مدت زمان مراحل کاشت ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت مدت زمان مراحل کاشت ایمپلنت
زمان ایمپلنت

ایمپلنت

مدت زمان مراحل کاشت ایمپلنت

ارسال شده توسط dentalcenter

 مدت زمان ایمپلنت و عوامل آن مدت زمان ایمپلنت در دوره درمانی و پروتز چقدر است؟ برای خیلی از دوستانی که می خواهند ایمپلنت کنند این سوال پیش می آید که از اول تا آخر که حصول نتیجه است چقدر زمان می برد تا مراحل ایمپلنت ما کامل شود. که به موارد مختلفی از جمله زمان کاشت فیکسچر و زمان استراحت آن تا پروتز و … که توسط دندانپزشک مشخص می شود بستگی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

ایمپلنت شامل دو مرحله جراحی و پروتز است.

جراحی می تواند در یک یا دو جلسه یک یا دو مرحله ای انجام شود. خود جراحی زمانی نمی برد و شما می توانید در یک روز آن را انجام دهید.

ایمپلنت
مدت زمان ایمپلنت

در واقع زمان بعد از جراحی هست که نیاز است کمی بگذرد تا پایه های ایمپلنت یا همان فیکسچر های کار گذاشته شده در استخوان فک شما جا بیافتد و جوش بخورد. معمولا برای فک پایین حدود سه ماه و برای فک بالا حدود چهار تا پنج ماه زمان لازم است و این مدت زمان ایمپلنت را افزایش می دهد.

این یک شرایط کلی است و گاهی اوقات بیمار شرایطی دارد که می تواند زود تر از این زمان پروتز خود را انجام دهد و گاهی هم بیمار طبق شرایط خاصی دارد که نیاز به زمان بیشتری برای جوش خوردن پایه ایمپلنت دارد.

گاهی اوقات مراجعه کننده با تشخیص دندانپزشک ، در کنار کاشت ایمپلنت نیاز به بازسازی استخوان دارد تا فیکسچر به خوبی در استخوان او جوش بخورد و این مدت زمان ایمپلنت را بیشتر می کند.

حال بعد از گذشت جراحی و زمان استراحت مشخص شده برای جوش خوردن فیکسچر ، زمان پروتز شما توسط دندانپزشک می رسد. اما بر خلاف تصور خیلی از افراد که فکر می کنند در یک یا دو جلسه روکش شان آماده و در جای خودش قرار می گیرد، این روند زمان بیشتری می برد. ساخت خود روکش زمان بر است که معمولا از سه جلسه که روکش های تک واحدی یا دو واحدی هستند شروع می شود تا هشت جلسه برای افرادی که فول فک بالا یا پایین را نیاز دارند.

این موضوع که این سه تا هشت جلسه در چه بازه زمانی انجام می شود به خیلی عوامل بستگی دارد مانند خرید قطعات مربوطه و فرستادن آن ها برای لابراتور و عواملی از این قبیل که زمان بر هستند.

مدت زمان ایمپلنت
مرحله آماده سازی روکش

در این راستا ما در کلینیک دندان پزشکی مدرن مرحله ای را بوجود آورده ایم به اسم ممیزی که در این مرحله به کیفیت و موضوعات مربوط به روکش ایمپلنت شما رسیدگی می شود تا در تعداد جلسات و زمان کمتری کار مراجعه کنندگان عزیز به پایان برسد.

اگر قصد انجام ایمپلنت را دارید حتما زمانی را برای این کار در نظر داشته باشید و مجموعه و دکتر دندانپزشک خود را تحت فشار قرار ندهید تا کار شما با کیفیت ترین حالت ممکن انجام شود.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *