اصول دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

کلینیک دندانپزشکی مدرن تازه های دندانپزشکی اصول دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی
دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

تازه های دندانپزشکی

اصول دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

ارسال شده توسط dentalcenter

سلام عرض می‌کنم خدمت همه شما عزیزان در این برنامه قصد دارم راجع به دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی صحبت کنم اینکه اصلا زیبایی در دندانپزشکی چه معنی دارد؟ زیبایی چیست؟ آیا یک پکیج کامل است یا نه بستگی دارد به یک قسمت از ناحیه صورت ما؟ از یک جمله شروع می‌کنم اینکه لبخند وسیله‌ی قدرتمندی است یعنی چی؟ چرا این جمله را به‌کاربرده‌اند؟ چرا راجع به این جمله تحقیق کرده‌اند و به چه نتیجه‌ای رسیده‌اند؟ خیلی از افرادی که تحقیق کردن راجع به این جمله، به این نتیجه رسیدن که لبخند در ظاهر یک فرد در وهله‌ی اول وقتی مواجه می‌شوند با یک شخص دیگری، خیلی تأثیرگذارتر است. تأثیرگذارتر از خیلی از ویژگی‌های دیگر مثل پوشش، لباس، صدا، رنگ چهره، رنگ پوست و خیلی از مسائل دیگر. بله تحقیقات را که انجام دادند دیدن که افرادی که خنده‌رو هستند و لبخند زیبا دارند خیلی در صحبت و در جامعه، جذاب‌تر، دل‌نشین‌تر، مورد اعتماد تر و دارای اعتمادبه‌نفس بالاتری هستند. هر چه بیشتر می‌گذری ما در جامعه هم با آن مواجه هستیم. تک‌تک ما درباره زیبایی تحقیقاتی انجام دادیم در حیطه کاری خود و درزمینهٔ خودمان و یک سری اطلاعات راداریم و یا اینکه اطلاعات ما کامل و جامع است و بر اساس اصولی هست که بتوانیم به آن متکی شویم یا نه مشخص نیست و نمی‌دانیم.

زیبایی دهان و دندان چیست؟

من یک سری توضیحات را درباره زیبایی در اختیار شما قرار می‌دهم از بیسیک و ان‌شاءالله به مراحلی می‌رسیم که تک‌تکمان یک دید زیبایی خیلی خوب داشته باشیم. می‌توانم به شما بگویم که زیبایی یک پکیج است اینکه من لزوماً بخواهم روی دندان‌ها مانور بدهم به سمت خیلی از کارهای زیبایی بروم مثل سفید کردن دندان، جرم‌گیری، انواع روکش‌ها، انواع کارهای زیبایی که روی دندان‌ها رایج شده و انجام می‌دهند؛ و درنهایت شاید به آن انتظار که فکرش را می‌کردند نرسند. پس زیبایی یک پکیج کامل است که فاکتورهای متفاوتی روی آن اثر می‌گذارد. در حیطه‌ی کاری من این است که زیبایی دهان و دندان را برای شما بازکنم اینکه زیبایی دهان و دندان چیست؟ و چه معیارهایی را شامل می‌شود؟ خیلی از ماها دوست داریم که لبخند زیبایی داشته باشیم ولی باید ببینیم که شرایط آن راداریم یا نه؟ اصلاً شرایط دندانی ما در چه سطحی قرار دارد؟ بهداشت دهان و دندان ما در چه سطحی قرار دارد؟ و اینکه ما کار زیبایی انجام دهیم به نفع ما است یا نه هیچ کمکی به ما نخواهد کرد. اولین لازمه این است که باید ویزیت تخصصی انجام شود، شرایط دهانی شما چک شود و ببینید که انتظاری که شما از لبخند زیبا دارید چه چیزی است؟ و بعدازاین که با دندان‌پزشک مربوطه صحبت کردن و خواسته‌ی خود را گفتید منتظر جواب از سمت ایشان می‌شوید. ما برای اینکه بخواهیم یک زیبایی دندان خوب داشته باشیم، باید ببینیم بیس دندانمان چه چیزی است. پایه‌ای که قرار است کار زیبایی روی آن انجام شود آیا پایه‌ی مستحکم، سالم و قابل‌اعتمادی است. طی چکاپ هایی که انجام می‌دهیم این موضوع بررسی می‌شود که زیر ساز ما یعنی پایه دندان ما در چه وضعیتی قرار دارد. اگر هرگونه پوسیدگی و کار ترمیمی داشته باشد، کار ترمیمی مدیریت روش‌هایی که برای سالم نگه‌داشتن دندان، دندان‌پزشک به کار می‌برد؛ یعنی اینکه شامل ایمپلنت‌ ها، دندان‌های مصنوعی، ترمیم ‌ها، درمان ریشه، روکش‌ها و کار زیبایی خب این سیستم ترمیمی بود. پس در قسمت ترمیمی می‌بینیم هرگونه نیازی داشته باشد، هرگونه اصلاحیه‌ای که نیاز داشته باشد توسط دندانپزشکی که حیطه کاریشان ترمیمی است انجام می‌دهند و بعد به سمت زیبایی می‌رویم. کار زیبایی چیست؟ پزشکی که کار تخصصی زیبایی انجام می‌دهد لزوماً آنجا برای ایجاد یک طرح لبخند ساختن یک لبخند زیبا، برای ما یک سیستم طرح درمانی را می‌ریزد روی کاغذ و توضیحات را می‌دهد و به یک جمع‌بندی می‌رسد. بعدازاینکه ترمیم‌ها را انجام دادیم، وضعیت دندانی خود را به دست آوردیم که ببینیم در چه وضعیتی قرار دارند، سراغ حیطه زیبایی رفتیم و به این نتیجه رسیدیم که ما کیس زیبایی هستیم.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی شامل چند دسته می‌شود؟

اول منظم کردن دندان‌ها است که بخش ارتودنسی است که آن‌هم انواع متفاوتی دارد. ما حتی در ارتودنسی هم بخش زیبایی راداریم که خیلی از افراد می‌خواهم ظاهرشان درعین‌حال که ارتودنسی انجام می‌دهند حفظ شود؛ که دراین‌باره در یک برنامه مجزا خدمت شما توضیح خواهم داد. می‌رویم قسمت ونیر کامپوزیت ‌ها که ما سیستم دندانی‌مان جوری است که می‌توانیم از ونیر کامپوزیت‌ها استفاده کنیم که در نشست مجزا درباره آن‌هم صحبت می‌کنیم. قسمت دیگر هم که هست راجع به لمینیت ها است روکش‌های دندانی یا روکش‌های سرامیکی و یک‌قسمتی که خیلی از مراجعه‌کننده‌ها اولین بخش زیبایی که در ذهن دارند، رنگ دندان‌ها است که می‌رود قسمتی که ما بخواهیم رنگ دندان‌ها را تغییر دهیم و آن را برگردانیم به رنگی که بوده.

ما چندین بخش‌داریم در حیطه‌ی زیبایی که می‌توانیم به آن اشاره‌کنیم ولی هرکدام از این مباحثی که خدمتتان گفتم سفید کردن دندان، ترمیمی، ارتودنسی، لمینیت ها، ونیر کامپوزیت ها یک مبحث خیلی مفصل و مجزایی است که من در هر نشستی در ویدئو های بعدی به یک قسمت از این ها می‌پردازم.

اگر بخواهم یک جمع‌بندی داشته باشم اصول دندانپزشکی زیبایی ترمیمی در یک راستا عمل می‌کنند. دندانپزشکی ترمیمی اولویتش بهبود شرایط دهان و دندان و به حداکثر رساندن آن است. دندانپزشکی زیبایی ایجاد یک لبخند زیبا برای تک‌تک افرادی که خواهان زیبایی هستند، ولی اینکه چه شرایطی را داشته باشیم و اینکه کدام یک از این درمان‌های زیبایی در حیطه‌ی شرایط دهانی ما باشد در یک نشست کامل تک‌تک خدمت شما معرفی می‌کنم تا شما هم با یک دید بازتری نسبت به زیبایی تصمیم بگیرید و بدانید که کدام کار زیبایی به نفع شما خواهد بود. امیدوارم توانسته باشم یک کمک پایه‌ای را به شما کرده باشم ولی ان‌شاءالله درباره جزئیات در جلسات بعدی خدمتتان توضیح می‌دهم.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *