ترمیم دندان های جلویی

ترمیم دندان جلویی-کلینیک دندانپزشکی مدرن

دندانپزشکی عمومی

ترمیم دندان های جلویی

ارسال شده توسط dentalcenter

دندان جلویی ملاحظات زیبایی در مورد نواحی بسیار در معرض دید ، یعنی در ترمیم دندانهای جلویی ، بسیار مهم است. بیماران به طور فزاینده ای انتظار یک ظاهر کامل را دارند ، که به معنای افزایش تقاضا برای بهبود زیبایی است. در بسیاری از موارد ، دستیابی به این مسئله در دندانپزشکی ترمیمی مستقیم دشوار است. تأكيد معمولاً بر روي ترميم هايي است كه در فاصله صحبتي معمولي قابل مشاهده نيستند.

زیبایی دندان ها از جمله مواردی است که تمامی افراد به آن اهمیت میدهند و در زیبایی صورت افراد تاثیر به سزایی دارد. داشتن خط لبخندی مرتب و زیبا در روابط اجتماعی و ایجاد اعتماد به نفس افراد به صورت ناخوداگاه تاثیر فراوانی دارد در نتیجه پوسیدگی دندان ها به ویژه دندان های جلویی از جمله مواردی است که علاوه بر ایجاد درد محتمله و اسیب به دندان زیبایی افراد را نیز تحت تاثیر قرار میدهد و موجب ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس در افراد میشود. اغلب ما این جمله را شنیدیم که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است خصوصا در مورد محافظت از دندان ها. پوسیدگی دندانها به دلیل باکتری های موجود در دهان مصرف شیرینیجات و عدم رعایت بهداشت دهان دندانی افراد ایجاد میشود.

پلاک های ایجاد شده بر روی دندان ها که ناشی از مواد غذایی مصرفی ما و عدم رعایت بهداشت دهانی است باعث تولید اسید شده و این اسید باعث پوسیدگی بر روی دندان ها میشود و گاها هم منجر به ایجاد حفره و سوراخ بر روی سطح دندان ها میشود. ترمیم دندان های جلویی از جمله مواردی است که بسیار حائز اهمیت میباشد و باید برای روند درمان و اگاهی از پیشگیری از این مشکل اطلاعاتی را داشت باشیم در این مقاله شما را با روند درمان و پیشگیری از این مشکل اشنا میکینم.

همراه ما باشید در کلینیک دندانپزشکی مدرن !

پوسیدگی دندان

1-محل های شایع پوسیدگی

2-نشانه های شایع پوسیدگی

پوسیدگی نوعی خرابی دندان است و زمانی اتفاق می افتد که میکروب ها (باکتری ها) ی دهان، اسید های تجزیه کننده تولید کنند که باعث تجزیه دندان شوند و رفته رفته باعث ایجاد سوراخی در دندان می شوند که به آن کرم خوردگی دندان نیز می گویند.اگر پوسیدگی دندان به موقع درمان نشود، می تواند باعث درد، عفونت و از دست رفتن دندان شود.

نکته : هر قدر لایه های بیشتری تحت تأثیر پوسیدگی قرار بگیرند، آسیب بیشتری رخ می دهد.

برای ایجاد پوسیدگی، مواد قندی هم باید در دسترس میکروبها باشند تا عامل خراب کننده ساختمان معدنی، یعنی اسید تولید گردد. در واقع پوسیدگی دندان، تخریب بافتهای سخت دندان است. وقتی یک بیماری در اثر فعالیت میکروبها ایجاد شود آن را بیماری عفونی می نامند. و اگر بیماری بتواند از محلی به محل دیگر منتقل شود آنرا بیماری قابل انتقال می گویند. با تعریفی که از پوسیدگی دندان شد، می فهمیم که پوسیدگی می تواند از یک دندان به سایر دندانها سرایت کند.

محل های شایع پوسیدگی:

پوسیدگی های دندان همه سطح های دندان را به صورت یکسان درگیر نمیکند و بسته به شرایط دندان سطح پوسیدگی های دندانی متفاوت میباشد. این سطوح عبارتند از :

1-شیارهای سطح جونده

2-سطوح بین دندانی

نشانه های شایع پوسیدگی:

1-تغییر رنگ مینای دندان

2-سوراخ شدن دندان در محل پوسیدگی

3-حساسیت به اب سرد و گرم

4-حساسیت به غذاهای ترش و شیرین

5-بوی بد دهان

چگونگی ترمیم دندان جلو!

با چکاپ ها منظم نزد دندانپزشکی میتوانید از اسیب بیشتر به دندان های خود جلوگیری کنید همانطور که در ابتدا مقاله به ان اشاره کردیم پیشگیری بهتر از درمان است در نتیجه به این صورت هم میتوانیدهزینه های خود را کاهش دهید و هم محافظت بیشتری از دندان خود کنید.

ترمیم دندان جلویی
ترمیم دندان جلویی_کلینیک دندانپزشکی مدرن

از جمله مواردی که میتوانید برای ترمیم دندان های پوسیده خود به ویژه دندان های جلویی به کار ببرید عبارتند از :

1- درمان فلوراید

2-تاج دندان

3- عصب کشی ( درمان ریشه یا اندو )

4-کشیدن دندان و انجام ایمپلنت دندان

5-ترمیم با کامپوزیت

پیشگیری از پوسیدگی دندان!

رعایت مواد غذایی مصرفی به ویژه شیرینجات و رعایت بهداشت دهان دندانی و چکاپ ها منظم و جرم گیری حداقل سالی یک بار از جمله مواردی است که میتوانیم با رعایت ان از پوسیدگی دندانی جلوگیری کنیم. دندان های جلویی بیشتر از سایر دندان ها در معرض پوسیدگی و اسیب و صدمات هستند. این اسیب ها ممکن است به دلیل مصرف یخ استخوان تخمه و یا ضرب دیدگی های احتمالی اتفاق میافتد. ترمیم دندان ها به ویژه دندان های جلویی بستگی به وسعت و گسترش شکستگی دارد. برای مثال در مواقعی که دندان تنها لب پر شده است با ترمیم کامپوزیت میتوان دندان را ترمیم کرد. این روش از بهترین روش های ترمیم دندان است که حتی نیازی به بی حسی ندارد و حتی الامکان جنس دندان به طور کامل حفظ می شود.

در برخی موارد نیز مشاهده می کنید که صدمات وارد شده به دندان فقط موجب از بین رفتن تاج دندان شده است به همین جهت می توانید به راحتی با روش ترمیم و تاج گذاشتن بر روی دندان، فرم و شکل آن را اصلاح کنید. روش تاج گذاشتن بر روی دندان بیشتر در مواردی کاربرد دارد که شکل ظاهری دندان تا حد زیادی نامناسب باشد. البته میناکاری نیز یکی از سریع ترین روش های ترمیم دندان است که هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *