پرینتر 3 بعدی و کاربرد در دندانپزشکی

پرینتر 3 بعدی

ایمپلنت تازه های دندانپزشکی تجهیزات دندانپزشکی دسته‌بندی نشده

پرینتر 3 بعدی و کاربرد در دندانپزشکی

ارسال شده توسط dentalcenter

پرینتر 3 بعدی و کاربرد آن در دندانپزشکی و ایمپلنت دندان

با توسعه اسکنرها، پرینترها و نرم افزارهای دندانپزشکی شیوه های جدیدی در ساخت و تولید دندان ایجاد شده است. با این تکنولوژی قطعات با دقت میکروسکوپی و مطابق با مشکلات دهان و دندان بیمار در زمان کمی تولید میگردد.

پرینتر سه بعدی در دندانپزکشی قابلیت تولید پروتزها ، ایمپلنتها و ابزارهای مورد نیاز را دارد. با استفاده از ابزار دیجیتال و دقت بالا ، خطای انسانی در دندانپزشکی کاهش یافته و حتی به صفر میرسد. استقبال بالای مراکز و کلینیکهای دندانپزشکی نیز به همین علت می باشد.

پرینتر 3 بعدی در دندانپزشکی
پرینتر 3 بعدی در دندانپزشکی

تطابق قطعات تولید شده ایمپلنت با ساختار دهان بیمار

تطابق قطعات ایمپلنت پروتز با دهان بیمار بسیار مهم است. ساختار دهان و دندان هر فردی شکل خاصی داشته و به نوعی منحصر به خود اوست. مدل بصورت دیجیتال و دقیق از دهان بیمار تهیه میشود. با توجه یه ساختار دهانی بیمار طراحی  3 بعدی روی آن انجام شده و قطعات مورد نیاز تولید میگردد.

مدل تولید شده با پرینتر 3 بعدی
مدل تولید شده با پرینتر 3 بعدی

کاربرد پرینتر سه بعدی در کاشت ایمپلنت

با استفاده از پرینتر سه بعدی مدل اولیه دندان برای ناحیه ای که قرار است ایمپلنت انجام شود تولید میگردد. مزیت این روش سرعت و دقت بالا نسبت به روشهای قدیمی تولید مدل که در لابراتوارها انجام میشد است. تجسم سه بعدی مدل و تغییرات دلخواه مطابق با ساختار دهانی بیمار امکان مناسبی است که در اختیار دندانپزک قرار دارد.

کاربرد پرینتر 3 بعدی در ایمپلنت
کاربرد پرینتر 3 بعدی در ایمپلنت

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *