آموزش فن بیان 3

متقاعد سازی

آموزش آموزش فن بیان

آموزش فن بیان 3

ارسال شده توسط dentalcenter

متقاعد سازی با فن بیان

در قسمت قبلی از آموزش فن بیان در فروش درباره تغییر صحبت کردیم. در این قسمت درباره تاثیر متقاعد سازی و باور در رسیدن به هدف و موفقیت صحبت خواهد شد. جمله معروفی در این زمینه وجود دارد که می گوید: ببین خودت چطور متقاعد می شوی! مشتری تو هم به همان صورت متقاعد خواهد شد. به عنوان مثال اگر برایتان مهم است که بیشتر تحویلتان بگیرند پس شما هم بیشتر مشتری تان را تحویل بگیرید، اگر برایتان مهم است که نیازتان رفع شود پس شما هم نیاز مشتری را رفع کنید.

بزرگترین مشکل افراد در فروش این است که یک برخورد معمولی با مشتری خود دارند و خود را در ذهن مخاطب ماندگار نمی کنند. معمولی بودن بزرگترین دشمن موفقیت است، چون باعث می شود ما در محدوده امنیت خود بمانیم و هیچ گاه برای رسیدن به موفقیت ریسک نکنیم.

یک فروشنده خوب ، فروشنده ای است که سوالات خوبی را بپرسد.

بهتر است به نوشتن عادت کنیم و به ذهن خودمان برای در یاد ماندن اطلاعات اعتماد نکنیم. اطلاعات به شدت فرار است و اگر چیز های مهمی که به ذهنمان می رسد و یا حرف های مهمی که به ما زده می شود را یادداشت نکنیم بعد از چند روز آن ها را یادمان می رود.

تاثیر باور در رسیدن به موفقیت

مهم تر از خیلی از مواردی که برای رسیدن به موفقیت یا هدف در فروش گفته شد، باور داشتن است، ما با داشتن باور درست می توانیم مشتری یا مخاطب مان را با متقاعد سازی به فروش موفق تبدیل کنیم. تکنیک فروش خوب، فن بیان خوب و خیلی از موارد دیگر زمانی که یک فروشنده باور خوب نداشته باشد هیچ فایده ای ندارد. فروش موفق باور موفق می خواهد. اگر باورتان این باشد که محصول یا خدمات ما کیفیت خوبی ندارد نمی توانید در آن کار موفق شوید. یا اگر باورتان این باشد که به عنوان مثال مردم وضع مالی خوبی ندارند و بابت این چیز ها پول نمی دهند نمیتوانید در فروش با هیچ تکنیک و روشی به موفقیت برسید.

باور داشتن به محصول یا خدماتی که می فروشید تاثیر مستقیم در رسیدن شما به هدف و موفقیت دارد
باور داشتن به محصول یا خدماتی که می فروشید تاثیر مستقیم در رسیدن شما به هدف و موفقیت دارد

یک کار کاربردی برای این موضوع این است که شما بنویسید چه می خواهید و فکر می کنید چرا تا به حال به ان نرسیدید. هر دلیلی که شما برای نرسیدن به هدف تان می نویسید یک باور اشتباه است. به عنوان مثال دلایلی مثل اینکه در کشور ایران شرایط رشد سخت است، تورم زیاد است، در اینجا جواب نمی دهد و یا من از پس این کار بر نمیایم، سرمایه ندارم، کسی کمکم نمی کند و هر موردی که به ذهن تان می رسد. اینها باور های اشتباه ما هستند و هیچکدام مانع نیستند و دلیلی که ما به هدف مان نرسیده ایم همین باور های غلط است. افراد زیادی در دنیا ثابت کرده اند که با وجود همه این مشکلات و حتی بدترشان، اگر باور درست داشته باشیم می توانیم به هدف مان برسیم.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *