کاشت ایمپلنت با نرم‌ افزار implant studio

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت کاشت ایمپلنت با نرم‌ افزار implant studio
کاشت ایمپلنت با نرم‌ افزار

ایمپلنت

کاشت ایمپلنت با نرم‌ افزار implant studio

ارسال شده توسط dentalcenter

کاشت ایمپلنت با نرم‌ افزار

 کاشت ایمپلنت با نرم‌ افزار یک از جدیدترین متدهای درمان ایمپلنت را با چند کلیک ساده انجام داد. نخستین گام برای گرفتن اطلاعات اولیه جهت انجام مراحل بعدی، استفاده از CBCT و اسکنر داخل دهانی می‌باشد. هرگونه CBCT که بتواند در قالب DISCOM صادر شود می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این اطلاعات در جدول‌های 3 SHAPE ذخیره می‌شوند و در ماژول‌های IMPLANT STUDIO قابل‌دستیابی است.


کاشت ایمپلنت با نرم‌ افزار استادیو

پس از دریافت اطلاعات لازم زمان آغاز برنامه‌ریزی در IMPLANT STUDIO است. کاشت ایمپلنت با نرم افزار دارای محیط کاربر پسند می‌باشد، که با استفاده از طریق دستورالعمل‌هایی که دارای دقت بالایی می‌باشد به ما کمک می‌کند. مراحل این کار، با ماژول ایمپلنت استودیو آغاز می‌شود و از شما خواسته می‌شود که ایمپلنت خود را انتخاب کنید. سپس باید اطلاعات اولیه را وارد کنید،شما می‌توانید دندان‌های موجود را حذف کنید (درصورتی‌که قرار است برای جراحی ایمپلنت فوری برنامه‌ریزی کنید)، بنابراین نباید یک روکش مجازی را طراحی کنید تا بتوانید این مراحل را ساده‌تر پیش ببرید.

یک پلان مجازی از ساختمان دندان بیمار به‌طور دقیق با استفاده از اسکن‌های آزمایشگاهی ثبت‌شده است، با استفاده از کلکسیون مختلف اشکال دندانی و ابزارهای طراحی در این برنامه، می‌توان به طراحی مجازی دلخواه در حداقل زمان ممکن دست‌یافت. با استفاده از ایمپلنت استودیو می‌توان یک موم مجازی ایجاد کرد، همچنین یک ساختار دندان با شکل مجازی از مفاصل و ساختار فک که برتری زیادی نسبت به تکنیک‌های سنتی که نیاز به جراحی فیزیکی و یا استفاده از چندین برنامه برای طراحی نیاز است دارد.

پس‌ازآن CBCT با استفاده از نقاط مشترک روی دندان‌ها تنظیم می‌شود و میزان هم‌ترازی به‌صورت بصری نمایش داده می‌شود، بعدازاین تطابق ایمپلنت می‌تواند بر اساس داده‌های CBCT و طراحی پروتز مشخص کند. پس از طراحی نهایی، ایمپلنت استودیو به‌طور خودکار پس از شناخت سطوح GUIDE و سطوح OCCLUSAL، تازمانی که مطمئن شوند سطوح به‌طور دقیق باهم منطبق هستند اجازه چاپ SURGICAL GUIDE نمی‌دهد( چاپ با پرینتر سه‌بعدی).

نرم افزار implant studio-کلینیک دندان پزشکی مدرن
نرم افزار implant studio-کلینیک دندان پزشکی مدرن

مرحله آخر

در این مرحله SURGICAL GUIDE(راهنمای جراحی) در جای خود به‌طور مناسب و منطبق قرار می‌گیرد، سپس پزشک با استفاده از آن ایمپلنت دندان را در جای خود قرار می‌دهد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *