در دنیای امروز بیشتر کارها بر عهده ربات ها می باشد . جراحی مستقیم با این روش بیش ترین کاربرد را دارد. کاشت دندان با ربات ، راهنمایی قابل توجهی را به جهت کاشت ایمپلنت با کمترین میزان آسیب به بافت به جراحان ارائه می کند . گاهی برای  جراحان پیش بینی تراکم جراحی غیر ممکن می شود، به همین علت تمام تلاش خود را می کنند تا زاویه ایمپلنت را میلی متری تنظیم کنند. در چنین شرایطی معمولا جراحان ایمپلنت دو راه پیش رو دارند، اول اینکه از راهنمای جراحی استفاده کنند و یا اینکه با دانش خودشان جراحی را پیش ببرند، که هر کدام ریسک های مربوط به خود را دارد.


بیشتر بخوانید:ایمپلنت|صفرتاصدایمپلنت دندان


اما دانشمندان بر این باورند که کاشت دندان با ربات جراح ،انعطاف پذیری بالایی دارد ،که جراحی با سرعت بالایی پیش برده می شود. به همین دلیل با استفاده از سیستم ربات، جراحان می توانند با کمک نرم افزار مخصوصی راهنمایی لازم در جراحی را دریافت کرده و با موفقیت جراحی را پیش ببرند.

کاشت دندان با ربات جراح چگونه است؟

روش جراحی کاشت دندان با ربات به این صورت است که ربات جراح از طریق حسگرهای تعبیه شده، می توانند محل دقیق دریل را مشخص کند. با استفاده از همین حسگرها محل بی دندانی با دریل سوراخ شده ،سپس به وسیله همان ربات، ایمپلنت در آن محل قرار داده می شود. دقت در این نوع جراحی بسیار بالاست و تمام مراحل جراحی با تمرکز بالایی کنترل می شود.این سیستم جراحی به کمک دندانپزشکان عمومی که تبحر زیادی در جراحی ندارند آمده است، زیرا با کمک این نوع ربات باعث می شود میزان کم تبحری در دندانپزشک دیده نشده و راحت بتوان پروسه جراحی را با موفقیت به پایان رساند. این نوع ربات در دندانپزشکی  در حال همه گیر شدن است و امید است با این ربات نرخ شکست جراحی ایمپلنت به صفر برسد.

ویدئوی بالا در خصوص این زمینه تهیه گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید