متخصص کاشت ایمپلنت دندان

دکتر آزاده قربانی ت ایمپلنت

تازه های دندانپزشکی

متخصص کاشت ایمپلنت دندان

ارسال شده توسط dentalcenter

سلام به همه‌ی شما عزیزان امروز در خدمتتان هستم با یکی از سوالات متداولی که از طریق شبکه‌های مجازی به اطلاع من رساندند که در حیطه‌ی کاری من است. می‌خواهم دقیق موضوع را بازکنم و شما یک آگاهی کامل را در  زمینه متخصص کاشت ایمپلنت پیدا کنید. سوالی که مطرح‌شده دندان‌پزشک و تخصص کاشت ایمپلنت است که آیا  در حیطه‌ی دندانپزشکی همه می‌توانند ایمپلنت را پایه‌گذاری‌  و جراحی را انجام دهند و یا اینکه یک تخصص خاصی است؟

دندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنت

لازم می‌دانم خدمتتان بگویم که دندانپزشکی با پروسه‌های قبلی که باید یک سری اتفاقات بیفتد که این رشته را بتوانند انتخاب کنند، گزینش شوند و شروع به تحصیل کنند تقریبا یک بازه‌ی زمانی 6 ساله را پیش رو دارند تا اینکه به فارق التحصیلی برسند تا عملا دندان‌پزشک عمومی شوند که تقریبا دندان‌پزشکان عمومی در همه‌ی حیطه‌ها فعالیت می‌کند توی حیطه‌های عمومی که همه‌روزه شاید خیلی از ماه‌ها برحسب کاردرمانی که داریم نیازمان به دندان‌پزشکان عمومی مراجعه کردیم و خیلی از آن‌ها خدمات گرفتیم در زمینه‌های متفاوت ولی اینکه آیا واقعا ایمپلنت هم تخصص نیاز دارد هر دندانپزشکی می‌تواند این جراحی ایمپلنت را برای شما انجام دهد یا نه ؟ بعدازاینکه پروسه‌ی شش‌ساله‌ی دندانپزشکی به اتمام رسید خیلی از دندان‌پزشکان در آن بازه زمانی استوپ می‌کنند و شروع می‌کنند به فعالیت‌های کاری خودشان و خیلی‌ها به فکر این میفتند که وارد شاخه‌های تخصصی شوند و بعد از پروسه‌هایی که پشت سر گذاشتن یکی از آن تخصص‌ها جراحی فک و صورت است. شاخه‌ی بعدی پریودنتولوژی است. این دوشاخه با ایمپلنت‌ها، جراحی‌ها رابطه‌ی مستقیم دارند و عملا ایمپلنت و جراحی‌هایی که حالا نیاز است که در این پروسه صورت بگیرد در حیطه کاری این عزیزان گنجانده‌شده  و لزوما تخصص این کار را دارند.

شاخه های دندانپزشکی

خیلی از دندان‌پزشکان عمومی هستند که با دوره‌هایی که در کشورهای مختلف حتی در داخل کشور خودمان چه به‌صورت خصوصی و چه به‌صورت دوره‌هایی که جامع است در ایران و  در بقیه کشورها برگزار می‌شود، مجوز انجام این کار را به‌صورت رسمی می‌گیرد یعنی گواهی‌نامه‌هایی هست که به آن‌ها اهدا می‌شود بعد از گذراندن آن دوره و چندین کیس که زیر نظر اساتید است می‌توانند پروسه ایمپلنت را پیش ببرند و لزوما نمی‌توانم خدمت شما عرض کنم که حتما باید متخصص انجام دهد و یا یک دندان‌پزشک عمومی، ولی چیزی را که می‌توانم به آن اشاره‌کنم و از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توانم بگویم دندانپزشکی تقریبا 12 یا 13 شاخه شده یعنی یک‌دندان ما که داخل دهان قرار دارد از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده که بهتر است هرکدام از کاردرمانی ما در هر حیطه‌ای که هست به متخصص خود آن مراجعه کنید و درمان را زیر نظر یک متخصص با بالاترین کیفیت و کمترین زمان انجام دهید. چراکه متخصص اگر جراح فک و صورت، پریودنتی است و متخصص ریشه هستند و بقیه تخصص‌ها لزوما تمام کیس هایی که انجام می‌دهند فکوس درمانی روی آن قسمت خاص از دندان یا دهان ما است و شاید بالای چندین کیس باشد که این کار را انجام دادند و در زمان کمتری ما می‌توانیم بهترین کیفیت را از آن خود کنیم پس بهتر است که بعد از ویزیت‌های اولیه را انجام دادیم توسط متخصصین تشخیص و یا دندان‌پزشکان عمومی و بعد ارجاع داده شدیم به مرحله‌ی بعدی درمان خود به فرض اگر ما ایمپلنت داریم و قرار است جراحی ایمپلنت برای ما صورت بگیرد بهتر است با جراهان فک و صورت و با پریودنتیست ها مشاوره‌ی تخصصی خود را انجام دهیم و برای شروع درمان برویم.

یکی از ویژگی‌هایی که می‌توانم بگویم کلینیک مدرن دارد این است که همیشه مشاوره‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد و برای تک‌تک شما عزیزان برای مراجعه‌کنندگان خود، چه در زمینه عمومی و چه در زمینه تخصصی به‌صورت رایگان انجام می‌دهد که بسیار جامع است حتی فراتر از آن مشکلی که شما در ارتباط با آن موضوع خاص دهان و دندان مراجعه کردید به کلینیک دندانپزشکی و کلیه دندان‌های شما چک می‌شود و بهترین طرح درمان را از بیسیک در ارتباط با درمان عمومی شما، برای شما شرح داده می‌شود و اگر در زمینه‌ی تخصصی هم نیاز به درمان خاصی داشته باشید ارجاع داده می‌شوید به متخصصین همان درمان و در آنجا هم یک مشاوره‌ی کامل صورت می‌گیرد و بعد می‌روید برای قسمت‌های بعدی که اتاق مشاوره ما است در آنجا خیلی ویدئوها، کلیپ‌ها از بیمارانی که پروسه‌هایشان انجام‌شده و مربوط می‌شود به پروسه درمانی شما که قرار است انجام دهید. به شما شرح کاملی از پروسه درمانتان می‌دهند و در هر زمینه با متخصص همان موضوع در کلینیک نشست دارید و کاملا قبل از اینکه درمانتان را شروع کنید یک دید بازی از این‌که قرار است چه‌کار کنید در چه بازه زمانی قرار است درمانتان شروع شود و به اتمام برسد. از ریزبه‌ریز شرایط خود مطلع می‌شوید و با یک دید باز می‌روید تا یک درمان خوبی را شروع کنید. پس به این نتیجه می‌رسیم که بهتر است هر کار درمانی که داریم به متخصص همان شاخه مراجعه کنیم که بتوانیم بهترین درمان را از آن خود کنیم.

امیدوارم که هیچ‌کدام از شما عزیزان نیازی به دندانپزشکی، مطب‌ها کلینیک‌ها نداشته باشید و در صحت و سلامت کامل باشید. اگر هرسوال دیگری داشتید از طریق شبکه‌های مجازی، سایت ما و راه‌های ارتباطی ما حتما به گوش ما سوالات خودتان را برسانید که در همین برنامه به تک‌تک سوالات شما عزیزان یک پاسخ جامع بدهیم.

تولید شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن متخصص کاشت ایمپلنت

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *