مزایای ایمپلنت کل دهان یا فول موس چیست؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت مزایای ایمپلنت کل دهان یا فول موس چیست؟
ایمپلنت کامل دندان

ایمپلنت

مزایای ایمپلنت کل دهان یا فول موس چیست؟

ارسال شده توسط dentalcenter

ایمپلنت کل دهان چیست؟

ایمپلنت کامل دندان یا ایمپلنت فول ماوس زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شخصی همه دندان های خود را از دست داده باشد. ایمپلنت کامل دهان یا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت می تواند گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان های از دست رفته او باشد. از جمله مزایا ایمپلنت کل دهان یا همان ایمپلنت فول موس می توان به پشتیبانی یک دست دندان کامل توسط ایمپلنت ها اشاره کرد.

مزایا ایمپلنت کل دهان یا ایمپلنت فول موس چیست؟

ایمپلنت های دندانی علاوه بر جایگزینی دندان های از دست رفته عملکرد و زیبایی مانند دندان های طبیعی به همراه خواهند داشت. پل کامل دندانی بر پایه ایمپلنت یا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت می تواند طول عمر زیادی داشته باشد. این نوع از جایگزین های راحت تر از دندان مصنوعی متحرک در دهان نگه داشته می شوند و آستانه خستگی جویدن شخص را نیز افزایش می دهند.
همچنین با استفاده از ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کل دهان از طریق ایمپلنت ها از استخوان های فک پشتیبانی به عمل آمده و دچار تحلیل نمی شوند. در حالی که  در دندان مصنوعی های متحرک به علت نبود نیروی وارده به فک، استخوان تحلیل می رود. ایمپلنت ها در استخوان فک با آن ادغام شده و باعث سلامت استخوان می شود. در موارد دیگر ایمپلنت ها می توانند زیباتر و همچنین از لحاظ رعایت بهداشت راحت تر از دندان مصنوعی متحرک نگه داری می شوند. مزایای ایمپلنت کل دهان نسبت به دندان مصنوعی بسیار بیشتر است.

در ادامه 4 مورد از مزایا ایمپلنت کل دهان را توضیح می دهیم که این موارد ثابت می کنند این روش یک روش جایگزین با ارزش برای بریج های دندانی و یا دندان مصنوعی می باشد.

حفظ ساختار استخوان

بافت لثه از دندان های طبیعی افراد محافظت می کند همچنین ، استخوان فک برای محافظت از بافت لثه می باشد.وقتی که شما دندان خود را به هر دلیل از دست دادید ، استخوان فک به مرور زمان در محل بی دندانی تحلیل می رود و استحکام خود را از دست می دهد.در این حالت ، فرم صورت فرد عوض می شود و از ارتفاع استخوان فک کاسته می شود و فک بیمار به سمت جلو مایل می شود.

یکی از مزا ایمپلنت کل دهان در یک یا هر دو فک اینست که با ساختار یکپارچه ی خود از این تحلیل استخوان جلوگیری می کند.دلیل این کار اینست که ایمپلنت (فیکسچر) ریشه دندان را شبیه سازی می کند و از تحلیل استخوان لثه جلوگیری می کند و برخلاف دندان مصنوعی ، ایمپلنت فول موس در جای خود ثابت است و تکان نمی خورد.

حفظ دندان های مجاور

یکی دیگر از مزایا ایمپلنت فول موس جلوگیری از جا به جا شدن دندان های طبیعی باقی مانده بیمار و حرکت آنها به سمت محل بی دندانی و درنتیجه آن عدم تطابق نشست دندان ها روی هم هنگام جویدن غذا و یا صحبت کردن است.

دندان های مصنوعی به دلیل این که همانند ایمپلنت دندان ریشه مصنوعی ندارند نمی توانند از این مشکل جلوگیری کنند و به مرور زمان دندان طبیعی فرد به سمت بی دندانی متمایل می شود.

هنگامی که دچار بی دندانی می شوید ، مخصوصا در دندان های آسیاب ، فشار وارد شده به دندان های طبیعی فرد در دوطرف بریج دندانی و یا دندان مصنوعی به دلیل اتصال بریج و دندان مصنوعی به دندان طبیعی فرد بیشتر می شود و ممکن است دندان های طبیعی بیشتری را از دست بدهد.

درصد موفقیت بالاتر

برای محکم شدن ایمپلنت تیتانیومی دندان ، رشد مناسب استخوان فک و بافت لثه دور این قطعه مهم است.ایمپلنت دندانی برخلاف دندان مصنوعی و بریج دندانی نیازی به تعویض دوره ای ندارد و مادام العمر می باشد.

برای همین برای جلوگیری از این مشکل نیز باید از ایمپلنت های دندانی استفاده کرد.با بهداشت دهانی مناسب و همانند بهداشت دندان های طبیعی ، ایمپلنت کامل دهان می تواند تا 30 سال عمر داشته باشد.

صرفه جویی در هزینه

این همان مزیت از مزایا ایمپلنت کل دهان است که بیشتر بیماران به دنبال آن هستند.ممکن است در برخورد اول با هزینه ایمپلنت دندان در انتخاب آن تردید کنید اما به یاد داشته باشید که ، این هزینه را فقط یکبار می کنید که سال ها برای شما کارایی روز اول را خواهد داشت و مانند دندان مصنوعی و بریج دندان نیاز به تعویض دوره ای و پرداخت هزینه دوباره نیست.

برای پرسش سوالات خود ، اطلاع از هزینه ها و یا ویزیت رایگان دندانپزشک می توانید از ویزیت آنلاین و رایگان کلینیک دندانپزشکی مدرن استفاده کنید.

ایمپلنت چگونه قرار داده می شود؟

در ابتدا ایمپلنت ها که مانند پیچ های استوانه ای شکل هستند در استخوان فک قرار داده می شوند، بعد از 2 الی 6 ماه (بسته به نوع استخوان شخص)، ایمپلنت و استخوان فک شروع به ادغام با یکدیگر می کنند تا شرایط لازم برای قرارگیری روکش دندان فراهم شود، در طول این مدت روکش موقت برای خالی نبودن محل ایمپلنت قرار داده می شود، اغلب، مرحله دوم انجام می شود تا از پوشیده شدن محل ایمپلنت توسط لثه جلوگیری شود، به این منظور از کلاهک هیلینگ استفاده می شود تا فرم دهی لثه به منظور قرارگیری روکش انجام شود. بعضی از سیستم های ایمپلنتی نیز به هیلینگ احتیاج ندارند، زیرا این ایمپلنت ها بخش چسبیده به ایمپلنت دارند که به عنوان پایه روکش در نظر گرفته می شود.

مزایای ایمپلنت کل دهان یا ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کامل دهان
هلینگ اباتمنت

در نهایت پل های دندانی بر پایه ایمپلنت یا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت بر روی پایه های متصل به ایمپلنت یا همان اباتمنت چسبانده می شوند.و در مدت کوتاهی شما می توانید با اعتماد بنفس لبخند بزنید ، غذا بخورید یا صحبت کنید، شرایط کاشت و استفاده از روش های مختلف در افراد متفاوت است.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

1 دیدگاه برای“مزایای ایمپلنت کل دهان یا فول موس چیست؟

  1. ده دوازده سال پيش از ايمپلنت استرامن استفاده كردم حاليه به تدريج لق شده و بعضى هم شكسته.
    براى تجديد آن چه بايد كرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *