لطفا صبر کنید ...

نخ زیر لثه و کاربرد آن

-1-1024x686.jpg

کاربرد نخ زیر لثه چیست؟

نخ زیر لثه باعث می شود که روی لثه کنار زده شود و قسمت انتهایی خط تراش را معلوم کند. در این صورت دندانپزشک اطمینان پیدا می کند که در انتها تمام زوایای دندان و خط تراش دندان که بسیار هم مهم است، در مرحله قالب گیری در بیاید.

به طور کلی وقتی بیمار برای تراش دندان و قالب گیری به کلینیک مدرن مراجعه می کند. اولین کاری که انجام می شود این است که دندان از چهار زاویه مختلف تراش داده می شود. و سپس وارد قالب گیری اصلی می شود.

قالب گیری
تراش دندان برای قالبگیری

قبل از شروع قالب گیری از نخ در زیر لثه استفاده می شود که بسیار هم مهم است، زیرا خطای کار را در قالب گیری تقریبا به صفر می رساند. اگر بیمار دردی احساس کند قبل از قرار دادن نخ در جای خود از ژل موضعی بی حسی استفاده می گردد. بعد از آن که نخ گذاشته شد، پنج تا شش دقیقه به آن زمان می دهیم تا لثه را کاملا کنار بزند.

دندان
قرار دادن نخ در زیر لثه

قالب گیری

قالب گیری در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول از پوتی استفاده می شود که در این مرحله نخ بیرون کشیده نمی شود. در مرحله دوم واش در قالب ریخته می شود. این بار نخ بیرون کشیده می شود. بعد از آن پوتی در قالب ریخته می شود و قالب را در حالی که نخ هم داخل آن قرار دارد در جای خود قرار می دهیم.

وقتی که مواد داخل قالب ست شد، قالب دراورده می شود و ناحیه ای که نخ در زیر لثه گذاشته شده بود با پوار خشک می گردد، تا مطمئن شویم در آن ناحیه آب، بزاق و یا خونی وجود ندارد. بعد از آن دوباره قالب را داخل دهان بیمار قرار می دهیم و باز هم منتظر می شویم تا مواد ست شود و مجددا قالب را در می آوریم.

به این صورت قالب کاملا بی خطا ساخته می شود و خط تراشی که مشخص شده بود بی نقص و زیبا در قالب در می آید.

سوال: وقتی نخ در زیر لثه گذاشته می شود این موضوع باعث التهاب لثه نمی شود؟

پاسخ: این التهاب کاملا زود گذر و موقت است و هیچ عوارضی نخواهد دشت. پس جای نگرانی وجود ندارد.

اگر می خواهید قالب گیری انجام دهید توصیه می شود حتما از نخ زیر لثه استفاده کنید تا قالب شما با خطای کمتر و کیفیت بیشتری در بیاید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما