ترمیم های دندانی در زمان کرونا

پاسخ به سوالات دندانپزشکی در زمان کرونا

ترمیم های دندانی در زمان کرونا

ارسال شده توسط dentalcenter

سوال بسیاری از شما دوستان که از طریق سایت ، اینستاگرام و یا شماره تماس های مجموعه با ما در تماس هستید در خصوص پوسیدگی های دندان ، ترمیم های دندانی و یا افرادی که قبلا دندانهایشان را ترمیم کردند و ماده پر شده از دهانشان خارج شده و یا دچار شکستگی شده است میباشد . در این ویدیو به این قیبل سوالات شما پاسخ داده میشود . پس همراه ما باشید .

زمانیکه شما برای ویزیت به دندانپزشکی مراجعه میکنید ، یکسری پوسیدگی ها ، تغییر رنگها و یا شکستگی هایی روی دندان شما وجود دارد که نیاز به ترمیم دارد ، درواقع نیازی به درمان ریشه ندارد یعنی خیلی عمیق نیست و عصب دندان را درگیر نکرده .

برای این دسته از افراد از دو ماده برای ترمیم دندانهایشان میتوانیم استفاده میشود :

یعنی پوسیدگی را برداریم و برای جایگزینی این ناحیه برای اینکه دندان به هموان فرم اولیه خودش برگردد و شکل خودش را از دست ندهد جای خالی شده را باید مجدد پر کنیم . برای این کار یا با موادی که همرنگ دندان است که به اصطلاح کامپوزیت نامیده میشود میتوانیم این قسمت را پر کنیم و یا به علت وسعت زیاد پوسیدگی که در دندان وجود دارد و بنا بر صلاحدید دندانپزشک از ماده سربی رنگی بنام آمالگام استفاده میشود . در بعضی از افراد ممکن است تا دو روز حساسیت کمی وجود داشته باشد اما بعد از طی این دوره ، حساسیت کم شده و دیگر نیاز به مسکن و یا داروی دیگری ندارید و علائم شما قطع میشود .
بعضی از افراد در تماس هایشان با ما اعلام کردند که بعد از مصرف شیرینی جات دچار دندان درد میشوند ؛ که این از علائم پوسیدگی دندان است و یا هنگامی که از نخ دندان استفاده میکنیم ، نخ دندان پاره میشود که از علائم شکستگی و یا پوسیدگی دندان میباشد .
سوال بعدی شما این است که قبلا دندانم را ترمیم کردم ، اما الان چیزی خوردم و یا دندانم تحت فشار بوده و یا حتی گاهی اوقات بی دلیل ماده ای که به وسیله آن ترمیم صورت گرفته ریخته ؛ الان باید چه کاری انجام دهم ؟
این اتفاق به دلایل مختلفی اتفاق می افتد ، شاید در گذشته فشاری به آن دندان آمده است مثلا چیز سفتی خورده شده است و یا ممکن است آن دندان به تازگی از ناحیه دیگری دچار پوسیدگی میشود . اگر با وجود این اتفاقی که افتاده شما دردی احساس نمیکنید تنها کار به صلاح شما در این زمان رعایت بهداشت در همان ناحیه است یعنی فراموش نکنید که در آن ناحیه مسواک خیلی خوب زده شود تا مواد غذایی درون آن حفره ای که قبلا ترمیم شده و الان خالی است گیر نکند و در ساعات طولانی مواد غذایی در آن ناحیه نباشد و استفاده از نخ دندان و دهانشویه فلوراید هم فراموش نشود ؛که با رعایت این موارد دیگر جای نگرانی وجود ندارد .
اما اگر این مساله با درد همراه باشد میتواند نشان دهنده این باشد که آن دندان از ناحیه دیگری هم دچار پوسیدگی عمیق شده و عصب دندان را هم درگیر خودش کرده است . در این مرحله بعد از مشاوره با دندانپزشکان و مصرف مسکن ها اگر همچنان درد باقی ماند باید مراجعه حضوری داشته باشید تا درمان دندان شما هرچه سریع تر انجام شود . اگر دندان با ترمیم مجددا جوابگو باشد فقط ترمیم روی آن صورت میگیرد اما ممکن است نیاز به درمان ریشه داشته باشید تا دندان درد شما قطع شود .
در این شرایط ممکن است دندان درد شما شدت پیدا کند و درمان در اولویت قرار گیرد که شما میتوانید به عنوان بیمار اورژانسی به کلینیک مدرن مراجعه کنید تا درمان شما هرچه سریعتر صورت بگیرد اما افرادی که شرایط حاد و اورژانسی ندارند میتوانند با ارسال عکس دندانهایشان برای واتساپ یا تلگرام کلینیک مدرن با مشاوران ما صحبت کنند تا درصورت صلاحدید دندانپزشکان مجموعه دارویی برای شما تجویز شود تا بتوانید در این دوران کمی درد دندان خودتان را آرام کنید تا در زمان مناسب بتوانید در شرایط مناسب به کلینیک مراجعه نمایید .

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *