جدی گرفتن مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت جدی گرفتن مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت
مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت

ایمپلنت

جدی گرفتن مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت

ارسال شده توسط dentalcenter

جدی گرفتن مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت

همانطور که می دانید بعد از جراحی ایمپلنت، بعد از اینکه فیکسچر داخل دهان بیمار گذاشته می شود، ممکن است بعد از جراحی عفونت در محل مورد نظر اتفاق بی افتد. که این اتفاق در صورتی رخ می دهد که نکات بهداشتی و مراقبتی گفته شده توسط پزشک از طرف بیمار رعایت نشود. پس مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت نقش بسزایی در این موضوع دارد.

عوارض ناشی از عدم مراقبت
عوارض ناشی از عدم مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت

علائم عفونت ایمپلنت دندان می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. می تواند با درد و ناراحتی شدید همراه شود، یا می تواند با شل شدن پایه فیکسچر این اتفاق بی افتد و می تواند هم باعث التهاب، افزایش ورم و خونریزی لثه شود. برای افراد مختلف با توجه به شرایط جسمانی شان از راه های مختلفی این اتفاق رخ میدهد.

برای اینکه دچار عفونت لثه بعد از جراحی ایمپلنت نشویم لازم است دستور العمل هایی که توسط پزشک جراح برای مراقبت های بعد از عمل ایمپلنت داده می شود جدی گرفته شود و به درستی رعایت گردد. حتما بعد از جراحی ایمپلنت تحرک بالا نداشته باشید و به اندازه کافی استراحت کنید، از غذا های نرم استفاده کنید، در محل جراحی از کمپرس یخ اسفاده کنید و یکی از مهمترین نکات این است که حتما از دوره آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک جراح تبعیت کنید.

مصرف غذا های نرم
مصرف غذا های نرم
مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها
مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها

خبر خوش این است که امروزه دانشمندان ایمپلنتی را اختراع کردند که حاوی مخزن منتشر کننده دارو به ناحیه اطراف خود است. این اتفاق باعث می شود که اگر باکتری و آلودگی در حال رشد در بافت استخوانی فک است، با ترشح آنتی بیوتیک باعث می شود از ایجاد عفونت در آن ناحیه جلوگیری شود. البته این نوع ایمپلنت هنوز وارد ایران نشده است. به زودی با وارد شدن این ایمپلنت به بازار ایران و کلینیک مدرن دغدغه ایجاد عفونت بعد از کاشت ایمپلنت برای همیشه از بین خواهد رفت.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *