کاشت ایمپلنت به روش all on 4 و دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت کاشت ایمپلنت به روش all on 4 و دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

ایمپلنت

کاشت ایمپلنت به روش all on 4 و دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

ارسال شده توسط dentalcenter

روش all on 4 چیست؟

روش all on 4 برای بیمارانی که تعدادی یا همه دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند، کاشت ایمپلنت بهترین روش برای دندان از دست رفته است. ایمپلنت‌هایی که توسط دندان مصنوعی پشتیبانی می‌شوند، یک ظاهر طبیعی مناسب را به نمایش می‌گذارد. در این مقاله با کاشت ایمپلنت روش all on 4 آشنا می‌شوید.

کاشت ایمپلنت به روش all on 4 چگونه است؟

این روش نشان‌دهنده‌ی پیشرفت هیجان‌انگیز در حوزه‌ی دندانپزشکی ترمیمی می‌باشد، دندان‌پزشک از ابزارهای تشخیصی مخصوصی استفاده می‌کند تا موقعیت 4 ایمپلنت به‌درستی مشخص شود و یک حمایت فوق‌العاده از طریق denture برقرار شود، وقتی یک‌دندان کشیده می‌شود یا ازدست‌داده می‌شود، بافت استخوانی اطراف دندان ازدست‌رفته شروع به تحلیل می‌کند یا کوچک می‌شود، اگر یک بیمار بازسازی آن دندان را به تاخیر بیندازد، ممکن است آن شخص برای اینکه درمان رایج ایمپلنت را انجام دهد نیاز به پیوند استخوان داشته باشد.

توجه کنید:

با این‌حال بسیاری از بیمارانی که درجاتی از تحلیل استخوان را تجربه کرده‌اند کاندیدای این روش هستند، به‌وسیله ایجاد یک زاویه کوچک در فک و قرار دادن ایمپلنت در آن روش all on 4 باعث می‌شود از بافت استخوانی فرد به‌طور کامل جهت جانشینی آن استفاده شود و مشکلی به وجود نخواهد آمد. در این روش به چهار ایمپلنت در هر فک احتیاج دارد، ایمپلنت دندان عقب با زاویه 30-45 درجه قرار می‌گیرد، زیرا بتوان رابط ایمپلنت بلندتری برای استحکام بیشتر قرار داد، از مزایای این روش می‌توان کاهش چشمگیر هزینه‌های بیماران و کاهش زمان تحویل پروتز را می‌توان نام برد.


روش all on 4-کلینیک دندان پزشکی مدرن
روش all on 4-کلینیک دندان پزشکی مدرن

این تکنیک در یک روز انجام می‌شود. بنابراین نیازی به دوره‌های بهبودی شش‌ماهه بین هر مرحله از درمان در روش‌های سنتی ایمپلنت نیست. پس از کاشت ایمپلنت نیز مانند دندان طبیعی باید مراقبت از دندان به‌درستی انجام شود همچنین باید مسواک و نخ دندان نیز استفاده شود و هر 6 ماه یک‌بار جهت بررسی به دندان‌پزشک مراجعه شود. وقتی افراد کل دندان های خود را ازدست داده باشند ناچار به استفاده از دندان های مصنوعی می شوند که از مشکلات شایع آن میتوان به لق شدن آن پس از مدتی اشاره کرد که غذاخوردن و صحبت کردن را  سخت می کند.برای رفع این مشکل  می توان  تکنیک ثابت کردن دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت را به کار گرفت.

آیا می توان دندان مصنوعی را برپایه روش all on 4 ثابت کرد ؟

شاید شما از افرادی هستید که از دندان مصنوعی استفاده می کنید اما تصمیم گرفتید آن ها را با ایمپلنت های دندان جایگزین کنید. در بسیاری از افراد ایمپلنت های دندانی با دندان مصنوعی متحرک قابل جایگزینی می باشند، مزایای بسیاری درثابت کردن دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت وجود دارد  . افرادی که از دندان مصنوعی متحرک استفاده می کنند دندان های آن ها قابل تکان خوردن و حرکت می باشد و ممکن است عوارضی ایجاد کند . به همین دلیل از روش دنچر یا دندان مصنوعی متحرک با کمک ایمپلنت که در داخل فک قرار می گیرد ، استفاده می شود.

برای شروع فرآیند درمان باید استخوان فک را بررسی کنیم تا ببینیم آیا برای کاشت ایمپلنت مناسب است یا خیر؟ پاسخ این سوال به نوع ایمپلنت ها نیز وابسته است، به طور مثال در برخی موارد برای سه دندان از دست رفته، 2 ایمپلنت کاشته می شود و سه روکش به صورت بریج بر روی آن قرار داده می شود.چنانچه استخوان کافی برای حمایت ایمپلنت وجود نداشته باشداز پیوند استخوان کمک گرفته می شود، وقتی استخوان کافی محیا شد می توان ایمپلنت را در موقعیت مناسب قرار داد.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

استفاده از روش all on 4 برای جایگزینی دندان مصنوعی

معمول ترین درمان برای جایگزینی دندان مصنوعی برپایه ایمپلنت ها روش all on 4 می باشد، که بهترین روش برای جایگزینی کل دندان های از دست رفته به روش ثابت است، با کاشت 4 ایمپلنت در فک بالا و پایین می توان کل دندان ها در دهان را جایگزین کرد . این کار سرعت بهبود را افزایش می دهد و جلوه زیبا و ماندگاری به دندان ها می دهد.یکی از مزیت های مهم جای گذاری ایمپلنت ، جلوگیری از تحلیل استخوان می باشد که با استفاده از آن می توان شکل صورت را نیز حفظ کرد.

all on 4-کلینیک دندان پزشکی مدرن
all on 4-کلینیک دندان پزشکی مدرن

تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *