هیلینگ اباتمنت چیست؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت هیلینگ اباتمنت چیست؟
ایمپلنت دندان و کاربرد هیلینگ اباتمنت

ایمپلنت

هیلینگ اباتمنت چیست؟

ارسال شده توسط dentalcenter

اگر شما نیاز به جایگزین کردن دندان طبیعی خود داشته باشید و به کلینیک دندانپزشکی مدرن مراجعه کنید ، دندانپزشکان مجموعه کاشت ایمپلنت را به شما توصیه می کنند.پروسه کاشت ایمپلنت شامل جراحی ، دوره بهبودی و اتصال فیکسچر از طریق اباتمنت به تاج مصنوعی دندان می باشد.هیلینگ اباتمنت یا هیلینگ کپ قطعه ای است که به افزایش سرعت بهبودی بافت لثه کمک می کند.

ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن

در این مطلب در مورد مزایا هیلینگ اباتمنت صحبت خواهیم کرد.

هیلینگ اباتمنت چیست؟

این قطعه همچنین با نام جینجیوال و هیلینگ کپ هم شناخته می شود.از این قطعه برای رشد اصولی بافت نرم و سخت لثه اطراف ایمپلنت دندان استفاده می شود.

هیلینگ اباتمنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
هیلینگ اباتمنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

همچنین هیلینگ کپ از تشکیل پلاک دندانی  اطراف فیکسچر جلوگیری می کند تا در حین درمان دوره بهبودی در این ناحیه دچار عفونت نشوید.این قطعه از ایمپلنت دندان کمی بزرگتر است تا نحوه رشد لثه اطراف فیکسچر و اباتمنت را راهنمایی کند.نصب این قطعه بر روی ایمپلنت کاشته شده توسط جراح دندانی است که پروسه کاشت ایمپلنت شما را برعهده گرفته است.

نصب هیلینگ کپ

تک مرحله

در پروسه تک مرحله ای کاشت ایمپلنت دندان ، جراح ایمپلنت و هیلینگ کپ را همزمان در محل کاشت قرار می دهد.در این روش ابتدا ایمپلنت در استخوان فک کاشته می شود و سپس هیلینگ کپ به آن متصل می شود.

هیلینگ اباتمنت از بافت لثه بیرون می ماند و تا زمان بهبودی کامل و متصل کردن اباتمنت به فیکسچر و نصب تاج مصنوعی دندان در محل خود باقی می ماند و در زمان مناسب این قطعه جدا شده و اباتمنت در محل خود متصل می شود.

نصب هیلینگ اباتمنت دو مرحله ای

در پروسه دومرحله ای پس از کاشت ایمپلنت در استخوان فک ، روی آن با بافت لثه پوشانده می شود و اجازه داده می شود تا با استخوان فک پیوند بخورد.این کار چند ماه زمان لازم دارد.سپس بعد از بهبودی برشی در بافت لثه در محل کاشت ایمپلنت ایجاد می شود تا دسترسی به فیکسچر حاصل شود تا بتوان هیلینگ کپ را به ایمپلنت متصل کرد تا بافت لثه اطراف آن بتواند به طور مناسب شکل بگیرد و بهبود یابد.

این قطعه قبل از اتصال اباتمنت از ایمپلنت جدا می شود و پس از اتصال اباتمنت به فیکسچر میتوان تاج مصنوعی را به ایمپلنت یا همان فیکسچر متصل کرد.

کاربرد هیلینگ اباتمنت در کاشت ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
کاربرد هیلینگ اباتمنت در کاشت ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

دلایل استفاده از هیلینگ کپ

  1. کوتاه تر کردن دوره بهبودی بافت لثه
  2. در روش تک مرحله ، نیازی به جراحی دوباره برای اتصال هیلینگ اباتمنت نیست.
  3. باعث فرم گرفتن صحیح بافت لثه اطراف ایمپلنت و تاج مصنوعی می شود.

بهترین کار قبل از انتخاب و شروع هر درمانی مشاوره و ویزیت دندانپزشک است.کلینیک دندانپزشکی مدرن مشاوره و ویزیت آنلاین و رایگان را برای شما فراهم کرده است تا سوالات و مشکلات خود را حل کنید.

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *