من بابک مسلمی هستم مدیرعامل کلینیک دندانپزشکی مدرن .در این برنامه قصد داریم که MBA دنتال را بررسی کنیم و  تا حدودی تجربه‌های خود را به دیگران انتقال دهم.بعدازاینکه MBA دنتال را برای شما مختصراً  توضیح دادم عرض خواهم کرد که این علم متفاوت خواهد بود. امروزه  برای MBA دنتال یا برنامه‌های MBA  در دنیا اساتید بسیار معروف و فیلم و کتاب‌های مختلف وجود دارد،اما این برنامه کاملاً متفاوت خواهد بود  که الآن برای شما  توضیح خواهم داد.تفاوت این برنامه یا این آموزش در این است که بنده جزو افرادی که نویسنده باشم یا جزو افرادی که در دانشگاه تدریس کرده باشم ، نیستم .من سطح سواد متوسطه را دارم و کاملاً عملی و اجرایی کار را انجام دادم .

در نمونه‌های بسیار زیادی مثل همین کلینیک . من اعتقاددارم که موضوع مدیریت محل کسب‌وکار یک کار اجرایی است یک کار عملی است  . خیلی روی تخته‌های دانشگاه خیلی روی کتاب‌ها قابل پیدا شدن و اجراشدن نیست.

این برنامه به شما کمک خواهد کرد چون از واژه‌های بسیار ساده استفاده خواهیم کرد.خیلی قابل‌درک و فهم خواهد بود چراکه شما بخش‌های خیلی مهمی از آن را می‌شناسید.MBA دنتال را اگر بخواهیم ترجمه کنیم به زبان ساده یعنی محل کسب‌وکاری که در آنجا دندان‌پزشک مشغول به کار است.پس من دیگر سعی می‌کنم که از واژه‌های قلمبه‌سلمبه؛ لاتین و خارجی و آن چیزهایی که باعث  ایجاد دغدغه فکری برای افرادی که این فضا و محیط را نمی‌شناسند ،می‌شوند، استفاده نکنم.ما می‌خواهیم در این برنامه‌ها به شما آموزش دهیم محل کسب‌وکار خودمان را چگونه مدیریت کنیم و چگونه رونق ببخشیم این چیزی که جامعه پزشکی خیلی در واحدهای دانشگاهی نخوانده است . جامعه دندانپزشکی هیچ‌وقت این کار رو انجام نداده است  ، نه‌تنها این توی واحدهای درسش نبوده بلکه یک مقدار ترسوندنشون یعنی اینکه حتی خیلی  نزدیک فضای کسب‌وکار نشن .

امروزه ناموفقیت هایی که در جامعه دیده بشه و عزیز پزشکی نمی‌تواند موفق عمل کند خیلی برنگردد به درس‌های دندانپزشکی خودش که آیا من دندان‌پزشک خوبی هستم یا نه .یا اشکال از این است که من دندان‌پزشک خوبی نیستم که نمی‌توانم موفق باشم. من  قطعاً به شما میگم این  نیست.شما در این برنامه می‌آموزید که مدیریت محیط کسب‌وکارتان خیلی ارزشمند است و به شما کمک می‌کند که تا رونق اقتصادی رو در مطب یا کلینیک در آن فضایی که کار دندانپزشکی را انجام می‌دهید ،بیاموزید.قصد ما از این برنامه این است . در معرفی‌ها استاید بزرگ دنیا یک TITLE های بسیار بزرگی رو در معرفی خودشان دکتر و پروفسور یا خیلی از عناوین مختلف .

بنده یک TILTE کوچکی را به شما معرفی  می‌کنم . بنده تجربه احداث ده بنگاه اقتصادی موفق را  داشته‌ام  که یکی از این بنگاه‌های اقتصادی یک کلینیک است. یکی از کارهای من کلینیک بود. واقعیتش را به شما  بگم ؛آسان‌ترین  و راحت‌ترین  چه جوری بگم خیلی پیچیده نیست . برای اینکه دنیای پررقابتی شما ندارید.بنابراین اگر اینگونه باشه که من عرض میکنم شما خیلی زود می‌توانید به موفقیت‌هایی در خصوص بعد اقتصادی تجاری معروف شدن تبلیغ به همه این‌ها برسید.ولی عرض کردم تفاوت من در این آموزش‌هایی دارم به شما می‌دهم  با واژه‌های ایرانی با واژه‌هایی که همه شما با آن  سروکار داشتید . یا احتمالاً در خانواده‌ای بزرگ شدید که  دایی ،عمو اگر محل کسب‌وکاری رو دارو اداره می‌کنند با همان واژه‌ها.  استراتژی‌هایی که خیلی ملموس ،نقشه راهی که شما خیلی راحت می‌توانید آن را  درک بکنید متأسفانه افرادی که قصد آموزش دارند سعی می‌کنند در شروع آموزششان از لغت‌ها و واژه‌های قلمبه‌سلمبه و غیرقابل درک برای بیننده استفاده بکنند.عزیزان واقعیتش اینه که در علوم آموزشی باید این کار رو کرد.

حق با آن‌هاست اول باید خودت رو بتونی ثابت بکنی  و بعد آن شنونده به حرف‌های شما گوش بدهد یعنی یکی از فنون آموزش این است  من به اونا حق میدم که این کارو بکنند اما من از این استراتژی نمی‌خواهم استفاده بکنم من از یک استراتژی عینی می‌خواهم  استفاده بکنم یعنی به‌جای آن‌که واژه قلمبه‌سلمبه را به شما بگم،من از یک بعد دیگه یعنی یک کلینیک موفق ظرف 4 سال پیش راه‌اندازی شد من می‌خواهم از یک نمونه عینی صحبت بکنم که در دنیا توجه به این الآن موضوع خیلی زیاد شده است  عزیزانی که صحبت می‌کنند ولی در اجرا با مشکل روبه‌رو می‌شوند من بسیار استاد در دنیا می‌شناسم نمی‌خواهم اسامی این افراد را به زبان بیاورم آن‌هایی که اهل‌فن هستند  خودشان بهتر می‌دانند .

وقتی‌که صحبت می‌کنند هزاران هزار نفر به صحبت این افراد  گوش می‌دهند ولی وقتی از آن‌ها  سؤال می‌کنی که آیا شما نمونه موفقی از کسب‌وکار را در زندگی خودتان دارید یا خیر جوابشان در 80 درصد موارد نه است و موفقیت خودشان را در کارهای آموزشی خودشان اعلام می‌کنند درحالی‌که این درشان یک فردی که اسم خودش را  گذاشته است  کاسب( من از واژه ایرانی استفاده می‌کنم) این نیست که فقط فروش حرف‌هایش یعنی یک آموزش را بخواهد  پیشه خودش قرار بدهد یک فردی که اسم خودش را می‌گذارد کاسب( من از واژه‌های لاتین استفاده باز تکرار می‌کنم نمی‌کنم) احتمال داره که این واژه کاسب برای شما مخصوصاً که میدونم امروز مخاطبین من دندان‌پزشکان  هستند خیلی در ابتدا یک واژه کاملاً زمخت و غیرقابل درک باشه چیزی که متأسفانه در دانشگاه ما سال‌ها

 

بابک مسلمی مدیرعامل کلینیک مدرن
بابک مسلمی مدیرعامل کلینیک مدرن

 

ما رو از اون ترساندند من در واژه‌های شما در صحبت کردن‌های شما می‌شنوم که گاها می‌گویند که تجاری برخورد شد گاها می‌گویند  که کاسب‌کارانه برخورد می‌شود این چیزی است که زندگی شمارا از درامد و نعمتی که شما باید علم خودتان را تبدیل بکنیدبه پول پولی که رایج در کشور ما خیلی از مشکلاتتونو حل بکنید .این یک باور غلطی است که در ذهن شما ایجادشده که شما با واژه کاسب ،بیزینس،تجارت دشمنی پیدا کردید چه گونه می‌توانید رفاه رو به زندگی خودتان بیارید ؟عزیز من من امروز اینجا هستم

که ذهن شمارا آشتی بدم با همچین واژه‌هایی. شما اول باید متوجه بشوید بعدازاین که یک دندان‌پزشک هستید باید در محل کسب‌وکاری قرار بگیرید تا بتوانید اقتصاد آن محل را مدیریت بکنید بله من خیلی جرئت دارم که در فضای علمی، در فضایی که دندان‌پزشک‌ها قراراست مخاطب من باشند از واژه کاسب استفاده کردم چون خوب می‌شناسمتان، سال هابا شما کار کردم.به همین دلیل هم است که در این برنامه تصمیم گرفتم که کمکتان بکنم اگر تجربه من را قبول می کنید

تجربه من یک تجربه موفق است تجربه ای است که امروز خارج از ایران هم حتی به این تجربه دارند توجه می کنند به این نحوه مدیریت دارند توجه میکنند و واقعا دارند از من سوال میکنند که چکار بکنیم که این اتفاق خوب در زندگی ما در کار ما اتفاق بیوفتد.عزیزان من میتونم در مقدمه صحبت هایم به شما بگویم که خیلی کار پیچیده ای را نداریم اگر MBA به جای DENTAL اش فضای دیگه ای را قرار می دادیم من به شما می گفتم شما با یک موضوع بسیار پیچیده ای روبه رو هستید هر واژه دیگری حتی اگر DENTAL رو برداریم یکی دیگه از نیاز های اجتمایی رو به جاش یه واژه دیگه مثل مثلا سوپر مارکت رو بزاریم باور کنید که دنیای آن، مدیریت دنیای آن بسیار پیچیده تر از دنیای مطب داری است چرا خواهش میکنم اینجا با دقت به این موضوع گوش کنید که من نمی گویم سوپر مارکت دار کار سخت تری انجام می دهد یا دندانپزشک. ما موضوع مدیریت مکانی را داریم و می گوییم امیدوارم با این برنامه ای که ما داریم تولید میکنیم و احتمالا شما بیننده ی آن خواهید بود در برنامه های آتی بتوانیم کمک بکنیم محل کسب و کار خودتان رو بهتر وبهتر مدیریت بکنید

آموزش MBA دنتال تهیه شده درگروه مدرن

دیدگاهتان را بنویسید