معرفی اجزای اصلی ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت معرفی اجزای اصلی ایمپلنت دندان
معرفی اجزای اصلی ایمپلنت

ایمپلنت

معرفی اجزای اصلی ایمپلنت دندان

ارسال شده توسط dentalcenter

ایمپلنت دندان، مکانیسم جایگزین برای دندان‌های ازدست‌رفته می‌باشد. که رفتاری مانند دندان طبیعی دارد و به همان شیوه نیز نگهداری می‌شود. و مدت‌زمان طولانی باقی می‌ماند. در ادامه مقاله به معرفی اجزای اصلی ایمپلنت می‌پردازیم.

انواع رایج ایمپلنت‌های دندانی

Root form type: یک نوع ایمپلنت که در استخوان فک قرار می‌گیرد، شکلی مانند ریشه‌ی دندان طبیعی دارد.

Osteointegrated type: این نوع از ایمپلنت یک نوع پیوند بین استخوان و خود ایمپلنت ایجاد می‌کند و معمولا با پیوند استخوان همراه است. ریشه ایمپلنت یا پیچ بخشی از ایمپلنت که در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و با آن ارتباط برقرار می‌کند، به‌بیان‌دیگر ریشه به استخوان فک جوش می‌خورد و در آن ادغام می‌شود. یعنی ریشه‌ی دندان، مصنوعی می‌باشد و مانند پیچ به نظر می‌رسد.

معرفی اجزای اصلی ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
معرفی اجزای اصلی ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

بیشتر بخوانید:ایمپلنت|صفرتاصدایمپلنت دندان


معرفی اجزای اصلی ایمپلنت

ساختار فیکسچر: فیکسچرهای ایمپلنت دندان از تیتانیوم ساخته‌شده‌اند، تیتانیوم موجود در این فیکسچرهای ایمپلنت ممکن است خالص باشند و یا تیتانیوم با فلزهایی مثل آلومینیوم و یا وانادیوم جهت افزایش قدرت و استقامت ترکیب‌شده باشند.

بافت سطح فیکسچر: سطح فلزی فیکسچر معمولا صاف است، بعضی از تولیدکنندگان، بافت غلافی بر روی آن می‌کشند تا بافت را در یک سطح میکروسکوپیک به‌طور منظم نگه‌دارند، این موضوع باعث می‌شود میزان ارتباط سطحی بین ایمپلنت و استخوان به‌طور منظم نگه‌داشته شود.

پوشش فیکسچر: در کاشت دندان سطح فیکسچر می‌تواند با مواد مخصوص بازسازی استخوان پوشش داده شود، این موضوع بسیار مفید است زیرا بازسازی استخوان را افزایش می‌دهد.

اباتمنت ایمپلنت: اباتمنت ایمپلنت در بالای خظ لثه قرار داده می‌شود، این بخش مانند قسمت بالایی یک پیچ است که بیرون زده است، اباتمنت پروتزهایی را که بر روی ایمپنلت قرار داده می‌شود پشتیبانی می‌کند.

پروتز دندان: یکی دیگر از  اجزای اصلی ایمپلنت پروتز دندان روکش یا یک دندان مصنوعی است که بر روی ایمپلنت قرار داده می‌شود و مانند دندان به نظر می‌رسد، این دندان مصنوعی می‌تواند چسبانده شود، پیچ شده شود و در آن محکم ثابت شود.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *