لطفا صبر کنید ...

لق شدن ایمپلنت دندانی و دلایل آن

shutterstock_1276663045.jpg

لق شدن ایمپلنت دندانی

در این مقاله به مشکلات لق شدن ایمپلنت دندانی شما دوستان عزیز می پردازیم. خیلی از دوستان هنگام لق شدن ایمپلنت دندانی شان این سوالات برایشان پیش می آید که آیا مشکل از بد ساخته شدن پروتز مان است؟ آیا مشکل از کاشت ایمپلنت توسط جراح است؟ و نگرانی هایی از این قبیل که در این مقاله خیالتان را راحت می کنیم که شما در حال از دست دادن ایمپلنت تان نیستید. در واقع دلیل اصلی آن می تواند از طرف فیکسچر ، اباتمنت و یا روکش باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

لق شدن ایمپلنت دندانی می تواند دلایل زیادی داشته باشد. می تواند به رعایت نکات بهداشتی توسط خود شما مربوط باشد. و می تواند هم به عوامل فیزیکی خود قطعات پروتز مربوط شود.

خود دندان و در واقع پروتز شما از قطعات مختلفی تشکیل میشود که با وصل شدن به هم شبیه یک دندان واقعی جلوه می کنند.

کاشت ایمپلنت
کاشت ایمپلنت

فیکسچر

اولین قطعه ایمپلنت در دهان فیکسچر است که دکتر دندان پزشک شما آن را در استخوان فکتان قرار می دهد.

فیکسچر
فیکسچر

اباتمنت

قطعه بعدی که در دهانتان قرار می گیرد اباتمنت نام دارد که روی لثه شما گذاشته می شود و متصل کننده بین فیکسچر و روکش دندان تان است.

اباتمنت
اباتمنت

روکش

در انتها این قطعه که کاملا شبیه به دندان است روی اباتمنت قرار میگیرد و مانند دندان واقعی جلوه می کند.

روکش ایمپلنت
روکش ایمپلنت

دلایل لق شدن ایمپلنت دندانی

گاهی اوقات با لق شدن فیکسچر ، کل دندان کاشته شده شما لق می شود. ولی اگر فیکسچر لق می شد در طول درمان خود را نشان می داد و این مشکل در همان روند درمان در مراحل کاشت ایمپلنت حل می شد. درواقع شما چند ماه پس از کاشت پایه ها، روکش خود را اضافه کردید. مگر اینکه در موارد بخصوص پس از درمان، شرایط فیزیکی بدن شما بیمار شده باشد و باعث لق شدن فیکسچر و کل دندان ایمپلنت بشود.

دلیل بعدی لق شدن ایمپلنت دندانی شما می تواند شل شدن پیچ داخل اباتمنت باشد که خیلی هم شایع است. که در این صورت شما با مراجعه به دکتر دندان پزشک خود می توانید این موضوع را رفع کنید. اگر مشکل این باشد دکتر شما پیچ اباتمنت را تعویض می کند و مشکلتان را رافع می کند.

دیگر دلیل لق شدن ایمپلنت دندانی می تواند خود روکش باشد. ممکن است چسب روکش از بین رفته باشد و روکش شما بیافتد و یا لق شود. که در این صورت با مراجعه به کلینیک دندان پزشکی خودتان می توانید این موضوع را حل کنید. دکتر دندان پزشک شما برای رفع این موضوع دوباره روکش شما را چسب می زند.

هیچ کدام از این دلایل جای نگرانی ندارد و برای همه آن ها راه حل مناسب وجود دارد ولی اگر شما نسبت به لق شدن و یا هر اتفاقی که برای ایمپلنت شما می افتد بی تفاوت باشید ممکن است کل ایمپلنت را از دست بدهید و همان مشکل کوچک در فیکسچر ، اباتمنت و یا خود روکش که پیش می آید اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است به از دست رفتن کل دندان مربوطه منجر شود.

پس هر زمانی که احساس لقی دندان کاشته شده خود را داشتید حتما به کلینیک و یا مطبی که این کار را برای شما انجام داده است و یا هر کلینیکی که در دسترس هست مراجعه کنید تا مشکل شما خیلی زود و به راحتی حل شود.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک مدرن

کلینیک مدرن یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و از جمله بهترین کلینک های تهران می باشد که در سال 1394 شروع به کار نموده است.این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و با قیمت های رقابتی به مراجعه کنندگان محترم ارائه می کند.و همچنین با پیشرفت روز افزون و موفقیت های پی در پی کلینیک مدرن توانست شعبه دوم خود را در کشور آذربایجان و در شهر باکو تاسیس کند

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک مدرن محفوظ می باشد

تماس باما