انواع روکش دندان برای زیبایی

کلینیک دندانپزشکی مدرن زیبایی دندان انواع روکش دندان برای زیبایی
انواع روکش دندان برای زیبایی

زیبایی دندان

انواع روکش دندان برای زیبایی

ارسال شده توسط dentalcenter

روکش دندان در زیبایی کاربرد دارد، درواقع پوشش‌دهنده دندان است همچنین برای دندان‌هایی که تخریب زیادی دارند و یا دندان‌هایی که درمان ریشه بر روی آن‌ها انجام‌گرفته است به‌منظور جلوگیری از تخریب بیشتر و بازگردانی زیبایی به دندان‌ها توسط پزشک توصیه می‌شود.در این مقاله به بررسی انواع روکش دندان برای زیبایی می‌پردازیم. بسیاری از افراد نمی‌دانند روکش زیبایی دندان چیست و در چه مواقعی کاربرد دارد؟ این سوالی است که ممکن است ذهن هر فردی را که متقاضی انجام انواع درمان‌های زیبایی در حوزه دندانپزشکی می‌باشد را به خود مشغول کند. با داشتن آگاهی کامل از ساختار انواع روکش دندان امکان انتخاب بهترین روکش فراهم می‌شود.

ویدئوی آموزشی مربوط به انواع روکش را  در این پست ببینید.

روکش دندان برای زیبایی

روکش‌های تمام فلزی

همان‌طور که از نامشان مشخص است جنس آن کاملا از فلز ساخته‌شده است  که رنگ این فلزها  عموما سفید و زرد خواهد بود. روکش‌هایی که  از جنس طلا ساخته می‌شوند تقریبا بهترین نوع روکش شناخته‌شده‌اند.  به دلیل اینکه کمترین تراش را به همراه خواهند داشت  و همچنین سایش کمتری برای دندان‌های مجاور ایجاد خواهند کرد، از معایب آن می‌توان به عدم زیبایی که برای بیماران به بار خواهد داشت اشاره کرد که در بیشتر مواقع مورد استقبال واقع نمی شود.

روکش‌های تمام سرامیک

ظرافت این نوع روکش‌ها بیشتر از روکش‌های فلزی هست. این نوع روکش‌ها عموما برای دندان‌های جلو که در زیبایی چهره تاثیر بیشتری دارند  استفاده می‌شوند ، در دندان‌های عقب به دلیل جونده بودن نیاز به استحکام بیشتری است که استفاده از این نوع روکش توصیه نمی‌شود. بازگشت زیبایی به دندان‌های جلو از مزیت‌های این نوع روکش است.

روکش‌های زیرکونیا

داشتن استحکام بسیار بالا، زیبایی خیره‌ کننده، و قابلیت استفاده برای کلیه دندان‌های جلو و عقب از محاسن روکش زیرکونیا است. برای کسانی که زیبایی اولویت اصلی آن‌ها است استفاده از این نوع درمان (زیرکونیا) بهترین پیشنهاد است.

روکش pfm

این نوع روکش ترکیبی از فلز و سرامیک است که به روکش‌های pfm معروف است. این نوع روکش از لبه و پوشش داخلی فلزی برخوردار است که استحکام دندان را در بر خواهد داشت و برای تأمین زیبایی آن از پرسلن استفاده می‌شود . این نوع روکش‌ها عموما برای استفاده در دندان‌های عقب به‌کاربرده می‌شود . این نوع روکش‌ها گاهی ممکن است سایه‌هایی برای نوع خاصی از لثه‌ها به وجود آورد  به همین خاطر توصیه می‌شود که این نوع روکش‌ها در دندان‌های جلو استفاده نشود.

تهیه شده در کلینیک دندانپزشکی مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *