سینوس لیفت باز (Open Sinus Lift)

سینوس لیفت

ایمپلنت جراحی دندان

سینوس لیفت باز (Open Sinus Lift)

ارسال شده توسط dentalcenter

انجام ایمپلنت مستلزم دارا بودن شرایط مناسب لثه و استخوان فک است. یکی از موارد مهمی که بررسی میگردد سینوسها و فاصله آنها از استخوان و همچنین میزان افت لثه بر اثر تحلیل استخوان فک می باشد. در صورت نزدیک بودن سینوس ها به ناحیه جراحی عمل سینوس لیفت انجام میگیرد.این عمل یکی از راه های برطرف کردن نقص فوق میباشد.

عمل سینوس لیفت یک روش جراحی است که معمولاً برای برطرف کردن مشکلاتی مانند نزدیکی سینوس‌ها به ناحیه جراحی انجام می‌شود. این فرآیند معمولاً در مواردی که ضخامت استخوان فک کافی نباشد و یا سینوس‌ها به نزدیکی منطقه عمل قرار داشته باشند، انجام می‌شود.

در این روش، پس از بررسی و تحلیل استخوان فک و موقعیت سینوس‌ها، جراح با استفاده از تکنیک‌های مختلفی سطح سینوس را ارتقاء می‌دهد و این اقدام باعث افزایش ضخامت استخوان فک و فراهم کردن شرایط مناسب برای ایمپلنت‌گذاری می‌شود.

عمل سینوس لیفت یک فرآیند پیچیده است که نیازمند تخصص و تجربه جراحان ماهر است. قبل از اقدام به هر گونه جراحی، مهم است که به دقت با پزشک خود مشورت کنید و تمام جوانب و موارد مربوطه را مورد بررسی قرار دهید.

 

شرایط لازم برای انجام Open Sinus Lift

برای انجام سینوس لیفت باز به یک ضخامت 5 سانتی متری استخوان نیاز است. در این روش جراح غشای را به سمت بالا منتقل می کند. سپس در محلی که استخوان تحلیل رفته است تراکم استخوانی تقویت می شود. بعد از این مرحله جراح یک لایه غشای مناسب را روی آن قرار میدهد.

Open Sinus Lift
Open Sinus Lift

 این عمل میتواند همراه با جراحی ایمپلنت و یا در صورت نیاز همراه با تاخیر انجام بگیرد. بعلت انجام جراحی ، سینوس لیفت باز به یکسری کیتهای جراحی نیاز دارد. در تصویر زیر نوعی از کیت جراحی مورد استفاده در این روش را مشاهده می کنید.

کیت جراحی سینوس لیفت
کیت جراحی سینوس لیفت

علت اصلی جراحی سینوس لیفت باز

علت این جراحی رشد سینوس به سمت پایین همراه با تحلیل لثه که باعث تداخل هنگام کاشت ایمپلنت میگردد است. جراح برای عدم برخورد فیکسچر ایمپلنت با سینوس، فک بالایی بیمار از قسمت نواحی بالا باز کرده و سینوس را به سمت بالا هدایت میکند.این کار

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *