لابراتوار تخصصی پروتز دندانی کلینیک مدرن

کلینیک دندانپزشکی مدرن لابراتوار دندانسازی لابراتوار تخصصی پروتز دندانی کلینیک مدرن
لابراتوار تخصصی پروتز دندانی

لابراتوار دندانسازی

لابراتوار تخصصی پروتز دندانی کلینیک مدرن

ارسال شده توسط dentalcenter

لابراتوار تخصصی پروتز دندانی تکنولوژی لابراتوار دندانپزشکی تلفیقی از علم و هنر می‌باشد، از آنجایی که نیاز هر بیمار در دندانپزشکی متفاوت است، در نتیجه وظایف یک لابراتوار دندانپزشکی، جامع و متنوع می‌باشد، اگرچه تکنسین‌های درمانی به‌ ندرت به‌طور مستقیم با بیمار کار می‌کنند اما تحت نظر پزشک متخصص می‌توانند این کار را انجام دهند. آن‌ها اعضای باارزش تیم مراقبت از دندان می‌باشند. در ادامه به لابراتوار تخصصی پروتز دندانی می‌پردازیم.

لابراتوار تخصصی پروتز دندانی

تکنسین‌های دندان‌سازی به‌طور مستقیم با دندان‌پزشکان از طریق پیروی از دستورالعمل‌های متنی و با استفاده از قالب‌های دندانپزشکی که از دندان‌ها و همچنین بافت نرم  دهان تهیه‌شده‌اند کار می‌کنند.

تولیدات تکنسین‌های لابراتوارهای دندان‌سازی عبارت‌اند از:

  • دندان مصنوعی کامل برای بیمارانی که تمام دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند.
  • پروتزهای متحرک جزئی و همچنین پل‌های ثابت برای بیمارانی که یک یا چند دندان خود را ازدست‌داده‌اند.
  • روکش‌های دندان که به‌عنوان کلاهی برای بازگرداندن اندازه و شکل اصلی دندان طراحی‌شده است.
  • روکش‌هایی که زیبایی بیمار را افزایش می‌دهند.
  • روکش‌های ارتودنسی و اسپیلنت هایی که به صاف کردن و محافظت از دندان‌ها کمک می‌کنند.

تکنسین‌های لابراتوار دندان‌سازی با انواع مختلف از موادی مثل: واکس، پلاستیک، آلیاژهای گران‌بها یا غیرقابل استفاده، فولاد ضدزنگ، کامپوزیت و ترکیبات پلیمری شیشه‌ای کار می‌کنند. بسیاری از این تکنسین‌های دندان‌ساز در استفاده از ابزار پیچیده و تجهیزات در حین انجام فرآیندهای ساخت در لابراتوار تخصصی پروتز دندانی مهارت به دست می اورند، برای تکنسین‌های دندان‌سازی این موضوع اهمیت دارد که یک‌دندان که به‌صورت جایگزین، ساخته‌شده دارای جذابیت و عملکرد مناسب باشد.

پروتز دندانی در لابراتوار تخصصی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
پروتز دندانی در لابراتوار تخصصی-کلینیک دندان پزشکی مدرن

مزیت‌های شغلی تکنسین لابراتوار دندانپزشکی

انعطاف‌پذیری: تکنولوژی لابراتوار دندانسازی یک حرفه انعطاف پذیر است که فرصت‌های متعددی برای پیشرفت ارائه می‌دهد، تکنسین‌های باتجربه می‌توانند در آزمایشگاه‌های تجاری بر اساس مهارت‌های فنی و ارتباطی خود، دارای موقعیت‌های خوب را کسب کنند، همچنین در آزمایشگاه‌های بزرگ‌تری که آن‌ها مسئولیت‌های نظارتی دارند و یا اینکه لابراتوارهای مشخص دارند می‌توانند به ریاست شخص تبدیل شوند.
همچنین متخصصان دندان‌سازی می‌توانند دانش خود در زمینه‌ی دندان‌سازی را آموزش بدهند.استقلال: تکنسین‌ها بدون هیچ‌گونه نظارت دقیق وظایف خود را انجام می‌دهند که نتیجه‌ی آن انجام پروژه‌ی کامل از ابتدا تا پایان می‌باشد.
خلاقیت: تکنولوژی لابراتوار دندانسازی نیاز به مهارت و دست اندر کاری یک هنرمند دارد، زیرا هنگام ساخت پروتز، تکنسین باید خلاق باشد.
امنیت شغلی: خدماتی که توسط تکنسین‌های دندانپزشکی انجام می شود همیشه مورد نیاز خواهد بود، زیرا با افزایش جمعیت، تقاضای زیادی برای انجام پروتز وجود دارد. دندانپزشکان این رضایت را کسب می کنند که به ارائه خدمات مراقبت بهداشتی با ارزش و با تأثیر مثبت بر سلامت دهانی می‌پردازند. متخصصان لابراتوار تخصصی پروتز دندانی نقش مهمی در ارائه خدمات بهداشتی ایفا می‌کنند.


تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

1 دیدگاه برای“لابراتوار تخصصی پروتز دندانی کلینیک مدرن

  1. سلام من روکش ایمپلنت هام شکسته شده میخوام تعویض شه 6 تا ایمپلنت هست 12 تا روکش من سال 90 در عسلویه کار میکردم در اثر ضربه خوردن تمام دندان خرد شد منو به بوشهر بردن یک دکتر توام ریشه ها روکشیده وایمپلنت گذاشت حالا من تهرانم اسم دکتر هم یادم نیست واسم میتونی کاری انجام بدین باتشکر ازشما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *