پیوند استخوان در ایمپلنت بوسیله مش تیتانیوم

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت پیوند استخوان در ایمپلنت بوسیله مش تیتانیوم
پیوند استخوان با مش تیتانیوم

ایمپلنت

پیوند استخوان در ایمپلنت بوسیله مش تیتانیوم

ارسال شده توسط dentalcenter

تکنولوژی جدید کاشت ایمپلنت در طول چند دهه گذشته تا حد زیادی پیشرفت کرده است، و دانشمندان به دنبال روش های موثرتری هستند، هر گاه شخصی به دلایلی مثل ضربه یا بیماری دندان های خود را از دست بدهد ، به این دلیل که استخوان ها تحلیل می روند امکان قرارگیری دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت و یا کاشت ایمپلنت، دشوار یا غیر ممکن می باشد. برای جلوگیری از این مشکل یک نوع جراحی به جهت پیوند استخوان انجام می شود که استخوان تحلیل رفته از این طریق جایگزین می شود. و می تواند از ایمپلنت که در فک قرار داده خواهد شد پشتیبانی و حمایت کند، بازسازی استخوان با مش تیتانیوم باعث نگهداشتن و حفاظت از استخوان پیوند زده شده می شود.

کاربرد پیوند استخوان با مش تیتانیوم :

مش تیتانیوم  به عنوان چادری برروی بخشی که پیوند استخوان انجام شده است قرار می گیرد تا شکل و حجم استخوان را زمان رشد حفظ کند. شبکه تیتانیوم اغلب  می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد، و می تواند بافت نرم دهان را تحریک کند.
به عنوان نمونه دانشمندان با بیماری مواجه شدند که تعدادی از دندان های قدامی خود را از دست داده بود و این باعث نقص بزرگی در استخوان فک شد، همچنین تحلیل زیادی از فک را به دنبال داشت. متخصصان تصمیم گرفتند ابتدا درمان را با پیوند استخوان آغاز کنند و پس از آن ایمپلنت های دندانی را به جهت جایگزینی دندان از دست رفته به کار ببرند.
در ابتدا یک مدل سه بعدی مجازی از دهان بیمار و نقص استخوانی تهیه شد، سپس با یک برنامه کامپیوتری موقعیت صحیح قرارگیری پیوند استخوان بر اساس محل قرارگیری ایمپلنت مشخص شد.
پس از آن ،مدل توسط پرینتر سه بعدی چاپ شد و مش یا شبکه تیتانیوم متناسب با موقعیت و حجم استخوان مورد نظر ساخته شد، سپس این مش ساخته شده را همراه با استخوانی که از دور دهان به منظور پیوند برداشته بودند در محل پیوند با پیچ ثابت کردند.

 

پیوند استخوان با کمک مش تیتانیوم

 

 

دانشمندان با استفاده از مش تیتانیوم توانستند از مقدار حجم پیوندی مورد نیاز به جهت بر طرف کردن نقص استخوانی اطمینان حاصل کنند. همچنین آن ها برای بهبود و ترمیم زخم و ثبات استخوان از فیبرین غنی از پلاکت استفاده کردند.
در سال های اخیر برنامه ریزی سه بعدی محبوب تر شده است. این تکنیک باعث افزایش دقت در مشخص نمودن نقص استخوانی و موقعیت دقیق مش می شود.
از طریق پیوند استخوان با مش تیتانیوم زمان جراحی کاهش یافته و محل دقیق جایگزینی دندان تشخیص داده می شود.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *