آموزش فن بیان 6

فروشنده موفق

آموزش آموزش فن بیان

آموزش فن بیان 6

ارسال شده توسط dentalcenter

مفهموم ظرف متقاعدسازی مشتری

ظرف متقاعدسازی مشتری هر مشتری ظرفی بنام ظرف متقاعدسازی دارد که در صورت پر شدن این ظرف مشتری او برای خرید متقاعد شده است. مشتری که برای اولین بار به یک فروشنده مراجعه کرده است ظرف متقاعدسازی خالی دارد.

فروشنده با توضیح و قدرت کلام خود به آهستگی این ظرف را پر میکند. در اولین برخورد ظرف مشتری به اندازه کافی پر نمیشود. بنابراین خریدی انجام نخواهد داد. حال مشتری را تصور کنید که به سفارش دوست و یا آشنا پیش شما آمده است. در این حالت ظرف او مقداری پر شده است و فروشنده با توضیح بیشتر مابقی ظرف را پر می کند.

متقاعدسازی مشتری
متقاعدسازی مشتری

متقاعد سازی یک ظرف شامل لحن خوب، صدای خوب، کلمات خوب، تکنیکهای خوب، معرف خوب و … است که کمک کم با این فاکتورها پر میشود.

همه مشتری ها با یک اندازه پر بودن ظرف به شما مراجعه نخواهند کرد. ظرف هر مشتری به اندازه خاصی پر شده است. بطور مثال اگر سر کلاس آموزشی استادی بنشینید که تعریفهایی از قبل از او شنیده اید سعی میکنید حواس خود را بیشتر جمع کرده و بهترین بهره را از آن کلاس ببرید. علت آن نیز معروفیت اوست. اما اگر سر کلاس استادی برای اولین بار رفته اید و هیچ پیش زمینه ذهنی از او ندارید برای حس اعتماد به او زمان نیاز خواهید داشت.

تکنیکهای تسریع متقاعدسازی

پس یک ظرف متقاعدسازی داریم که با کارهایی که انجام می دهیم قسمتی از این ظرف را پر می کنیم. تکنیکهایی وجود دارد که این ظرف را سیرعتر از حد معمول پر می کنند.

تکنیکهای سریع متقاعدسازی
تکنیکهای سریع متقاعدسازی

انسانها احساسی تصمیم میگیرند و منطقی توجیح می کنند. وجه قالب تمام انسانها احساس است. تقریبا 90 درصد کارهایی که انسانها در طول روز انجام می دهند تابع احساسات می باشد. در واقع ما هیچ کار منطقی انجام نمیدهیم.

ما 3 مدل میتوانیم تاثبرگذاری در مخاطب خود داشته باشیم.

  • تاثیر اولیه

در واقع بوسیله ظواهر شکل میگیرد . لباس، کفش، ماشین و… یطور مثال شماره تلفن همراه و رند بودن آن نیز تاثیر زیادی در ابتدا دارد. در برخورد اول بوسیله آیتم های ظاهری میتوانید اعتماد مشتری را جلب کنید.

  • تاثیر ثانویه

صحبت کردن و آغاز کلام آیتم مهم بعدی میباشد. این فاکتور میتواند تکمیل کننده تاثیر اولیه ای باشد که در ذهن مخاطب شکل گرفته است. در عین حال اگر کیفیت سخن گفتن در سطح پایینی باشد تاثیر هر 2 آیتم را از بین خواهد برد.

  • تاثیر نهایی

پس از تاثیر اولیه و نفوذ کلام در مخاطب یا مشتری نوبت به عمل کردن است. یعنی نوبت به ارائه عملی کیفیت خدمات یا کالا طبق تعاریف کلامی رسیده است. مقبولیت این مرحله تاثیر زیادی در معروفیت آینده کالا یا خدمات شما خواهد داشت. بدون شک تجربه خوب دریفات خدمات و یا خرید یک کالا هم خود فرد را به عنوان مشتری ثابت نگه خواهد داشت و همچنین باعث معرفی شما به دیگران خواهد شد.

مراحل فوق بصورت سلسه مراتب تاثیرگذار خواهد بود و کیفیت تمامی آنها مورد توجه مخاطب خواهد بود. وقتی بیماری به کلینیک دندانپزشکی مراجعه میکند به تمامی آیتم ها دقت دارد. کیفیت برخورد، ظاهر و لباس پرسنل، طراحی خود کلینیک همگی تاثیر مهمی در ذهن مراجعه کننده خواهد داشت.

این مرحله یعنی ایجاد یک مشتری خوب و فروشنده حرفه ای اکنون باید در حفظ این سرمایه کاری دقت کند. در این مرحله فروشنده حتما باید از مشتری درخواست کند که خدمات و یا کالای او را به چند نفر معرفی و پیشنهاد دهد. فروشنده ای که در این مرحله مشتری خوب خود را رها کند هر چه اندوخته است را بر باد داده است.

سیستم فروش یکپارچه
سیستم فروش یکپارچه

ایجاد یک سیستم فروش مرتب مبتنی بر رضایت و حفظ مشتری باعث رشد روزافزون آنها خواهد شد بدونه اینکه انرژی بیشتری از شما بگیرد. به یاد داشته باشید دو ابزار یک فروشنده خوب درخواست و پیشنهاد است. یک فروشنده خوب با اعتماد به نفس بالا از مشتری خود می خواهد که خدمات او را به دیگران پیشنهاد دهد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *