عفونت دهان ، دندان و آبسه 

عفونت دهان و دندان

دندانپزشکی عمومی مراقبت های دندانپزشکی

عفونت دهان ، دندان و آبسه 

ارسال شده توسط dentalcenter

عفونت دهان و دندان , عفونت و درد دندان و علت آنها جزو مسائلی است که اکثر مردم همیشه با آن روبرو هستند. همچنین درمان عفونت دندان هم جزء موضوعاتی است که سوال خیلی از شما دوستان نیز بوده که ما در اینجا به آن میپردازیم.

درد دندان و عفونت 

تورم و عفونت دندان که در اصطلاح عامه به آبسه معروف است معمولا از درد دندان آغاز میشود. بنابراین علامت مهم عفونت دندان که شما حس میکنید درد دندان میباشد. عفونت دندان معمولا حاصل از پوسیدگی و آسیب دیدگی دندانی است که در مراحل ابتدایی به آن توجه لازم نشده است. لازم به ذکر است اگر عفونت درمان بموقع درمان نشود به نقاط دیگر بدن سرایت کرده و آن بخشها را درگیر خود خواهد کرد.

پوسیدگی دندان
تشخیص به موقع پوسیدگی دندان و درمان عفونت

مراحل پیشرفت عفونت دندان 

مراحل ظهورعفونت دندان بصورت ناگهانی نبوده و در نتیجه عدم توجه به پوسیدگی اولیه در وضعیت دندان و بیماریهای لثه میباشد. شاید برای هر فردی عفونت دندان پیش آمده و علائم آنرا مشاهده کرده باشد ولی بخاطر عدم آگاهی متوجه این بیماری نشده باشد.  وقتی فرد درد شدیدی در ناحیه گوش یا گردن حس میکند و یا در ناحیه ای که دندان پوسیده وجود دارد این حس درد و تورم وجود دارد علامت بروز این عفونت میباشد.

آبسه و عفونت لثه
آبسه و عفونت لثه

از کجا بدانیم دندان ما عفونت کرده است؟ 

علائم دیگری که ممکن است بعلت عفونت دندان بروز کند انواع حساسیتها به غذاها یا نوشیدنی های گرم و سرد ، بوی بد دهان ، طب ، تورم گونه ها و حتی حس بد هنگام فشردن دندانها روی همدیگر از علائمی هستند نشاندهنه بروز عفونت در ناحیه از دهان و دندان فرد میباشد.

پیشگیری از بروز عفونت دهان و دندان

برای پیشگیری از عفونت دندان راه های زیادی وجود دارد. مسواک کردن حداقل روزی دوبار و استفاده از نخ دندان یکبار توصیه دندانپزشکان میباشد. کشیدن سیگار ، قلیان و هرگونه استعمال مواد مخدر باعث ایجاد پوسیدگی گسترده در دندانهای شما میگردد. رژیم غذایی مناسب شامل سبزیجات و میوه جات و همچنین دوری کردن از مصرف نوشیدنی های حاوی شکر پیشنهاد مناسبی برای جلوگیری از پوسیدگی دندانها میباشد. توصیه اکید ما علاوه بر موارد فوق چکاپ دوره ای سالی دوبار میباشد.

درمان عفونت دندان 

مطالبی که در بالا ذکر شد مواردی بود جهت پیشگیری از ابتلا به عفونت دندان ، حال اگر شما دچار عفونت دندان شده اید لازم است هر چه زودتر برای درمان عفونت دندان ، آبسه یا همان عفونت دهان یا دندان به دندانپزشک مراجعه کنید. اما قبل از مراجعه و برای تسکین درد شما میتوانید با قرقره آب نمک و استفاده از مسکن درد حاصل از عفونت را موقتا کاهش دهید.

مراجعه به دندانپزشک اولین گام فوری درمان عفونت
مراجعه به دندانپزشک اولین گام فوری درمان عفونت

هنگام مراجعه به دندانپزشک و قبل از آغاز درمان پزشک با تجویز آنتی بیتویک چرک حاصل از عفونت را خشک کرده و دندان را آماده درمان اصلی میکند. اگر ضایعه و عفونت دندان به حدی باشد که به ریشه دندان آسیب جدی وارد کرده و باعث از بین رفتن ریشه دندان شده باشد حتی در صورت سالم بودن تاج دندان امیدی به حفظ آن نداشته باشید چون عملا دندان از دست رفته است.

درمانهای خانگی و کمک آنها به رفع عفونت دندان
درمانهای خانگی عفونت دندان
درمانهای خانگی عفونت دندان

در واقع درمان های خانگی دمان موقتی میباشد و برای رفع درد آنی کاربرد دارد و هر چه زودتر باید به دندانپزشک مراجعه تا دمران مورد نیاز شما طبق تشخیص دندانپزشک انجام شود.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *