فرم پذیرش دندان پزشکی و آشنایی با آن – قسمت یازدهم

کلینیک دندانپزشکی مدرن آموزش, دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی فرم پذیرش دندان پزشکی و آشنایی با آن – قسمت یازدهم
دستیار دندان پزشک

آموزش دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی

فرم پذیرش دندان پزشکی و آشنایی با آن – قسمت یازدهم

ارسال شده توسط dentalcenter

همانطور که در جلسات قبل در آموزش دستیاری دندان پزشکی به آن پرداخته شد با این موضوع آشنا شدیم که پروسه قبل از درمان مراجعه کننده چیست و مراحل پذیرش او به چه صورت است. اینکه چه دیتا ها و اطلاعاتی نیاز هست از شرایط حال و گذشته اش با توجه به فرم پذیرش دندان پزشکی که توسط خود مراجعه کننده پر می شود از بیمار گرفته شود و چه اطلاعاتی نیاز هست که توس دستیار دندان پزشک و کلینیک دندان پزشکی به او داده شود.

نیاز هست که فرم پذیرش دندان پزشکی توسط دستیار دندان پزشک در قسمت پذیرش کلینیک دندان پزشکی بازبینی شود. به این دلیل که ممکن است مراجعه کننده در قسمت های مهم این فرم، دقت لازم و کافی را نداشته و فرم را با یک سری خطاها و اشتباه ها پر کند. که در ادامه آموزش دستیاری دندان پزشکی به آن می پردازیم.

قسمت پذیرش کلینیک دندان پزشکی قلب آن مجموعه است. به این دلیل که بیمار به اولین جایی که در مجموعه شما مراجعه می کند پذیرش است و اگر مراحل کاری او به درستی انجام نشود ممکن است حتی به مرحله درمان نرسد. و حتی اگر به آن مرحله هم برسد و آن را پشت سر بگذارد دوباره به سمت پذیرش هدایت می شود. پس قسمت پذیرش از اهمیت بالایی برخوردار است.

شما به عنوان یک دستیار دندان پزشک قرار است با انواع دستیاری آشنا شوید. شما ممکن است حتی به عنوان مسئول پذیرش کلینیک دندان پزشکی ، کار دستیاری خود را ادامه دهید. به این دلیل که از زمانی که مراجعه کننده به محیط کلینیک یا بیمارستان وارد می شود باید به درستی و به صورت کامل به او رسیدگی شود، تا زمانی که مراحل درمان او تمام شود و از محیط کلینیک خارج شود و این وظیفه دستیار ها در بخش های مختلف خواهد بود. چه در بخش دستیاری در کنار دکتر دندان پزشکی و چه در محیط های دیگر یک دستیار باید کاملا حرفه ای ظاهر بشود.

در ادامه این جلسه از آموزش دستیاری دندان پزشکی به جزئیات فرم می پردازیم.

بررسی فرم پذیرش دندان پزشکی

فرم پذیرش دندان پزشکی
فرم پذیرش دندان پزشکی

1- همانطور که در تصویر دیده می شود ابتدا تاریخ تماس وجود دارد. که در اینجا تاریخ اولین تماس مراجعه کننده با مجموعه نوشته می شود.

2- بعد از آن ساعت ویزیت است. در اینجا ذکر می شود که چه ساعتی برای مشاوره بیمار در نظر گرفته شده است.

3- اینجا روز مشاوره نوشته می شود. به عنوان مثال شنبه.

4- قسمت بعدی مربوط به نحوه آشنایی است. به عنوان مثال اینستاگرام یا سایت

5- در قسمت 5 نوع درخواست خدماتی که مراجعه کننده درخواست اجرای آن را از مجموعه دارد می نویسد مانند ایمپلنت یا لمینت.

6- در این قسمت از فرم پذیرش دندان پزشکی تاریخ زمان مشاوره هماهنگ شده برای مشاوره بیمار نوشته می شود.

7- قسمت شماره پرونده از طرف مراجعه کننده خالی گذاشته شود.

8- نکته مهم در قسمت نام و نام خانوادگی این است که حتما باید نام کوچک هم در کنار نام خانوادگی نوشته شود و مراجعه کننده نباید فقط به نوشتن نام خانوادگی بسنده کنند. چرا که ممکن است به دلیل تشابه نام خانوادگی با مراجعه کننده دیگر معضلاتی به وجود بیاید.

9- در این قسمت از فرم پذیرش دندان پزشکی شغل مراجعه کننده نوشته شود.

10- پر کردن این قسمت توسط مراجعه کننده ضرورتی ندارد و اطلاعات این قسمت صرفا برای کامل تر شدن فرم است.

11- در قسمت آدرس منزل هم مراجعه کننده به صورت دقیق آرس خود را در آن ذکر می کند.

12- در این قسمت هم تاریخ تولد بیمار نوشته می شود.

13- در قسمت 13 شماره تلفن مراجعه کننده نوشته می شود.

14- در این قسمت از فرم پذیرش دندان پزشکی هم نام پدر نوشته می شود که پر کردن آن ضرورتی ندارد.

15- و در آخر شماره منزل بیمار نوشته می شود.

نکته: ممکن است بعضی از این قسمت ها توسط مراجعه کننده جا به جا پر شود. بیمار ممکن است به دلیل نگرانی که برای روند درمان خود دارد گاهی اوقات فرم را به اشتباه پر کند و اطلاعات قسمت ها را جا به جا پر کند. در این صورت یک دستیار دندان پزشک حرفه ای باید بتواند که در بازبینی فرم این اشتباهات را پیدا و سپس اصلاح کند.

16- در این قسمت برای مراجعه کننده توسط دستیار باید شفاف سازی صورت گیرد که برای چه موضوعی به خدمات دندان پزشکی احتیاج دارند. به عنوان مثال چکاپ و ایمپلنت. یا بیلیچینگ و …

17- این اطلاعات درباره زمان حال و گذشته بیمار است که باید به درستی توسط او پر شود. پس اگر دارویی مصرف شده و یا می شود در این قسمت نوع آن ذکر می شود.

18- اگر در بیمارستان بستری شده اید دلیل آن را در این قسمت بنویسید.

19- اطلاعات این قسمت در پروسه درمان دندان پزشکی مراجعه کننده بسیار حیاتی است و بیمار اگر مشکلی از بابت های گفته شده دارد باید تیک گزینه را بزند و اگر هم مشکلی دارد که در گزینه ها ذکر نشده در قسمت توضیحات بنویسد.

نکته: همیشه بعد از پر کردن قسمت 16 تا 19 از مراجعه کننده بخواهید که در پایین این قسمت را امضا کنند.

20- در این قسمت از فرم پذیرش دندان پزشکی شما به عنوان دستیار دندان پزشک باید از مراجعه کننده بخواهید که اگر مدارک تکمیلی برای تکمیل این پرونده داشته باشد آن را ارائه بدهد و تیک مربوطه در این قسمت زده شود.

در قسمت درخواست کننده دکتر دندان پزشک اگر نیاز به موضوع خاصی باشد برای بیمار در اینجا تجویز می کند و بعد از آن به شما اطلاع میدهند که چه چیزی نیاز هست و شما به عنوان دستیار دندان پزشک این قسمت را پر می کنید. تاریخ تجویز هم در این قسمت نوشته می شود.

در قسمت همراه بیمار این موضوعات از طرف دستیار دندان پزشک رعایت شود. تاریخ گرفته شدن عکس هم اینجا توسط بیمار پر می شود.

اگر مراجعه کننده عکسی از دهان و دندان خود (او پی جی) دارد تیک این قسمت را بزند و مدارک را تحویل پذیرش دهد. عکس های او پی جی تا 6 ماه اعتبار دارد.

بقیه موارد هم در این قسمت اگر مراجعه کننده مدارکی از قبل دارد پر می شود.

21- در این قسمت هم پیگیری های انجام شده نوشته خواهد شد.

دستیار دندان پزشک
دستیار دندان پزشک

22- این قسمت توسط دکتر دندان پزشکی مربوطه تکمیل می شود. و دکتر بعد نوشتن اسم، مهر خود را هم اینجا می زند. که اگر هر سوال یا ابهامی مربوط به پرونده وجود داشت از دکتر مربوطه پرسیده شود.

23- این چارت در هر کلینیک و بیمارستان به نحو متفاوتی پر می شود که در جلسه آینده به صورت کامل به آن می پردازیم.

24- این قسمت از فرم پذیرش دندان پزشکی هم به مانند قسمت قبل در جلسه بعدی به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

25- در صفحه قبل و در قسمت 19 هر مشکلی که مراجعه کننده دارد را در این قسمت می نویسیم که قبل از شروع درمان حتما به آن رسیدگی شود.

قسمت های 26 تا 29 هم به دلیل اینکه مربوط به چارت می شود. به صورت کامل در جلسه بعدی توضیح داده خواهد شد.

30- در این قسمت اگر مراجعه کننده از قبل بیماری دارد و پیش نیازی برای شروع درمانش وجود دارد حتما گزینه مربوطه را تیک بزنید، تا قبل از جراحی نامه کتبی از پزشک معالج خود ارائه دهد. پس علاوه بر این که در قسمت 19 صفحه قبل این موضوع نوشته می شود. ما در این قسمت یک تایدیه میگیریم و آزمایش مربوط برای بیمارانی که نیاز دارند انجام شود.

به پایان این جلسه از آموزش دستیاری دندان پزشکی رسیدیم و امیدواریم که بتوانیم در این راه در کنار شما عزیزان باشیم. ادامه قسمت های دیگر این فرم در جلسه بعدی توسط  کلینیک دندان پزشکی مدرن به شما عزیزان آموزش داده خواهد شد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *