مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان مهمترین مورد پس از انجام فرآیند لمینت دندان است. در این مقاله شما را با مراقبت های بعد از درمان لمینیت دندان اشنا میکنیم. امروزه توجه افراد به زیبایی ظاهری فردی و خصوصا زیبایی دهان و دندانیشان مسئله ای شده است که علم دندانپزشکی را با زیبایی نیز درگیر کرده است و در این عصر تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال رشد  توسعه است و به صورتی است که امروزه در علم دندانپزشکی و پزشکی به صورت رشته ای مجزا پدیدار شده است.

شاخه دندانپزشکی زیبایی به بررسی دندان ها و افزایش زیبایی در ظاهر انها متمرکز شده و به صورتی که در کمترین بازه زمانی بیشترین زیبایی را به فرد می دهد. امروزه با وجود راهکارهای درمانی متعدد و پیشرفته در امر دندانپزشکی و پزشکی به راحتی میتوان هر نوع درمانی را انجام داد تا بتوانیم دندانهای خود را حفظ کنیم و از خارج کردن انها از دهان خود پرهیز کنیم.البته به این نکته توجه کنید که بهترین طرح درمان را اذان خود کرده باشید. درمان ونیر ( سرامیک) لمینیت علاوه بر آن که درمان اصولی و زیبایی محسوب میشود مراقبت های خاص خود را میخواهد از این جهت که درمان ما طول عمر بیشتری را داشته باشد.

 

مراقبت های بعد از درمان لمینیت - کلینیک دندانپزشکی مدرن
مراقبت های بعد از درمان لمینیت – کلینیک دندانپزشکی مدرن

 

مراقبت های بعد از لمینت دندان

  •  استفاده از مواد غذایی که رنگ پذیری کمتری دارد : زیرا خوراکی و نحوه ی تغذیه ما در سلامت دهان دندانی  و زیبایی دندان های ما تاثیر به سزایی دارد.
  • بعد از درمان ونیر لمینیت از مصرف مواد های غذایی مثل نان و سیب زمینی و به صورت کلی مواد غذایی که نشاسته دارند پرهیز کنید: زیرا نشاسته اثر تخریبی بر روی دندان های شما دارد.
  • رعایت بهداشت دهان دندانی :باطبع هرچه بهداشت شما بیشتر باشد همانطور که ثبلا اشاره کردیم دوام درمان شما بیشتر خواهد بود.
  • قابل ذکر است که خدمت شما عنوان کنیم در هر صورت روکش های شما پوسیده میشود زیرا جنس دندان های طبیعی از سفت ترین و محکم ترین ماده ای ساخته شده که تاکنون در جهان کشف شده است  میتواند که سالیان سال دوام بیارد اما روکش های سرامیکی به این گونه نیست.
  • در خصوص بهداشت دهان دندانیتان در صورتی که مایل به استفاده از دهان شویه بودید باید بدانید که برخی از این مواد بر روی لمینیت تاثیرات منفی گذاشته و پیشنهاد میشود که بدین منظور قبل از استفاده از هر دهان شویه ای حتما با پزشک خود مشورت کنین.

همچنین:

  • علاوه بر اصول اولیه بهداشت دهان دندانی در صورتی که تصمیم به انجام جرم گیری کردین توجه کنین که این درمان باید با ملاحظه و دقت بالایی انجام شود.
  • برای نگهداری هرچه بیشتر لمینیت دندان بهتر است که ازمصرف نوشیدنی های مضر از قبیل مشروبات الکلی _ قهوه_ چای و غیره خودداری کنید.
  • توجه کنین در صورتی که بعد ازهربار مصرف این نوشیدنی ها مسواک بزنین طول عمر لمینیت افزایش پیدا خواهد کرد.
  • نکته نهایی این که افرادی که سیگار میکشند و مواد رنگ دار وارد دهان خود میکنند بی شک تاثیر به سزایی در تغییر رنگ پوسته لمینیت خود داشته و باید به خوبی مراقبت های روزانه را انجام دهند و هر ساله به پزشک خود مراجعه کرده و در صورت بروز مشکل آن را پیگیری کنند.

 

نکته پایانی

انجام درمان های زیبایی برای همه افراد تجویز نمیشود و اگر فرد دارای عفونت های لثه ای باشد و یا دندان های تحلیل رفته ای داشته یاشند و یا اینکه طول دندان ها بیش از حد کوتاه باشد و همچنین پوسیدگی شدید داشته باشند نمیتوان درمان های زیبایی را برای این افراد پیشنهاد داد.

دیدگاهتان را بنویسید