کامپوزیت دندان کج

کامپوزیت دندان کج

دسته‌بندی نشده

کامپوزیت دندان کج

ارسال شده توسط dentalcenter

روکش کامپوزیت دندان چیزی نیست جز  یک لایه نازک و همرنگ دندان که از مواد رزینی ساخته شده است و بر سطح خارجی دندان چسبانده می شوند.این کار برای فراهم کردن محافظت از دندان آسیب دیده و زیبایی دندان به طور همزمان استفاده می شود اما کامپوزیت دندان کج نیز یکی از دلایل استفاده از ونیر کامپوزیت ها می باشد.

روکش دندان به دو دسته کلی رزین ( کامپوزیت دندان ) و پرسلن ( لمینت دندان ) تقسیم بندی می شود.

کامپوزیت کردن دندان کج یک روش پر کاربرد برای بهبود شکل ، رنگ و اندازه دندان های کج به منظور افزایش زیبایی دندان ها و جذابیت هرچه بیشتر آنها می باشد.

ونیر کامپوزیت ها در موارد زیر به کار می روند:

  • کامپوزیت دندان کج : زمانی که فرد دارای دندان های کج باشد ونیر کامپوزیت دندان بهترین روش برای به دست آوردن زیبایی دندان ها می باشد.
  • دندان لک دار یا زرد : اگر شما دارای دندان هایی با لکه های سفید یا زرد هستید و یا دندان های شما تغییر رنگ داده اند و با روش بلیچینگ و سایر روش های سفید کردن دندان درمان نشده اند باید از ونیر کامپوزیت ها استفاده کنید.
  • دندان آسیب دیده : برای دندان هایی که در اثر مصدومیت و یا فرسایش اسیدی آسیب دیده اند کامپوزیت دندان یک روش اقتصادی ، ایده آل و کمتر تهاجمی مس باشد.
  • پوشاندن فاصله بین دندان ها : این دلیل شایع ترین روش استفاده از ونیر کامپوزیت ها می بشد.
کامپوزیت دندان کج-کلینیک دندان پزشکی مدرن
کامپوزیت دندان کج-کلینیک دندان پزشکی مدرن

پروسه ساخت کامپوزیت دندان کج

اگر شما دچار بیماری و مشکلات لثه باشید این روش مناسب شما نیست.

قسمت مهمی از درمان مربوط به تصمیم گرفتن درباره رنگ نهایی روکس کامپوزیت دندان می باشد.درصورتی که دندان های خیلی سفید رنگ بخواهید ابتدا باید بلیچینگ دندان اجرا شود.

پروسه درمان با جرم گیری دندان ها و از بین بردن پلاک دندان و ایجاد سطحی تمیز بر روی دندان ها آغاز می شود.

سپس دندان ها را با استفاده از یک ماده پلاستیکی از لثه ایزوله می کنند تا سطح دندان ها خشک و بدون براغ دهان باشد چرا که بزاغ دهان اثر منفی بر روی مواد نگهدارنده ونیر کامپوزیت می گذارد.سپس با استفاده از مواد اچینگ سطح دندان را برای استفاده از مواد نگهدارنده آماده می کنند.

در مرحله بعد چسب مخصوصی که برای اتصال روکش ها مورد استفاده قرار می گیرد روی سطح دندان ها اعمال شده و ونیر کامپوزیت های ساخته شده در لابراتوار کلینیک دندانپزشکی را روی سطح دندان ها قرار داده و با استفاده از تابش نور مخصوصی اقدام به متصل کردن روکش ها بر روی دندان می کنند.

عموما روکش های کامپوزیت به طور متوسط 5 سال عمر می کنند.

مزایا ونیر کامپوزیت دندان

اگر شما کامپوزیت دندان کج را انتخاب کرده اید تا این مشکل را برطرف کنید باید بگوییم که این روش سریع ، بدون درد و خونریزی بوده ، هزینه کمتری نسبت به لمینت و ارتودنسی دندان دارد و از همه مهمتر به بافت مینای دندان آسیب نمی زند چرا که نیازی به تراشیدن زیاد مینای دندان برای اتصال این روکش ها نیست.

این روش زیاد به طول نمی انجامد و در حداکثر دو جلسه می توانید با روکش های متصل شده به دندان های خود از کلینیک دندانپزشکی خارج شوید.این روکش ها قابل ترمیم هستند و ظاهری بسیار شبیه به دندان های طبیعی دارند.

برخلاف مواد پرکننده دندان که به حرارت واکنش نشان می دهند و منقبض و منبسط می شوند ، ونیر کامپوزیت ها در برابر تغییرات دما مقاوم هستند که باعص می شود به راحتی نشکنند.

برای اینکه کامپوزیت دندان دوام و عمر بالای داشته باشد باید دندان ها سالم و بدون پوسیدگی باشند و اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید عمر ونیر کامپوزیت ها افزایش می یابد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *