لطفا صبر کنید ...

درمان دندان قروچه با وجود قرنطینه و مشکلات آن

close-up-portrait-funny-little-boy-with-ginger-hair-freckles-smiling-with-teeth-having-happy-expression-holding-hair-with-hands_176420-15481.jpg

با توجه به تماسها و سوالاتی که شما عزیزان حین تماس های خودتان از دندانپزشکان مجموعه ما داشتید مشکلی که بین بعضی از افراد ایجاد شده بود دندان قروچه ، فشار و سائیدگی بین دندانها و آسیب هایی است که به دندان ها وارد شده . ما در این مبحث به توضیح این عارضه می پردازیم .

دندان قروچه چیست ؟

در اصطلاح به ساییدن دندانها روی هم و فشار دادن آنها به هم دندان قروچه می گویند. این عارضه معمولا در حین خواب اتفاق می افتد اما گاهی بعضی افراد در حالت بیداری و در اثر استرس و فشارهای روحی زیادی که بر آنها حاکم است نیز دچار دندان قروچه میشوند . دندان قروچه بیشتر در افراد کم سن و کودکان دیده میشود که به مرور زمان این عادت ترک میشود .

دندان قروچه در چه گروه از افراد بروز میکند ؟

این عارضه به دلیل اتفاقهای مختلفی بوجود می آید اما در بیشتر مواقع افرادی که دچار مشکلات تنفسی ، استرس ، عصبانیت ، خشم و هیجانهای کنترل نشده هستند دچار ساییدگی دندان میشوند همچنین افرادی که از بیماری های اعصاب و روان رنج میبرند ، افرادی که بیماری های عضلاتی فک و صورت دارند نیز ممکن است جز این دسته هستند . گاهی مصرف بعضی از داروها مانند داروهای ضد افسردگی نیز در ایجاد این مشکل دخیل هستند .

علائم ساییدگی دندان کدامند ؟

 1. حساسیت به گرما و سرما
 2. لقی دندان ها
 3. دردهای شدید و طولانی مدت
 4. انقباض عضلات فک
 5. شنیدن صدای ساییدن دندانها روی هم که بیشتر اطرافیان در حین خوابیدن شما متوجه این مسئله میشوند
 6. شکستن و خراب شدن دندانهای سالم
 7. خراب شدن مجدد دندانهای پر شده و …

همگی از علائم این بیماری هستند که نشان میدهد شما در هنگام خواب ، ورزش و یا زمانیکه دچار استرس و هیجان میشویم دندانهایتان را روی هم فشار میدهید .

درمان دندان قروچه 

درمان این عارضه با توجه به علت آن تعریف میشود در واقع باید علت آن شناسایی شود تا با توجه به آن ، درمان هم تعیین شود .

 1.  اگر شما یه علت مشکلات دندانی این کار را انجام میدهید براحتی میتوانید با درمان و یا ترمیم دندانهایتان این بیماری را درمان کنید .
 2.  چنانچه در اثر استرس ، اضطراب و هیجان بوجود می آید میتوانید با کمک مشاوره دندانپزشک و به وسیله تمریناتی که به شما داده میشود میتوانید این عادت خود را ترک کنید .
 3.  تجویز داروهایی که مانع از فشار دادن دندانها به هم در زمان خواب میشود .
 4.  افرادی هم که از قرص های ضد افسردگی و اعصاب و روان استفاده میکنند ، با تجویز دندانپزشک و یا پزشکی که تحت درمان آن هستند نیز میتوانند دارویی را جایگزین داروی قبلی کنند و یا دارویی در کنار آن تجویز و مصرف شود تا به شما در ترک این عادت کمک کند .
 5.  مراجعه به دندانپزشکی و تهیه night guard که در برنامه های قبلی و همچنین وب سایت ما توضیحات کامل ، همراه با نحوه استفاده از آنها بطور کامل توضیح داده شده است .

شما میتوانید برای پیدا کردن علت این عارضه با مشاوران کلینیک دندانپزشکی مدرن تماس بگیرید تا بهترین طرح درمان با توجه به علت بیماری ، برای شما در نظر گرفته شود .


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما