عمر روکش دندانی – چه عواملی در عمر روکش دندان موثر است؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن روکش دندان عمر روکش دندانی – چه عواملی در عمر روکش دندان موثر است؟
عمر روکش دندانی - کلینیک دندانپزشکی مدرن

روکش دندان

عمر روکش دندانی – چه عواملی در عمر روکش دندان موثر است؟

ارسال شده توسط dentalcenter

چه عواملی در عمر روکش دندان موثر است؟

عوامل زیادی می‌تواند در دندان روکش شده تأثیرگذار باشد. هر چیزی طول عمری دارد. در پزشکی هیچ درمانی عمر مشخص ندارد و نمی‌توانیم به‌صورت دقیق و مشخص عددی را برای آن تعریف کنیم. ولی آن مهارت و وقتی که برای درمانهای ترمیمی و روکش گزاری انجام می‌شود درواقع می‌تواند تأثیر زیادی در طول عمر آن دندان لمینت شده داشته باشد. ولی به این منظور نیست که عوامل دیگری بخواهد در آن دخیل نباشد. قبلاً در برنامه‌های قبلی استیج مدرن خدمتتان عرض کردیم که مراقبت‌های بعد از هر دمانی، هر جراحی مهم‌تر از آن عمل درمان و جراحی است.

لمینت به خودی خود آسیب‌پذیر نیست درواقع دندان است که عمر می‌کند و آسیب‌پذیر است؛ و بسته به این‌که قبلاً چقدر تخریب‌شده است و آیا قبلاً عصب‌کشی شده است یا خیر بستگی دارد.

طول عمر روکش دندان - کلیکنیک دندانپزشکی مدرن
کلیکنیک دندانپزشکی مدرن

اول‌ازهمه باید بدانید که عمر روکش اصطلاحی راحت‌تر و قابل‌درک‌تر توسط عموم است ولی دندان زیر روکش اصطلاحی فنی‌تر و صحیح‌تر است.

شما باید مسواک را خیلی دقیق‌تر استفاده کنید. یا از نخ دندان‌های سوپر فلاس یا هر نخ دندانی که مناسب دندان‌های شما است استفاده کنید. درواقع شما با این کار می‌توانید طول عمر دندان روکش شده خود را بیشتر کنید.

وقتی نوبت به ایجاد لبخندهای زیبا و سالم می‌رسد، مراقبت‌های دندانی شما ترکیبی از هنر و علم شماست. البته باید خدمت شما عرض کنم که طول عمر آن دندان لمینت شده شده،  بیمار به بیمار متفاوت است و بسته به شرایط دهانی و سیستمیک هر فرد دارد. ولی به‌طور متوسط طول عمر دندان روکش شده هشت تا پانزده سال است پس نتیجه می‌گیریم که طول عمر  لمینت بسته به شرایط دهانی شما و سیستمیک شما دارد و مراقبت‌های بعد از تحویل شما و هم‌چنین بسته به آن دندانی که قبلاً در زیر روکش چقدر تخریب‌شده است و عصب‌کشی شده است یا خیر

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *