لطفا صبر کنید ...

کاربرد نخ زیر لثه در قالب گیری

dental-retraction-cord-min.jpg

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با کاربرد نخ در قالب‌گیری دندان اشاره‌کنیم. هنگامی‌که دندان‌پزشک می‌خواهد روکش را بچسباند باید دندان را تراش دهد تا اندازه‌ی موردنظر به دست آید، برای انجام این کار از نخ زیر لثه استفاده می‌کند تا ادامه کار را پیش ببرد.

استفاده نخ زیر لثه در قالب گیری-کلینیک دندان پزشکی مدرن
استفاده نخ در قالب گیری-کلینیک دندان پزشکی مدرن

 

تهیه روکش برای کسانی که خواهان درمان زیبایی در دندانپزشکی هستند همواره از دغدغه‌های مهم دندان‌پزشکان و تکنسین‌های لابراتوار بوده است. برای رفع این دغدغه‌ها راه‌های مختلفی از جانب دندان‌پزشکان معرفی‌شده و اقدامات خاصی را انجام می‌دهند. متداول‌ترین این راه‌ها استفاده از نخ در قالب‌گیری دندان است. این نخ خصوصیات خاصی دارد و علاوه بر انعقاد خون زیر لثه، موجب برآمدگی لثه شده و زمینه را برای قالب‌گیری مناسب فراهم می‌کند.

کاربردهای نخ زیر لثه

در زمان قالب‌گیری به‌ منظور تهیه روکش یا پروتز جهت کنار زدن لثه، از نخ زیر لثه (retraction cord) استفاده می‌شود. هنگامی‌که دندان‌ها تراش‌ خورده‌اند و آماده برای تهیه روکش هستند معمولا از  آن‌ها استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از آن:

  •  لبه‌هایی از دندان که تراش‌خورده و در اطراف و زیر لثه قرار می‌گیرند را کاملا در داخل قالب قرار می‌دهد.
  • بعضی از آن‌ها دارای مواد ضد انعقاد خون هستند و از خونریزی جلوگیری می‌کنند. این نخ‌ها جلوی نفوذ خون به داخل قالب را می‌گیرند.
  • همچنین باعث می‌شود هنگام تراش لمینیت یا هر تراش روکشی که توسط پزشک انجام می‌شود ، خط‌ تراش دقیق‌تر و بهتر در قالب جای گیرد و لابراتوار بتواند بهترین کار را آماده کرده و تحویل پزشک دهد.

دندان‌پزشک بعد از تراش دندان نخ را زیر لثه قرار می‌دهد، تا قالب‌گیری دقیق‌تر انجام شود، سپس قالب‌گیری اولیه را با همان نخ انجام می‌دهد. در مرحله دوم قالب‌گیری، آن‌ها خارج‌شده و قالب‌گیری مجدد انجام می‌گیرد. درنتیجه عملیات قالب‌گیری با دقت بالاتری انجام می‌شود و قاعدتا کار تحویل داده‌شده رضایت بیشتری را جلب خواهد کرد. با ما همراه باشید.

تهیه شده در گروه مدرن


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما