02177911111 - 02177908080 info@clinicmodern.com

زیبایی دندان بدون ارتودنسی 6 روش این کار

کلینیک دندانپزشکی مدرن ارتودنسی زیبایی دندان بدون ارتودنسی 6 روش این کار

ارتودنسی

زیبایی دندان بدون ارتودنسی 6 روش این کار

ارسال شده توسط dentalcenter

لبخند زیبا و دندان های صاف و بدون ایراد ظاهری آرزوی هر نوجوان و بزرگسالی است استفاده از براکت های ارتودنسی تنها راه رسیدن به این مهم نمی باشد.ما قصد داریم روش های زیبایی دندان بدون ارتودنسی سنتی را در این مطلب ذکر کنیم تا با توجه به شرایط خود پی ببرید که آیا مناسب شما می باشند یا خیر.

زیبایی دندان بدون ارتودنسی

اگر شما دارای مشکلات زیبایی دندان زیر باشید نیازی به استفاده از براکت های ارتودنسی نخواهید داشت.

  • اگر دندان های شما به دلیل ازدحام کمی کج باشد با استفاده از گیره ها می توان بدون نیاز به ارتودنسی مشکل را رفع کرد.
  • تصحیح موقعیت دندان های نیش هنگام گاز گرفتن و جا به جا کردن آنها.
  • مرتب کردن فاصله دندان ها با استفاده از منبسط کننده ها تا فضای مناسبی برای دندان ها ایجاد کند.
زیبایی دندان بدون نیاز به ارتودنسی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
زیبایی دندان بدون نیاز به ارتودنسی-کلینیک دندان پزشکی مدرن

متخصص ارتودنسی شما با توجه به مشکلات دندانی شما میتواند زیبایی دندان بدون ارتونسی را برای شما فراهم کند.

هر روشی که در نهایت برای درمان انتخاب کردید بهداشت دهان خود را رعایت کنید تا دندان های محکم و سالمی داشته باشید.

اگر پس از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و معاینات متخصص ارتودنسی تشخیص داد که مشکل شما هیچکدام از موارد ذکر شده نمی باشد به شما ارتودنسی را پیشنهاد می کند.

این روش های زیبایی دندان بدون نیاز به ارتودنسی سنتی و با سایر روش های ارتودنسی دندان می باشد.

براکت های لینگوال(براکت های پشت دندان)

همانطور که از نام این براکت ها می توان فهمید این روش همان ارتودنسی دندان است اما با این تفاوت که مردم قادر به دیدن این براکت ها در داخل دهان شما نخواهند بود به این دلیل که براکت های لینگوال به پشت دندان های شما متصل می شوند.

این روش باعث می شود هنگام خندیدن و صحبت کردن به طور کامل پنهان بمانند و باعث کاهش اعتماد به نفس شما نشوند.برای استفاده از این روش ارتودنسی باید توسط متخصص ارتودنسی معاینه شوید تا براکت لینگوال مختص شما ساخته شود.

اگر اعتماد به نفس شما با براکت های سنتی کاهش پیدا می کند این روش زیبایی دندان بدون ارتودنسی سنتی دندان یک روش ایئه آل می باشد.قیمت ارتودنسی دندان به این روش کمی بالاتر از روش سنتی است.

ریتینر ها

اکثر افرادی که پروسه ارتودنسی دندان را طی می کنند پس از آن باید از ریتینر ها استفاده کنند.اما بزرگسالانی که فقط مشکلات جزیی دارند می توانند زیبایی دندان بدون ارتودنسی کردن را با استفاده از ریتینر ها به دست بیاورند.

ریتینر ارتودنسی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ریتینر ارتودنسی-کلینیک دندان پزشکی مدرن

با پیشرفت تکنولوژی و علم دندانپزشکی نوع جدیدی از ریتینر ها به نام اسیکس ریتینر ساخته شده اند این نوع از ریتینر ها بی رنگ هستند و روی کل دندان های فک بالا و پایین می نشینند. این بی رنگ و شفاف بودن آنها ها کمتر نمایان می کند.این ریتینر ها به مقدار خیلی کمی از نوع معمولی گرانتر هستند.

اسیکس ریتینر-کلینیک دندان پزشکی مدرن
اسیکس ریتینر-کلینیک دندان پزشکی مدرن

هد گیر

این وسایل ارتودنسی برای درمان بی نظمی های زیاد دندان استفاده می شود.این ابزار برای ایجاد فشار بر روی دندان های جلو و هدایت آن ها به محل درست استفاده می شود باید در روز به مدت چند ساعت از این ابزار استفاده کنید تا نتیجه مناسبی داشته باشد.از آنجا که هدگیر ها قابلیت جدا شدن از دندان دارند می توان برای قرار ملاقات های مهم این وسیله را از دندان ها جدا نمود.

هدگیر ارتودنسی-کلینیک دندان پزشکی
هدگیر ارتودنسی-کلینیک دندان پزشکی

ونیر های دندانی

همچنین دندانپزشکی زیبایی یک روش جایگزین دیگر برای زیبایی دندان بدون ارتودنسی می باشد.مخصوصا روکش های پرسلن(لمینت دندان) و روکش کامپوزیت دندان.اگر شما تمایلی به استفاده از براکت ها ندارید . روکش ها پوسته های ظریف و سختی از پرسلن هستند که به طور دائمی به جلوی دندان متصل می شوند. می توانید از آنها برای اصلاح دندان های کج ، تغییر رنگ ، نامناسب ، بریده یا دارای فاصله استفاده کنید روکش های دندان بسیار مقاوم و در برابر لک دار شدن بسیار مقاوم هستند.

براکت ارتودنسی نامرئی

این روش یک روش زیبایی دندان بدون ارتودنسی بسیار محبوب در بین بزرگسالان می باشد.اگر شما با این براکت ها آشنایی ندارید باید بگوییم ساختار این براکت ها شبیه به ریتینر های اسیکس یا شفاف می باشد.این براکت ها مختص شرایط هر فرد ساخته می شوند و نسبت به ارتودنسی سنتی روش درمانی سریعتری هستند.این براکت های نامرئی به سختی قابل تشخیص هستند و بیشتر افراد متوجه وجود آنها روی دندان های شما نمی شوند.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *