دارو رسانی هوشمند ایمپلنت جهت کاهش عفونت

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت, تازه های دندانپزشکی دارو رسانی هوشمند ایمپلنت جهت کاهش عفونت
دارو رسانی هوشمند ایمپلنت

ایمپلنت تازه های دندانپزشکی

دارو رسانی هوشمند ایمپلنت جهت کاهش عفونت

ارسال شده توسط dentalcenter

دارو رسانی هوشمند ایمپلنت

تیم تحقیقاتی متشکل از رشته‌های مختلف در دانشگاه فلوریدا و بلژیک، یک ایمپلنت دندانی را در حوزه دندانپزشکی طراحی کردند که مواد دارویی را به‌تدریج آزاد می‌کند تا با دارو رسانی به ایمپلنت به پیشگیری و مبارزه با عفونت‌ها کمک کند. در ادامه به ساخت ایمپلنت دندان با استفاده از دارو رسانی هوشمند و اثات آن برای شما توضیحات بیشتری می‌دهیم.

ساخت ایمپلنت دندانی با دارو رسانی هوشمند ایمپلنت

دهان ما دارای بسیاری از میکرو ارگانیسم‌ها مثل عوامل بیماری باکتریایی و قارچی است. در ایمپلنت‌های دندانی مرسوم ، پاتوژن ها قادرند به‌ سرعت یک بیو فیلم (به ‌اصطلاح) تولید کنند که در برابر داروهایی مثل آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم هستند. به همین خاطر در این مدل ایمپلنت‌ها ریسک پیدایش عفونت‌ها بالاست و ممکن است درمان آن‌ها مشکل باشد. محققان دانشگاه فلوریدا یک نوع ایمپلنت دندانی را ساخته‌اند با دارو رسانی هوشمند خطر عفونت‌ها را کاهش می‌دهد. دارورسانی هوشمند ایمپلنت توسط یک مخزن در زیر تاج دندان انجام می‌شود که یک پیچ آن را پوشش می‌دهد.

این پیچ کمک می‌کند که درون این مخزن با داروهای ضد میکروبی پر شود. ایمپلنت از سطحی متخلخل ساخته‌شده است تا این مواد ضد میکروبی به‌تدریج از مخزن به بیرون از ایمپلنت هدایت شوند و در تماس مستقیم با سلول‌های استخوان قرار گیرند. درنتیجه باکتری‌ها نمی‌توانند بیوفیلم تشکیل دهند.

ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن

در آزمایشگاه، ایمپلنت تحت آزمایش های مختلف برای استفاده از کلر هگزیدین قرار گرفت، کلر هگزیدین یک دهان شویه ی مطرح جهانی با اثر ضد میکروبی قوی است. مطالعات نشان دادند که باکتری (استروپتوکوکوس موناس)، نوعی از باکتری دهانی که باعث عفونت در دهان می شود، در حضور کلر هگزیدین دیگر قادر به تولید بیو فیلم تا مدت طولانی نبود. همچنین بیوفیلم هایی که قبلا رشد کرده اند در مدت زمان کوتاهی نابود شدند. این بدین معنی است که این نوع ایمپلنت از لحاظ پیشگیری و کنترل عفونت موثر است.


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *