ارتودنسی سرامیکی

مزیت‌های ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی

ارتودنسی سرامیکی

ارسال شده توسط dentalcenter

مزیت‌ های ارتودنسی سرامیکی، یکی از مزیت‌های ارتودنسی سرامیکی که به‌ منظور مرتب کردن دندان‌ها استفاده می‌شود این است که همرنگ دندان بوده و براکت هایی که بر روی دندان‌ها استفاده می‌شوند نمایان نیستند.

ارتودنسی شفاف-;کلینیک دندان پزشکی مدرن
ارتودنسی شفاف-کلینیک دندان پزشکی مدرن

مزیت‌های ارتودنسی سرامیکی

در ارتودنسی دندان‌ها همیشه وجود سیم‌های فلزی دردهان یکی از معضلات و چالش‌های پیش روی کسانی است که می‌خواهند از این درمان بهره‌مند شوند. خصوصا نوجوانان و جوانانی که به‌ واسطه ظاهر نازیبایی که این سیم‌ها ایجاد می‌کنند از این درمان‌ها گریزانند . امروزه با ظهور روش‌های جدید راه‌حل‌ هایی برای این مشکل پیدا شده است. علم ارتودنسی امروز با به‌کارگیری روش‌های لینگوال و سرامیکی و شفاف به‌ گونه‌ای که در مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی انجام می‌پذیرد موجب حفظ زیبایی و ایجاد رغبت بیشتری در افراد برای انجام این درمان شده است.

ارتودنسی سرامیکی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ارتودنسی سرامیکی-کلینیک دندان پزشکی مدرن

ازجمله فواید و ویژگی‌های روش ارتودنسی سرامیکی، همرنگ دندان بودن سیم‌ها، مسئله‌ی زیبایی و ظرافت آن است که در بین نوجوانان  اهمیت بیشتری دارد. بریس های سرامیکی محکم و مقاوم هستند. رنگ این بریس ها با گذشت زمان تغیر نخواهد یافت. عدم‌تغییر در وضعیت لب‌ها به دلیل حجم کمتر این براکت ها مزیت دیگر این نوع ارتودنسی است. ارتودنسی سرامیکی  بدون ایجاد ظاهری نامطلوب می‌تواند ناهنجاری‌ها دندانی را ترمیم نماید. در این روش برای سنین مختلف محدودیت خاصی وجود ندارد. طول درمان این نوع ارتودنسی در حدود هجده تا بیست‌وچهار ماه به طول خواهد انجامید. ارتودنسی سرامیکی همرنگ دندان تنها در حدود بیست در صد نسبت به نوع فلزی آن به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

مراقبت هایی که در طول درمان ارتودنسی سرامیکی باید انجام شود

ظریف‌تر و شکننده‌تر بودن این نوع ارتودنسی طبیعتا نیازمند مراقبت و نگهداری بیشتری خواهد بود و استفاده از غذاهای سفت و چسبناک برای مدتی پیشنهاد نمی‌شود. در هر نوع ارتودنسی می‌بایست بهداشت دهان و دندان به نحو احسنت انجام پذیرد تا شاهد نتایج مطلوب باشیم. کلینیک دندانپزشکی مدرن در تهران با ارائه خدمات ویزیت و مشاوره رایگان بهترین شرایط را برای هم‌وطنان فراهم آورده است تا بهترین نوع درمان ارتودنسی را انتخاب نمایند.

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *