی سینوس لیفت و انواع آن

ارسال شده توسط dentalcenter

استخوان سینوس لیفت جراحی است که روی استخوان صورت انجام می شود، که برای آماده سازی نواحی بی دندانی قبل یا همزمان با کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود.

جراحی سینوس لیفت چیست

سینوس ها و انواع آن ها

سینوس ها حفره هایی هستند که در استخوان های صورت ما قرار دارند. یکی از این حفره ها سینوس های مکزیلاری می باشند که همان سینوس های فک بالا هستند.

جراحی سینوس لیفت
سینوس لیفت

سینوس لیفت برای بالا بردن کف سینوس جهت کاشت ایمپلنت با یک زخامت مناسب است. وقتی دندان های کوچک و بزرگ آسیاب سر جای خود باشند، سینوس ها هم در محل طبیعی خود قرار دارند. که همان دندان های مولر و پرمولر هستند.

استخوان
حفره سینوس مکزیلاری
جراحی سینوس لیفت
حفره سینوس لیفت مکزیلاری از زاویه ای دیگر

زمانی که یکی از این دندان های آسیب دیده را از دست می دهیم سینوس ها رشد می کنند که در این صورت تحلیل لثه رفته رفته بیشتر می شود. سرعت تحلیل لثه با توجه به شرایط، در افراد مختلف متفاوت است. ولی معمولا تحلیل لثه در افرادی که دندان ان را مدت طولانی از دست داده اند بیشتر است.

کاشت ایمپلنت
سرعت تحلیل لثه در سنین مختلف

سینوس لیفت در دو نوع open (باز) و close (بسته) می تواند انجام شود و با توجه به شرایط استخوان بیمار، جراح انتخاب می کند که چه نوع سینوس لیفتی را برای شما انجام دهد.

این که سینوس لیفت همزمان با جراحی کاشت ایمپلنت انجام شود، بستگی به شرایط تحلیل استخوان بیمار دارد. که حداقل باید پنج میلی متر استخوان وجود داشته باشد.

جراحی سینوس لیفت open و close کاملا متفاوت از هم انجام می شودند و حتی از متریال مختلفی در آن ها انجام می شود.

در مقاله بعدی با کلینیک دندان پزشکی مدرن همراه باشید تا به صورت کامل به تفاوت بین جراحی سینوس لیفت close (بسته) و open (باز) بپردازیم.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *