مزایای ایمپلنت دندان نسبت به سایرجایگزین های بی دندانی

کلینیک دندانپزشکی مدرن جراحی دندان مزایای ایمپلنت دندان نسبت به سایرجایگزین های بی دندانی
مزایای ایمپلنت نسبت به سایر جایگزین های بی دندانی

جراحی دندان

مزایای ایمپلنت دندان نسبت به سایرجایگزین های بی دندانی

ارسال شده توسط dentalcenter

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان بسیار پر شمار است. بی دندانی جز مشکلات رایج بسیاری از بیمارانی است که به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند. ایمپلنت دندان به عنوان اصلی ترین روش برای درمان بی دندانی از مزایای پرشماری برخوردار است که در این مقاله به معرفی این مزایا خواهیم پرداخت. ابتدا نظر شما را به ویدئویی که  توسط گروه آموزشی و درمانی مدرن دوبله و ترجمه شده است و به مزایای ایمپلنت دندان پرداخته است، جلب می کنیم.

مزایای ایمپلنت دندان و 8 مزیت مهم آن

  • ظاهر بهبود یافته ایمپلنت دندان مانند دندان های طبیعی شما به نظر می رسد و احساس خوبی به آنها خواهید داشت.
  • طرز تکلم و نحوه گفتار شما پس از ایمپلنت دندان بهبود چشمگیری می یابد. ایمپلنت دندان به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی از لغزش دندان ها صحبت کنید.
  • از مزایای ایمپلنت دندان فراهم آوردن آسایش و راحتی بیمار پس از درمان می باشد. چرا که بیمار استرس ناشی از لغزش یا جدا شدن دندان های مصنوعی و یا پروتزهای دندانی را هنگام انجام فعالیت های گوناگون و یا تکلم نخواهد داشت.
  • سهولت در غذا خوردن، یکی از مهمترین ویژگی های ایمپلنت دندان برای بیماران پس از درمان می باشد. کشیدن دندان می تواند جویدن را مشکل کند، در شرایطی که ایمپلنت، همانند دندان های طبیعی شما عمل می کند و به شما این  امکان را می دهد که  غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد و ناراحتی بخورید.

همچنین:

  • اعتماد به نفس فرد پس از ایمپلنت، بهبود می یابد و می توان لبخند را دوباره به لب های فرد برگرداند. ایمپلنت کمک میکند فرد حس بهتری نسبت به خود داشته باشد.
  • سلامت دهان بهبود می یابد. در فرآیند ایمپلنت دندان، نیازی به کاهش دندان های دیگر نیست. چرا که که دندانهای مجاور برای حمایت از کاشت دندان جدید تغییر نمی کنند، در نتیجه سایردندانهای شما دست نخورده باقی می ماند و باعث بهبود سلامت طولانی مدت دهان می شوند.
  • کاشت ایمپلنت، فرآیندی بسیار بادوام بوده و دندان های ایمپلنت شده  سالها برای شما عمر خواهد کرد. با مراقبت خوب، بسیاری از ایمپلنت ها تا اخر عمر نیز پابرجا خواهند ماند.
  • مزایای ایمپلنت دندان ثابت این است که کاملا همیشگی بود و نیاز به جابجایی ندارد. در قیاس با پروتزهای متحرک دندانی و یا دندان های مصنوعی که قابل جابجایی می باشد و باعث ناراحتی و حس شرم در فرد می شود، ایمپلنت کاملا درمانی آسان و بی دردسر است.

مزایای ایمپلنت دندان نسبت به بریج

وقتی دندان از دست رفته بین دو دندان طبیعی باشد، سه گزینه برای جبران آن وجود دارد؛ گزینه اول، استفاده از دندان مصنوعی متحرک می باشد که ساختن آن بسیار راحت می باشد . دندان متحرک در واقع نوعی دندان مصنوعی است که بین دو دندان به راحتی قرار می گیرد.این دندان قابلیت در آمدن از دهان را دارد که گاهی اوقات برای فرد بسیار آزار دهنده می باشد، زیرا احساس دندان طبیعی را به فرد منتقل نمی کند، و به صورت ثابت به فک و دندان های مجاور چسبیده نمی شود. گزینه دوم، بریج و یا فیکس بریج می باشد.

برای استفاده از فیکس بریج به منظور جایگزین مناطق بی دندانی، باید دو دندان مجاور آماده سازی شوند. برای آماده سازی باید ضخامت یکسانی در تاج دندان وجود داشته باشد، به این منظور دندان های مجاور پایه نگهدارنده روکش میانی به حساب می آیند .ایراد بریج این است که به منظور آماده سازی دندان ، دندان های مجاور سالم تراشیده می شوند. گزینه بعدی استفاده از ایمپلنت می باشد. ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار می گیرد و این کار همراه با بی حسی موضعی انجام می شود. مزیت قرارگیری پایه ایمپلنت در استخوان فک این است که از تحلیل استخوان فک بر اثر بی دندانی جلوگیری می کند، همچنین به دندان های مجاور آسیب نمی زند. از مزایای ایمپلنت دندان این است که روکش یا پروتز ایمپلنت بر روی فیکسچر قرار گرفته و ظاهری همانند دندان طبیعی خود فرد دارد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *