لابراتواردیجیتال

لابراتوار دیجیتال در کلینیک مدرن

دسته‌بندی نشده

لابراتواردیجیتال

ارسال شده توسط dentalcenter

بسیاری از خدمات دندانپزشکی نیاز به همکاری با لابراتوارهای تخصصی دندانپزشکی را دارند که از ساخت روکش تا ارتودنسی دندان، از جمله خدماتی‌ هستند که متخصصین دندانپزشک به کمک لابراتوار ها برای درمان بیمار ارائه می‌ کنند. لابراتوار برای ساخت قالب مورد نیاز، به اطلاعات دقیقی از وضعیت دهان و دندان بیمار نیاز دارد، بنابراین در ابتدا متخصص دندانپزشک، قالبی که کپی از دندان ‌های بیمار است را تهیه کرده و آن را برای ساخت قالب مورد نظر و ادامه ی مراحل به لابراتوار ارسال می ‌کند. اما به دفعات مشاهده شده محصول نهای که از لابراتوار به دست پزشک میرسد مشکلاتی دارد که برای رفع آن محصول باید به لابراتوار برگردد که این پروسه هزینه و زمان زیادی دارد . اما زمانی که لابراتوار اختصاصی برای کلینیک و درون خود کلینیک باشد هم در زمان و هزینه ها صرفه جویی میشود و هم اینکه محصول نهایی کیفیت بهتری خواهد داشت 

لابراتوار دیجیتال اختصاصی کلینیک مدرن

  • مجهز به  دستگاه Cad/Cam
  • مجهز به اسکنرهای لابراتواری روز دنیا
  • لابراتوار مجهز دیجیتالی دندانپزشکی
  • استفاده از بهترین متریال های روز اروپا و آمریکا
  • انجام صفر تا صد روند کاری در داخل کلینیک

دندانپزشکی دیجیتال Digital Dentistry

 بکارگیری فناوری های دیجیتال جهت درمان های مختلف دندانپزشکی است. در دندانپزشکی دیجیتال با بهره گیری از تجهیزات مناسب دقت، سرعت و کیفیت بالاتر برای درمان دندانپزشکی به دست می آید. بکارگیری کامپیوتر و خدمات دیجیتال در دندانپزشکی برای امور مختلف اعم از ساخت ریستوریشن های دندانی، تصاویر دیجیتال و … مورد استفاده قرار می گیرد. از بارزترین کاربردهای دندانپزشکی دیجیتال، کاربرد آن در زمینه فناوری کد کم و ساخت ریستوریشن های دندانی است. این فناوری ویژه قابلیت ساخت انواع روکش های دندانی، لمینت ها و … به شکل دلخواه فراهم کرده است. با فناوری های دیجیتال می توان تصاویر سه بعدی از مجموعه فک و داخل دهان بیمار فراهم کرده و اقدام به درمان متناسب برای آن ها کرد. با استفاده از روش دیجیتال هزینه و زمان را می توان در درمان های دندانپزشکی بهینه کرد. دقت بسیار بالای این روش ها از مزایای استفاده از فناوری های دیجیتال است. روش های مورد استفاده به مرور زمان به روزتر، دقیق تر و پیشرفته تر می گردد.

 فناوری کد کم CAD/CAM

  • کد کم حاصل استفاده از فناوری های دیجیتال در ساخت ریستوریشن های دندانی است. با فناوری کد کم می توان به حالت سه بعدی ریستوریشن دندانی اعم از روکش دندان، لمینت دندان، وینر، بریج و … را در اسرع وقت و به زیبایی هر چه بیشتر برای بیمار فراهم کرد و دندانسازی دیجیتال را انجام داد. کد CAD مخفف Computer Aided Design و CAM مخفف Computer Aided Manufacturing به معنای طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر است. با استفاده ازکد کم تحولی بزرگ و مثبت در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فراهم شده است. استفاده از کد کم برای درمان هایی نظیر کاشت ایمپلنت فوری بسیار مناسب است، زیرا روکش دندانی را می توان در سریعترین زمان ممکن تهیه کرد. استفاده از این فناوری در تصویربرداری داخل دهانی و بررسی وضعیت دندان ها اعم از ساییدگی، وضعیت مفصل گیجگاهی فکی و … را می توان با فناوری کد کم انجام داد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *